Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • KINKY_007

    aktív tag

    válasz fodorzsolt #16 üzenetére

    Úgy értettem, hogy hiába volt ott, egy hozzáértő szavára nem hallgattak a kedves jogalkotók...
    Még az előző fórumban írtam, hogy a tananyagot tetszetősnek találom, tanítani is lehet belőle, de csak szőr mentén. A számonkérhetőségét csak nagyon alacsony szinten tudom elképzelni.
    Nevetségesnek tartom, hogy egy olyan dolgot, ami nyilvánvalóan szükséges, a mindennapi életet könnyíti meg ilyen szinten nyirbálnak meg.
    Azzal van a baj, hogy ritka a tartalmi átdolgozás, amire kijön valami addigra szinte elavul, a bevezetés utáni évekről nem is beszélve. Az oktatás, az informatika pedig elég hosszúra nyúlik, és ezért nem is lehet egyik napról a másikra átszabni a következmények átgondolása nélkül.
    A tavalyi LINUX vs MS dolog is derült égből jött, és csak a lelkiismeretes tanároknak okoztak nehéz pillanatokat. Ha az Ubuntut bevezetik, mint egy szépen leterjedt Linuxot, ott is 1-2 évente lecserélik a GUI-t, a parancsokat, saját környezet kialakítását meg úgysem lesz idő/pénz megtanítani/átképezni az MS-hez szokott tanerőt, szóval az is necces, ha kitalálják.

    A világon az emberi ész van a legjobban szétosztva. Mindenki meg van győződve róla, hogy neki egy kicsivel több jutott.

  • Godefroy

    senior tag

    válasz fodorzsolt #115 üzenetére

    Nem vagyunk egy véleményen.

    Akkor szerinted aki tanítja az ne is értsen hozzá a gyakorlatban?
    Ezekben az iskolákban a rendszergazdák is az informatika tanárok voltak, ezzel emelték meg fizetésüket. Ha már felveszi a pénzt csinálnia is kellene nem?
    A magyar tanáros hasonlatod sántít. Könyvet nyomtani, kötni az könyvkötő, nyomdász feladata mi köze az irodalom (nem magyar) tanárhoz? De mondjuk egy esszét meg kell tudnia írnia nem, vagy egy vers megtanulása elmondása nem lehet nehézség számára? És olvasnia írnia is tudnia kell ez kb az szint amikor egy gép újrainstalláláshoz az informatika tanárnak külső segítséget kell igénybe vennie, vagy ha nem kap IP címet az egyik gép akkor meg sem nézi az alapvető dolgokat.

    Én sem azt várom az informatika tanártól hogy programozzon, operációs rendszereket írjon (ez lenne kb. az "írjon drámákat" hasonlatod"), de egy operációs rendszer frissítés, kb a tábla letörlésével egyenlő szerintem.

    "Szerintem a hálózatüzemeltető, a hardverkarbantartó, (a rendszergazda, programozó, webdesigner)... mind külön szakma" Igen ez egy ideális világban így kellene hogy legyen, de voltál mostanában állásinterjún vagy néztél állásoknál elvárásokat?

    [ Szerkesztve ]

    Arra sosem emlékezünk ami nem jut eszünkbe...

  • akaido

    addikt

    válasz fodorzsolt #188 üzenetére

    Köcce az infót! :R
    Az általad vázoltak akkor is kedvezőbbek annál, mint ahogy én "bűvölöm" az iskolai infót alsóstól-felsőstől-királyostól...ingyé'...illetve hazudok, hiszen a tanári fizut megkapom...2013. januárig...aztán majd a "Klebelsberg atyánk" megszabja mennyien maradhatunk...

    szerki:
    morgyi: Nálam a hatodikosok cirka 20-25%-a "vágja" az Imagine Logo-t, pedig a viszonylag nehezebb eljárásokra épp csak 2 óra marad az évi 18 órából.

    [ Szerkesztve ]

    Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

  • hcl

    félisten

    LOGOUT blog

    válasz fodorzsolt #192 üzenetére

    Van, ahol eddig is volt :) Nem baj, ha mindenhol lesz!

    [ Szerkesztve ]

    Mutogatni való hater díszpinty

  • akaido

    addikt

    válasz fodorzsolt #192 üzenetére

    Betöltött állás vagy meghirdetett vagy 4 iskolának jut 1 db rendszergizda vagy hiszem ha látom. :)
    Komolyabb vizekre evezve: Legyen igazad! :R

    Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

  • priti

    addikt

    válasz fodorzsolt #195 üzenetére

    Jajj drága, az nem állás. Az egy juttatás lesz valakinek a suliban.
    Nem képzeled, hogy az express tele lesz iskolai rendszergazda állással, amit majd betöltenek valakik az iskolán kívülről. Ne viccelj!
    Informatikus nem megy iskolába max egyetemre, ha nagyon nincs más.
    Ha elmegy egy gimibe vagy ált. isk.-ba azzal felakasztotta magát. Vége. Soha többet nem lesz normális állása.
    Valakinek meglátják az önéletrajzában és annyi, be se hívják. Esélye sincs még ha előtte jobb helye volt még akkor se. Az kb. olyan, mintha beírná, hogy nem értek hozzá. Max megbízásra valami mellett oda is beszaladgál, az önéletrajzban meg letagadja. Esetleg úgy, mert egyszerűen égő. Ha keveset van ott, akkor meg nem tesz csodát ő se.

    Azok miatt a tanárok miatt nem megy oda, akik megpróbáltak megszökni a pályáról, mint informatikus, csak mivel az életben nem dolgoztak üzleti szférában pici baj volt a hozzáállásukkal, meg a fene nagy önérzetükkel. A piszok büszke Tanár Úr egyrészt nem úr, csak egy csicska a többi között és ezt képtelen felfogni, mert megszokta, hogy ő a főnök a sok kis nebuló között. Pofázik, ha dolgozni kell, mert megszokta, hogy ő pénzt kap a helyettesítésért meg a mit tudom én miért, amit nagyon nem csípnek, főleg ha mellé harmatos a tudása és persze az. A tetejében gyenge a munkabírása, mert megszokta a langyosvíz iskolás pancsolást, hogy kettőkor indulok ide meg oda, meg csak 11-re jövök mert ma csak ötödik órám van.
    Keveri a szart, mert megszokta hogy hazudozásból, áskálódásból meg pletykálásból állnak a munkakapcsolatai.
    Van olyan cég, ami a hírdetésében ki is írja külön, hogy tanárt nem vesz fel. Ingyen se érted? Azért az már jelent valamit, tekintettel arra, hogy betűnként fizet...

    Na ezért már nem megy képzett szakember iskolába és akkor még ott vannak az olyan apróságok, hogy 6 éve nem volt béremelés sőt több alkalommal volt bércsökkentés juttatások elvétele formájában. Szóval a biztos nyomor.

    Hardverlesen

Új hozzászólás Aktív témák