Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • KINKY_007

    aktív tag

    Elolvasták az össze hozzászólást, az szép! 400 olyan hozzászólást írtak, aminek köze se volt a témához!
    Az azért vicces, hogy ott volt az összehozásnál, és olyan munka született amilyen.
    Alapvetően tényleg az a rossz, hogy nincs folyamatos szakmai továbbképzés a tanároknak, és nincs megfelelő eszköz. Tényleg nem kéne informatika óra. Legyen prezentáció biosz, földrajz, törin, magyaron szövegszerkesztés, matekon, földrajzon táblázat, rajzon kép- és videoszerkesztés, stb...
    Csak a biosztanár nem ért hozzá, a rajztanár sem, a gépek hiányáról nem is szólva.
    Tavaly beolvasztották az informatikai normatívát a költségvetésbe, tehát egy billentyűzet, egér megvásárlására sincs lehetőség.
    A 4Mbps/0,25Mbps intézményi vonallal el lehet képzelni, hogyan lehet bármilyen netes keresést, letöltés óra közben végrehajtani x-szer 20 gépen...

    A világon az emberi ész van a legjobban szétosztva. Mindenki meg van győződve róla, hogy neki egy kicsivel több jutott.

  • KINKY_007

    aktív tag

    válasz fodorzsolt #16 üzenetére

    Úgy értettem, hogy hiába volt ott, egy hozzáértő szavára nem hallgattak a kedves jogalkotók...
    Még az előző fórumban írtam, hogy a tananyagot tetszetősnek találom, tanítani is lehet belőle, de csak szőr mentén. A számonkérhetőségét csak nagyon alacsony szinten tudom elképzelni.
    Nevetségesnek tartom, hogy egy olyan dolgot, ami nyilvánvalóan szükséges, a mindennapi életet könnyíti meg ilyen szinten nyirbálnak meg.
    Azzal van a baj, hogy ritka a tartalmi átdolgozás, amire kijön valami addigra szinte elavul, a bevezetés utáni évekről nem is beszélve. Az oktatás, az informatika pedig elég hosszúra nyúlik, és ezért nem is lehet egyik napról a másikra átszabni a következmények átgondolása nélkül.
    A tavalyi LINUX vs MS dolog is derült égből jött, és csak a lelkiismeretes tanároknak okoztak nehéz pillanatokat. Ha az Ubuntut bevezetik, mint egy szépen leterjedt Linuxot, ott is 1-2 évente lecserélik a GUI-t, a parancsokat, saját környezet kialakítását meg úgysem lesz idő/pénz megtanítani/átképezni az MS-hez szokott tanerőt, szóval az is necces, ha kitalálják.

    A világon az emberi ész van a legjobban szétosztva. Mindenki meg van győződve róla, hogy neki egy kicsivel több jutott.

  • KINKY_007

    aktív tag

    válasz KINKY_007 #23 üzenetére

    Félreértettem, azt hittem a kerettanterv kidolgozásában is sikerült részt venni...
    Mondjuk én csak a gimnazista részt néztem át, az vállalható valamilyen szinten, de 72 órában tényleg csak leadni lehet az anyagot, megtanítani, számon kérni nem igazán.
    Amire le tudja cserélni a diák a GUI, akkor az már nem alapszintű tudást feltételez. A terminált meg egyre jobban rejtegetik, lassan nehezebb megtalálni, mint a parancssort windows alatt...

    A világon az emberi ész van a legjobban szétosztva. Mindenki meg van győződve róla, hogy neki egy kicsivel több jutott.

  • KINKY_007

    aktív tag

    válasz Alex91 #212 üzenetére

    Nem szabad foglalkozni az ilyenekkel! Azt se tudja, hogy miről alkot véleményt, de azért írogat....

    A világon az emberi ész van a legjobban szétosztva. Mindenki meg van győződve róla, hogy neki egy kicsivel több jutott.

Új hozzászólás Aktív témák