Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Béééla

    őstag

    Július 4-ről és aug. 20-ról is lekéstek.
    Hogy lesz így az oroszlánnak 4G-je? Zuckerberg feje most főhet, Indiából páros lábbal kitessék, most a műholdja játszott földközelben hullócsillagosat. Hogy fog így béke Nobel-díjra pályázni?

    Bélabá

  • Béééla

    őstag

    válasz macskea #21 üzenetére

    Hogy a humanitáriusság álarcával komplett földrészeket nyom facebook-függővé, az teljesen rendjén van. Teljes kontinens semleges internet helyett egy cég privát, szűrt magánhálózatát kapja, így az ott élőknek okostelefon = internet = FB lesz. Teljes információkontroll (amivel vissza is élt már, ld. USA választási kampány)
    Még fejlett országokban is az erőszakos terjedésével és állandó megfigyelésével eljutott oda, hogy a fiatalok legjava ki se lép a FB-ból, mi lesz ott?
    A hazai fejekből is milyen nehéz a freemailt és a startlapot kiirtani, és csak annyit tettek, hogy korán megjelentek.

    Bélabá

  • Béééla

    őstag

    válasz Cifu #24 üzenetére

    Bezzeg mennyivel jobb lenne, ha az elzárt részeken nem lenne internet sem!
    Pont erről az álarcról beszéltem.

    Mesélj kérlek, melyik kontinensről lenne szó? Ha Afrikáról, akkor csendben megjegyzem, hogy a kiépült észak- és dél-afrikai régióban eddig is volt, és ez után lesz internet. Az internet.org nélkül is.
    Amit a galambra kötözött SD kártyás átvitel megelőzött, arra a "netre" gondolsz? Ami a Magyarországról szemétbe dobott ISDN infraskruktúrából áll? Mert ha igen, akkor sok sikert az időutazáshoz!

    Bélabá

  • Béééla

    őstag

    válasz Cifu #26 üzenetére

    Akkor hajrá, szolgáltass te ott internetet...
    Ó, a "csinálj jobbat" :)

    Egyébként pl. a OneWeb az egész Földön fog műholdas internetet szolgáltatni
    Nagyon helyes!

    Nyaraltam Tunéziában és Egyiptomban, ha nem is mindenhol, de a frekventáltabb területeken normális internetelérés volt. Kairóban tökéletes Wifi elérés volt egy külvárosi kávézóban, Youtube-ot tudtam nézni a telefonom.
    2013-ban Durban-ban (Dél-Afrika) volt egy ismerősöm, Skype-al videokonferenciáztunk.

    Szóval az anekdotikus "ahol voltam ott jó volt" kiterjeszthető az egész kontinensre :U
    Dél-Afrikában (egyik legfeljetteb régió) az átlagos lefedettség tud 8 mbps-t produkálni elvi 60% lefedettséggel, itthon ez 28 mbps 79% lefedettséggel és ugye tapasztaljuk nap mint nap, mennyire karcsú tud lenni.
    Ha ennyire állati jó a helyzet, akkor minek megy terézanyusat játszani és oszt internetet?

    Neked milyen személyes tapasztalataid vannak, amelyek szerint állítod, hogy egy teljes kontinens fog az Internet.org-tól függeni?
    Az, hogy milyen eszközökre alapszik az infrastruktúra (szó szerint kétszer leselejtezett őskövület)

    Bélabá

  • Béééla

    őstag

    válasz Cifu #31 üzenetére

    Milyen érdekes, hogy eddig az volt a bajod, hogy az Internet.org is fog szolgáltatni Afrikában, közben pedig a jelek szerint fogalmad sem volt az alternatívákról...

    De jó hogy nem az alapfelvetésre válaszolsz, pár sorral-hsz-szel fentebb még az volt hogy
    a kiépült észak- és dél-afrikai régióban eddig is volt, és ez után lesz internet
    A FB minden fejlődő régióban tör az "alap internettel" előre, (csak épp ő mondja meg, melyik oldalak lesznek elérhetők).
    És olyan alternatíváról beszélsz, amit még nem lőttek fel. Elméletben én is előfizettem a 10 Gbps-es netre, csak még nem hozták ki (majd pár év múlva), de ha azt állítom 10 gigás netem van, mindenki kiröhög. Ki érti ezt?
    Szóval AMD-szagú paperlaunchokall kérlek ne fárassz senkit se, majd akkor emlegesd amikor működik. És nem véletlenül jön Zucki bácsi: (jelenleg) létező infrastruktúrára építkezik, tehát előfizethetnének technikailag, de mégse teszik. Talán azért mert megfizethetetlen?

    Szóval ki is írt olyat, hogy az egész kontinens?
    Bocsánat, nem is egész kontinens, hanem az egész világ. Ilyen zugblogoknak mint A Guardinan talán hiszel.

    Bélabá

  • Béééla

    őstag

    válasz Cifu #35 üzenetére

    Fellőni semmit sem fognak. Indítani esetleg.
    :W

    Egyébként az Internet.org is most szószban van, hiszen az AMOS-6-oshoz hasonló sávszélességet (16Gbit/s) senki más nem tud biztosítani a régióban.
    És miért? Mert az infrastruktúra trágya.

    A jelenleg létező technológia az, amit az AMOS-6 biztosított volna.
    EGY, nem több, mint egy poszttal fentebb próbáltam rávilágítani, attól még hogy egy technológia létezik, nem biztos hogy elérhető. Fenn van a műhold abi biztosította volna? Sem a FB-műhold, sem az alternatíva nem kering, nem üzemel.

    >Bocsánat, nem is egész kontinens, hanem az egész világ.
    Egyre jobb. Az Internet.org mondjuk itthon nem is elérhető, de sebaj....
    Hol ír a Guardian cikke olyasmit, ami alátámasztja azon állításodat, hogy "Teljes kontinens semleges internet helyett egy cég privát, szűrt magánhálózatát kapja,"?
    Pont, hogy ott van a cikkben a kép, amely bebizonyítja, hogy Afrika nagy részén egyáltalán nincsenek jelen

    A cél. Tényleg állati jó látni, mennyire naprakész vagy az űrtech terén (mikor-mit lőttek-lőnek fel, meg a nyalánkságok) de nem éjfél után írsz, hogy megbocsájtható legyen a szövegértés hiánya. Nem hinném hogy ennyi ismerettel funkcionális analfabéta lennél :)
    A folyamatos szalmabábozással pedig kérlek ne fárassz.

    Bélabá

Új hozzászólás Aktív témák