Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • opr

    veterán

    Ha ez az olcsó mobil androidos lesz, akkor az első (nulladik) lépésnek nem annak kéne lennie, hogy a
    "világ legnagyobb hulladék appja, pedig csak egy api-t kéne tudnia kezelni, amit ráadásul cégen belül írtunk"-díj
    többszörös nyertes androidos facebook appot megírják rendesen? :U

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

  • opr

    veterán

    válasz Rickazoid #23 üzenetére

    Ennek meg rengeteg értelme van:
    "A csoport [...] azt szeretné, hogy az alapvető internetes szolgáltatásokhoz az azokakat eddig el nem érők a jelenleginél sokkal olcsóbban juthassanak hozzá"
    Tehát akiknek jelenleg semmibe nem kerül, mert nem érik el, ezután olcsóbban fognak hozzájutni? Mi, fizetni fognak nekik az internetkapcsolatért?

    Tehát, ha jól értem az érvelésed, ha nekem jelenleg nincs autóm, aztán valamilyen oknál fogva megoldják, hogy olcsóbban jtuhassak hozzá az egyenlő azzal, hogy fizetnek nekem, hogy legyen autóm? Ne értsd félre, nem bánnám, csak épp nem értem az érvelés logikáját. :DDD

    Az érvelésednek akkor lenne logikai alapja, ha lenne olyan hely a bolygón jelenleg, ahol abszolút semmi lehetőség nincs az internet elérésére.

    Az, hogy a lakosság nagyrésze pillanatnyilag nem tudja megfizetni, az egy dolog. És ebben a kontextusban máris értelmet nyert, hogy olcsóbban érhetik el, mint eddig. :)

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

  • opr

    veterán

    válasz BlackPriest #91 üzenetére

    Nekem nem rémlik, hogy bárki azt mondta volna, hogy falhoz állítják azokat a családokat, akik nem vesznek tőlük internetelőfizetést/okostelefont... :F

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

  • opr

    veterán

    válasz BlackPriest #93 üzenetére

    Erre reflektáltam: "mindenkire ráerőltetni nem fejlődés, hanem elnyomás."

    Kérdés: amennyiben egy adott lehetőség meglétét, mint olyat ráerőszakolásnak definiálod, akkor mi a lehetőség hiányának a definícója?

    A kérdés oka/kontextusa:
    Mivel azt állítod, hogy nem írtál olyat, hogy aki nem köt előfizetést/vesz telefont, azt a falhoz állítják, ebből következik, hogy egyet értünk abban, hogy senkit nem kényszerítenek rá, hogy éljen a lehetőséggel.
    Ebből egyenesen következik, hogy ez egy kényszer nélküli opció, ami:
    - van, akit hidegen hagy most is, és a jövőben is hidegen fog hagyni
    - van, aki szeretné, de igazából sok haszna nem lenne belőle
    - van, aki szeretné, és haszna is származna belőle (tehát lesznek olyanok is, akik nem élnek vele, így haszontól esnek el, sőt, akár még veszítenek is rajta, dehát ilyen ez a csúnya kapitalizmus)

    Ezekből viszont számomra a következő kép rajzolódik ki:
    Egyes népcsoportok kapnak +1 lehetőséget a kitörésre/fejlődésre.

    Hogy mi ezzel a probléma, azt sose fogom tudni megérteni.

    [ Szerkesztve ]

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

  • opr

    veterán

    válasz BlackPriest #102 üzenetére

    Most komolyan vezessem le?
    Figyeld meg a kontextus-t, a szövegkörnyezetet, stb az alábbiakban:
    #91: "mindenkire ráerőltetni nem fejlődés, hanem elnyomás"
    kontextus: internetet a fejlődő világnak is

    #92: Nekem nem rémlik, hogy bárki azt mondta volna, hogy falhoz állítják azokat a családokat, akik nem vesznek tőlük internetelőfizetést/okostelefont...
    kontextus: relfektáltam az "elnyomás"-ra

    #93: "az jó, mert én sem mondtam"
    kontextus: lényegében nincs.
    jelentés: nem tudod, mit beszélsz, pláne nem érted a reakciót

    #99: mivel úgy gondoltam (ezek szerint jól), hogy nem esett le, mire volt a válasz micsoda, ezért gondoltam még egyszer tisztázom már a hsz legelején:
    "Erre reflektáltam[...]"

    innentől a #99 ugyan az a levezetés, mint amit még egyszer ide le kéne írnom. Mostmár érted miről beszélek? :)

    Ha igen: koncentráljunk a lényegre, ami:
    Miért fáj az bárkinek, hogy a világ fejletlenebb része kap +1 lehetőséget a felzárkózásra, amivel vagy élnek, vagy nem, rájuk van bízva.

    Inkább erre válaszolj plz, mert ez az, ami igazából érdekel.

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

  • opr

    veterán

    válasz puffadt #119 üzenetére

    Szerintem ezt gondold végig megint, és lehetőleg vedd figyelembe a közvetett, ne csak a közvetlen aspektusokat, mert borzasztó nagy marhaságot mondtál. :(

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

  • opr

    veterán

    válasz puffadt #121 üzenetére

    Öööö, csak egy hirtelen példa: Én vidéken laktam. Internet nélkül most valszeg otthon túrhatnám a földet.

    De akkor csak így hirtelen, hogy mit ad az internet:
    - olyan infrastruktúrát, ami felhelyezi az országot a multik térképére (gondolom egy ismerősöd sincs, aki valamilyen multinál dolgozik. Szerinted azok idejöttek volna, ha nem lenne internet?)
    - Az emberek közötti gyorsabb kommunikáció
    - Az értékek gyorsabb adás-vétele
    - Adott helyen eddig nem létező lehetőségek, amiket cégek kihasználhatnak. Ebből szerintem egyértelmű, hogy ezeknek szüksége van munkaerőre.

    Hadd ne folytassam, komolyan, száz oldalakat lehetne írni róla, hogy miért hasznos, ha van internet. Előbb-vagy utóbb mindenkit érinteni fog, így vagy úgy mindenkinek az életkörülményeihez hozzájárul.

    Most az, hogy az adott térségbe ki viszi el az internetet kit érdekel? És ha még pénzt is keres rajta, akkor cúny-gonosz lesz? Kit érdekel? A vilgában minden üzlet, ez ilyen. a különbség, hogy itt rengeteg embernek jelenthet idővel potenciálisan nagyon sokat. Hogy ez nem azonnali lesz, illetve nem is biztos, hogy megtörténik egyáltalán? És? Eddig a lehetőség se volt adott.

    Az internettel senkinek nem segítenek. Maga a tény, hogy van, az segít. Nem egy hét alatt, de segít. És szerintem ez a lényeg. :)

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

  • opr

    veterán

    válasz szab.tam #124 üzenetére

    igen, az egy nagyon jó rész :DDD

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

Új hozzászólás Aktív témák