Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • nemlehet

    őstag

    válasz nuke7 #23 üzenetére

    Lehet hogy jogilag államilag szabályozott, de működését tekintve "for profit" és magáncégek végzik a tevékenységet akiknek a legtöbben közvetlenül fizetnek be. Ergo ez inkább piac mint egy állam által ellátott feladat a szememben.

    Szerintem vannak feladatok amiket csak állami szinten lehet kontrollálni. Tipikusan ilyen az infrastruktúra, útépítést nem lehet magánemberek vagy cégek szintjén megoldani, mert akkor igen foghíjas lenne minden és azt is drágán használhatnák a többiek. De ilyen pl az alapfeladatok ellátása ahol le kell nyelni hogy sose lesz nyereséges. (pl tűzoltóság, mentők, tömegközlekedés stb) vagy azok a területek ahol hosszú távú stratégia kell/kéne (pl oktatás)

    Amúgy egyet értek, hogy az állam többnyire nem hatékony tehát pl ami itthon megy hogy mindent összevonunk egy központi vízfejbe nyilván agyrém, de azért van ahol rengeteg állami program jól működik. Pl a bécsi szociális lakásrendszer szerintem elég jó példa erre.

    Szerintem alapvetően nem ördögtől való, hogy az állam sok mindent csinál, csak ugye nyilván lehet korruptul és szarul csinálni meg elfogadhatóan. Azzal viszont nem értek egyet, hogy piaci alapon olcsóbb lenne, kicsit visszakanyarodva az amerikai egészségügyre látjuk hogy a többszereplős versenypiac ellenére ott 5-700 dollár az inzulin máshol meg ingyenes vagy <50.

    Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

Új hozzászólás Aktív témák