Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • nuke7

    veterán

    válasz nemlehet #43 üzenetére

    pedig jól látod... ebből 10-12 millió az illegális munkavállaló.
    kb. 30 millió akik okosba kapják a fizetést - a maradék meg aki balfasz a biztosításhoz / trükközik / alkalmi / részmunkaidős / vállalkozó / pont megszívta / stb.

    Azt számold bele, hogy a jó biztosítást, nem a fizetésedből vonják, az ott olyan, mint itthon a szuperbruttó a legtöbb helyen akikkel én beszéltem - ugyanis a céges biztosítás teljesen más elbírálás alá esik, mintha egyénileg szerződsz. Tehát nem teljesen jól mondod - valóban te fizeted, de nem fizetésedből, az egy perk amit a cég fizet neked és úgy jeleníti meg a költséget a fizetésedben, ahogy akarja. Simán lehet, hogy a kialkudott fizetésed felett kapod még a biztosítást, ami neked havi 700$ lenne, de a cégnek mondjuk 300$. És így te úgy számolod, hogy a havi ~3000$ az igazából mondjuk ~3700$ míg mondjuk csak ~3350$ a cégnek. stb.

    Amerikában is ellátnak ha sürgősségi eset vagy, nincs olyan h nem. Max utána pereskedsz ha úgy van. Meg amúgy ha jól tudom a sürgősségi ellátás annyira nem drága.

    [ Szerkesztve ]

    https://youtube.com/user/nuke7

  • azbest

    félisten

    válasz nemlehet #43 üzenetére

    arányában nem fizet érte többet, mint nálunk az államilért

    Lefordítom neked magyarra. Ugyanannyi százalékot vonnak a tb-re, mint itthon. Amit a jóember sokallt, ezért okosítottat választott, ahol meg fizetni kellett baj esetén.
    Abszolút értékben tényleg nagy különbség van, mert a fizetés sokszorosa a magyarénak.

    Biztos nagy biznisz az amcsi egészségügy. Biztos lehetne jobban, hatékonyabban csinálni. Ha megnézem mennyi pénzt kap az állam utánam itthon, akkor krvára zavar az állami szolgáltatások minősége.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák