Új hozzászólás Aktív témák

  • priti

    addikt

    válasz bambano #222 üzenetére

    Adott a hízó átvételi ára mondjuk 150kg-ig "x" Ft/kg a túlsúlyos meg nyilván kevesebb kilónként. Ha tartja akkor megéri neki tartani. Megeszi/eladja tökmindegy. Nem az a gond, hogy eladhatatlan. A rossz hátékonyság persze igaz, de a földterületre igaz, a hízó attól még hogy 50db helyett 10db-van még eladható. Természetes, hogy kevesebb profitot termel annak a földnek egységnyi része mérjük akármiben, amit ilyen önellátó gazdák művelnek. Egyértelmű. Sőt igazuk van a kritikusoknak. Még az is lehet, hogy haszonállattal szántana.

    Ezért vártam volna, hogy a vita arról szóljon , hogy mekkora a vonatkozó földterület mindösszesen aminél nem a maximális profit a prioritás a tervben, hanem a munkahelyteremtés. Ez a nagyságrendű földterület van e hatással Magyarország földbirtokrendszerére. Erős a gyanúm, hogy nincs. Ha odaadjuk az kb. hány munkahely? Ezen a földterületen mekkora a feláldozott haszon és ezzel a veszteséggel szemben mekkora nyereséget képez, hogy azok az emberek dolgoznak, nem mennek segélyért, munkából szerzett pénzüket elköltik, helyben költik el tehát fizetnek egy csomó adót még akkos is, ha feketén adják az állatot, mert 27% áfát fizetnek az első boltban, tehát lesz bolt, mert van kereslet, ott dolgozik eladó, de akkor már egy teherautó is előkerül, mert valamivel csak elviszik azt a gyesznót leadni, tehát ott a benzin/gázolaj aminek a fele adó és valószínűleg lesz a közelben egy fuvaros Pista aki ezeknek szállít felváltva tehát mégegy munkahely stb. Ne adj Isten vágóhíd, de ezt már tényleg csak félve. Multiplikátor hatásaival együtt végiggondolni, hogy miről beszél ez az Ángyán. Ehhez képest olyan hangnemet ütöttek meg sokan, de azonnal hogy én csak döbbenten néztem. Gyerekek ha mindenki ellenség, még önmagunk is akkor szerintem nem megy.
    Egyáltalán minek kéne menni? A harcnak? Kedves adósság, akkor én most leszúrlak te meg halj meg oké? Na! Háromra! ...nevetséges.

    Hardverlesen

Új hozzászólás Aktív témák