Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • lugosi

    MODERÁTOR

    válasz Bocha #17 üzenetére

    Kis személyeskedés felett azért elsiklottam tegnap, bocs:
    "Őszintén szólva nem tetszik a mentalitásod, de gyakran tapasztalom ezt az Apple hívőknél."

    1. ha nem tudunk érvekkel vitatkozni, akkor jön a személyeskedés. Ezt pont a szerk. részéről nem várná az ember, de hát a szerk. is ember :D Ez van.
    2. nem vagyok Apple-hívő, használok pár apple terméket. Leírom a véleményem, ha lehet. Ha nem, akkor írjátok ki, hogy "csak bólogatás megengedett". Mondjuk akkor is lesz elég hsz.

    A hsz-ed érdemi részére reagálva, egy nagy csúsztatást kiemelnék.

    "Gyakorlatilag azt állítod, hogy a mai telefonokon 30 szolgáltatásból 18 (60%) nem működik. Alá tudnád ezt számokkal támasztani? Vagy bármivel? Mert ezek szavak a levegőben, amiket én nem érzek valósnak, pedig hidd el, elég sok telefont láttam már."

    Bocs, hogy ezt mondom, de tanulj már meg olvasni. Azt írtam volna, hogy nem működik? Hol? Mutimár!

    Mert én azt írftam, hogy:
    "Én ezt úgy fogalmaznám meg, hogy 30 pontot tud az X gyártó Y terméke, de a használat minősége miatt ebből 12-t tudsz előhozni. Oké, az apple cuccai (beleértve a szoftvereket!) tudjanak 25 pontot, de abból 23-at az átlagember is előhoz. És akkor nem a 25-öt a 30-cal, hanem a 12-t a 23-mal kell összehasonlítanod."

    Azaz nem írtam azt, hogy nem működik, hanem hogy nem tudod előhozni. Mecsoda különbség. Most komolyan mondd már meg, hogy ezt most miért kellett így elcsúsztatni? Kettőnk közül végső soron ki akkor a hívő? Melyikünk ferdít a saját nézőpontja alapján?

    Nekem ez az egész úgy tűnik, hogy kitettetek egy beszélgetést, hogy - meglovagolva a fikázzuk éppen azt, akit fikázni éppen menő trendet - ez mekkora jópofiság lesz már. Persze bejönnek X %-ban azok az emberek, akik mindenre éljeneznek, mindennel egyetértenek, ha az ellenkezőjét írtátok volna le, azzal is egyetértenének. Akinek más a véleménye, annak nem tetszik a mentalitása, az már hívő, stb. Tök gáz ez így. Aki szembe megy a T. Szerk. hivatali álláspontjával, azt már bélyegezni kell, személyeskedni kell, stb. Mert hogy van az már, hogy itt valakinek más a véleménye?

    Mindegy, nyilván, neked "hivatalból" igazad van, csak néha szerintem gondolkozzatok el azon, hogy jó irányba megy-e így ezzel a dolog.

Új hozzászólás Aktív témák