Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • opr

    veterán

    válasz Rickazoid #23 üzenetére

    Ennek meg rengeteg értelme van:
    "A csoport [...] azt szeretné, hogy az alapvető internetes szolgáltatásokhoz az azokakat eddig el nem érők a jelenleginél sokkal olcsóbban juthassanak hozzá"
    Tehát akiknek jelenleg semmibe nem kerül, mert nem érik el, ezután olcsóbban fognak hozzájutni? Mi, fizetni fognak nekik az internetkapcsolatért?

    Tehát, ha jól értem az érvelésed, ha nekem jelenleg nincs autóm, aztán valamilyen oknál fogva megoldják, hogy olcsóbban jtuhassak hozzá az egyenlő azzal, hogy fizetnek nekem, hogy legyen autóm? Ne értsd félre, nem bánnám, csak épp nem értem az érvelés logikáját. :DDD

    Az érvelésednek akkor lenne logikai alapja, ha lenne olyan hely a bolygón jelenleg, ahol abszolút semmi lehetőség nincs az internet elérésére.

    Az, hogy a lakosság nagyrésze pillanatnyilag nem tudja megfizetni, az egy dolog. És ebben a kontextusban máris értelmet nyert, hogy olcsóbban érhetik el, mint eddig. :)

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

  • dajkopali

    addikt

    válasz Rickazoid #30 üzenetére

    szerintem kötözködsz, erről már többször írtunk a cafén is: Afrika nem csak azért gázos, mert a belső infrastruktúra nagyon alacsony szintű, hanem azért is, mert a nagy kábelezésnek nem voltak célpontjai
    ezért elérhető ugyan a net nagyon sok helyen - főként a tengerparti országokban jó a helyzet, ahol épültek csomópontok -, de iszonyatos áron: nagyságrendi különbségekről van szó, nagyon sok helyen akár százezrekben mérhető forintban az a kapcsolati díj, ami nekünk néhány ezer forint
    az "olcsóbb", a "jelenleginél olcsóbb" erre vonatkozik
    és mivel a helyi viszonyokat és adottságokat nézve nincs esély olyan fajta infrastruktúra kiépítésére, mint az USA-ban, Európában vagy Dél-Koreában, mára elég egyértelművé vált, hogy csak a mobilnet eredményezheti a felzárkózást - erre már nagyon sok ötlet született, és a Facebook kezdeményezése is erre alapul

    [ Szerkesztve ]

    "fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

  • Feketelaszlo

    senior tag

    válasz Rickazoid #30 üzenetére

    S minek ehhez áramhálózat? A szolgáltató még csak-csak, de az sem létszükség. Ez olyan, mintha azt állítanád, hogy vízvezeték nélkül nincs víz...Arrafelé csak a nagyvárosok környékén van ennek jelentősége, de a kis népsűrűság miatt sok off-the-grid rendszerben kell gondolkodni. Csak hogy Afrikánál maradjunk.

    (#52) VaniliásRönk: Miért kell feltétlen eltorzult értékrendűnek lennie annak a fiatalnak, aki internetet használ? Őszintén szólva nem látom a bizonyítékot e mögött a szokásos "Ezek a mai fiatalok!" duma mögött. Mikor nem volt Facebook akkor is sokan szidták az éppen aktuális kor szubkultúráit (hippiek, punkok, diszkópatkányok, stb.), aztán lám, az ebben felnövők többsége mégis értelmes, dolgozó felnőtt ember lett. Persze, biztos vannak negatív hatásai, meg tán még az antiszoc. részben is van valami, de legalább ugyanannyi pozitívuma is van az oldalnak - nem a felesleges, hibás és rossz információ aránya lett nagyobb, hanem az információáramlás lett gyorsabb, így nyílvánvaló több szemét is érkezik az arcodba (bár szvsz. mindenki maga választja meg, hogy milyen információt fogad be és utasít el). Ja, és a szülők meg kezdjék el megismerni a számítógépet/kütyüket és használjanak parental controlt - speciel ez sem a Facebookon múlik.
    Szumma szummárum: nem a Facebook nevel ki hülyéket, az csak a csatornát biztosítja. TV-ben is lehet MónikaSót meg Spektrumot nézni, nem fognak fegyvert senkinek a fejéhez a választáskor...

  • GeryFlash

    veterán

    válasz Rickazoid #114 üzenetére

    :DDD

    Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

  • lapa

    veterán

    válasz Rickazoid #114 üzenetére

    tekintve, hogy a legvalószínűbb forgatókönyvek műholdas meg lufis elérésről szólnak, a kliensek meg elég keveset fogyasztanak napelemmel töltéshez... tényleg nem magától értetődő.

    isten hozott a jelenben, csomó hihetetlen meg bámulatos találmány van manapság.

    [ Szerkesztve ]

  • lapa

    veterán

    válasz Rickazoid #117 üzenetére

    ennek a témának akkor ideje lesz nekiállnod és olvasgatni, mert valóban ez a terv. miniműholdak csak downlinkkel, a gugli-féle lufik, oké az iridium az jelenleg más területet céloz de kitudja mi lesz 10 év múlva... jah, és ha németország 23%-ot tud már csinálni megújulóból, akkor igen, egy mobilt afrikában is fel lehet tölteni egy 30x30 centis napelemről. idéznék hol tartunk:

    "At 25 May 2012, a Saturday, solar power reached a new record with feeding 22 GW, as much as 20 nuclear power stations, into the German power grid, which made 50% of the nation's midday's electricity demand."

    és akksitöltéshez tök mindegy, hogy csak nappal van áram, mosógépük meg úgysincs.

    infantilis vagyok, nem retardált. idéznék mi az a retardált: A mentálisan retardáltak tulajdonságai: lassú tanulási tempó, ...

    szóval szánj rá időt rendesen, nem kerget a gyógypedagógus. például szánd rá azt az időt, amit eddig hülye képek keresgélésével töltöttél. csomó hasznos dolgot olvashatsz.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák