Új hozzászólás Aktív témák

  • priti

    addikt

    válasz akaido #228 üzenetére

    Egy ország egy komplex rendszer amiben minden összefügg mindennel. Nem lehet kiragadni belőle egy területet anélkül, hogy a többit ne ismerné az ember legalább dióhéjban, hiszen képtelenség prioritást találni másképpen.
    Közmegelégedés? Már közös gondolkodás sem lehetséges vita nélkül, ami a tudás cseréje. Fals ismereten alapuló fals következtetések ütköztetése az nem vita, hanem vitatkozás, a tudatlanság cseréje. Az emberek vitatkoznak. Így nem lehet a közvéleményt kutatni, mert fals lesz a levont következtetés, mert úgy kutatunk, hogy feltételezzük, hogy a reprezentatív mintát képező csoport érti, tudja, hogy mi az amiről a véleményét közli.

    Nekem meggyőződésem, hogy én a választásommal megbízást adok egy választási program végrehajtására és pont. A választás egy objektív dolog és nincs benne semmi szubjektív.
    A magyar nép és a politikai elit ezzel szemben azon a véleményen van, hogy a választás egy jeggyűrű és én négy év vagy egyenesen örök hűséget esküszöm a választott pártnak a választással. Magyarország szerint egy kormány attól legitim, hogy sokan szavaztak egy hamis választási programra, amit az a párt készített aki a kormányt később alakítja. Ez általánosságban elfogadott. Alapjaiban fals, de mégis elfogadott.
    Szerintem minden tanárnak az a legfontosabb feladata, hogy a gyerekben feltámassza az igényt arra, hogy tudni akarjon valamit. A tudásvágy kezd már elveszni. Már a választójog gyakorlásához szükséges elégséges információhoz sem lehet hozzájutni kutatás nélkül.

    Ha magatok mellé akartok állítani tömegeket, akkor dobjatok össze egy kalapba pénzt pl. egy alapítványban vagy bármiben és érjétek el az embereket marketing eszközökkel úgy, ahogy mindenki más teszi. Másképpen nálunk már nem lehet. Adjatok fel TV reklámot a csóri pedagógusról aki nem tudja feladni a csekket a hónap végén és stb. Találjatok ki baromi megható pici kis 30 másodperces történeteket. Ezek az emberek tökéletesen tájékozatlanok és bármit bevesznek. Természetesnek tartják, hogy etetik őket. Marketing ellen csak marketinggel lehet harcolni. Nektek nem érvelni kell. Nálunk a legmagasabb a választáson való részvételi arány az EU-ban úgy, hogy közben tudjuk, hogy a választási programok, amikre szavazunk nettó kamuból állnak 100%-ban.
    Reklámozzatok először, aztán sztrájkoljatok, de előtte értsétek meg, nézzetek utána, hogy ha kiszakítotok magatoknak magasabb bért, akkor annak mi lesz a hatása és végsősoron a reálbéretek emelkedik e majd. Közérthetően fogalmazva jó copatni, csak nem mindegy melyik végén állsz a facnak.

    Hardverlesen

Új hozzászólás Aktív témák