Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ruuwa

    tag

    válasz quarros #23 üzenetére

    Olyasmi ez, mint amikor a konyhában előveszi az ember (vagy az asszony) a kis mérleget, mert kell 200 gramm liszt. A mérleg 0-át mutat, mert nincs rajta semmi. Rárakja a tálat, amibe a lisztet önti majd, és mivel a tálnak is van tömege, ezért a mérleg már 130g-ot mutat. Ezért addig önti a lisztet, amíg a mérleg 330g-ot nem mutat. Ismeri a tál tömegét, ezért ki tudja küszöbölni a tál okozta mérési hibát.

    Ismert jelet elküldök a műholdról, de a földön a zavaró hatások miatt már valami mást detektálok . Ezért addig maszatolok mindenféle egyenletekkel, amíg a detektált jelből vissza nem kapom az eredeti jelet. Az egyenleteket a többi detektált jelre alkalmazva, azokat is visszaállítom a zavarás előtti állapotukba.

    [ Szerkesztve ]

    Valami tréfás, humoros, mégis mélyenszántó gondolatokat magában hordozó, rövid, velős mondat, mely egyéniségem rendkívüli sokszínűségéről tesz tanúbizonyságot.

  • bambano

    titán

    válasz quarros #23 üzenetére

    Amikor eléri a Föld külső övezeteit a jel, legyen az fény vagy nem látható elektromágneses sugárzás, akkor egy csomó különböző rétegen kell átjutnia, ami torzítja a jelet. A torzulások pontos mikéntjét meg lehet mérni úgy, hogy űrállomásról vagy műholdról ismert alakú mérőjelet küldenek le és megnézik, hogy az hogyan torzult. Amennyit a mérőjel torzult, annyival lehet változtatni a csillagászati jeleket, és akkor néhány réteg hatása kiküszöbölődik (nem mind, mert nincsenek elég magasan műholdak).

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

Új hozzászólás Aktív témák