Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • pigster

    senior tag

    válasz bambano #136 üzenetére

    Akkor biztosan ismered: Akár még gondolkozni is érdemes rajta... (Bevallom, nem fejből írtam.)

    A Hortobágy poétája

    Kúnfajta, nagyszemű legény volt,
    Kínzottja sok-sok méla vágynak,
    Csordát őrzött és nekivágott
    A híres magyar Hortobágynak.

    Alkonyatok és délibábok
    Megfogták százszor is a lelkét,
    De ha virág nőtt a szivében,
    A csorda-népek lelegelték.

    Ezerszer gondolt csodaszépet,
    Gondolt halálra, borra, nőre,
    Minden más táján a világnak
    Szent dalnok lett volna belőle.

    De ha a piszkos, gatyás, bamba
    Társakra s a csordára nézett,
    Eltemette rögtön a nótát:
    Káromkodott vagy fütyörészett.

    FIGYELEM! A többszázezres Samsung okostévék kéretlen reklámokat tolnak az arcodba.

  • bimbiri

    tag

    válasz bambano #136 üzenetére

    Ismételten hamut szórók a fejemre, az alap mondatodat teljesen félreértettem. A valóság meg sem fordult a fejemben, mert túl abszurd. A megszerzett tudáshoz és a befektetett munkához pedig minden elismerésem! :R

    A kérdést feltettem magamnak és most már egyértelmű a válasz. És én sem lendítettem pozitív irányba a megítélésüket. Pedig én nem is vagyok pedagógus, csak legfeljebb tanár, de inkább oktató. Nevelni nem szeretek és nem is értek hozzá, a megszerzett tudásomat viszont szívesen átadom az azután érdeklődőknek.

    Az irgalmatlan vers megtanultatására viszont továbbra sincs értelmes válaszom. A saját idiótaságom miatt most már kötelességemnek érzem, hogy írjak róla, de nem vagyok kompetens a kérdésben. A verstanulásnak megvan a maga helye és szerepe a pedagógiában, már az óvodás kortól kezdve. De ami veled/veletek történt az nettó baromság, tanári ámokfutás. A hátterében talán szakmai féltékenység állt. És remélem nem ma már nem folytatja áldásos tevékenységét!

Új hozzászólás Aktív témák