Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Oliverda

    félisten

    válasz Racecam #25 üzenetére

    Természetesen jó dolog lesz ha működni fog. Remélem nem olyan lesz mint az Internetes jegyvásárlásuk. Első alkalommal amikor kipróbáltam ferdén nyomtatva begyűrte a jegyemet. :DDD Az volt a szerencsém hogy egyrészt nem 10 perccel utána indult a vonatom, másrészt kettő percre rá a semmiből megjelent két MÁV szaki akik a MÁV számlájára megvették nekem a jegyemet különben szaladgálhattam volna utána isten tudja mennyit.

    Ezzel azt akarod mondani hogy eddig nem volt semmiféle helyzetjelzés a forgalomirányítás felé?

    "Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

  • #06658560

    törölt tag

    válasz Racecam #28 üzenetére

    És talán mitnha realtimeabb is lenne, a komplett rendszert központosíthatóvá tevő lépések elsője. mert eddig kb űállomásonként volt bizonyos fokú irányítás, ha két irányból is járt be szerelvény, és valamelyik késett, akkor a helyi forgalmista döntötte el melyik kap elsőbbséget, s esetleg így a késő a mondjuk tíz percből 200 km-en tudott fél órát csinálni.

    Amitől félek: mennyire van elszigetelve a külső hozzáféréstől? mennyire lehet meghekkelni az adatokat? Remélem ami kifele kerül az már csak szűrésen keresztül megy, a tükörszerverről vagy valami mellékinfóforrásról.

  • bambano

    titán

    válasz Racecam #43 üzenetére

    Miért nem rakják már bele az egész ragyaverte katyvaszt egy számítógépes rendszerbe? Üsse be a pályavizsgáló, hogy itt pályahiba van. Esetleg még a javaslatot, hogy sebességcsökkentést tart indokoltnak. Az összes többi meg guruljon át automatikusan az egész rendszeren, úgymint:
    - lassújelet szolgáltató jelzők állítása.
    - menetrendek újraszámolása, utastájékoztató táblák átprogramozása
    - elvira nevű hölgy értesítése
    - ic pótjegyek visszatérítésének automatikus igazolása
    - mozdonyvezetők, kallerek értesítése pageren vagy sms-ben.

    neadjisten szomszédos volántársaság megkérése, hogy kicsit hurcibálják már meg ők is a menetrendjüket...
    Lehetne a pályavizsgálónál is gps-es nyomkövető, oszt jónapot.

    Ez az egész mostani dolog nekem olyan, hogy tök frankó, hogy lassan mennek, mert rossz az irány...

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

Új hozzászólás Aktív témák