Új hozzászólás Aktív témák

  • Morden24

    nagyúr

    válasz Chaser #175 üzenetére

    Nem mindegy a delikvensnek, viszont az üzenet szempontjából mindegy. Az üzenet pedig az, hogy felelősségre vonásra kell számítania annak, aki ilyet tesz, ergo máris elveszik az anonimitás kényelmes, puha kis paplanja, amivel takaróznak ezek a selejtek.
    A hírekben való közszereplés jogerős ítélet esetén úgyis mindegy, mert a büntetés tényét le nem mosod magadról, a lokális közösség tudni fog róla ("Kovácsék fiát elvitte a yard"), az iskola, munkahely, rokonság, tehát a közvetlen környezet rendelkezni fog az infóval. Innentől fogva már mindegy, hogy én, teszem azt X kilométerrel arrébb tudom-e a konkrét nevét egy számomra névvel és arccal együtt is ismeretlen egyénnek (amit úgyis elfelejtek 15 percen belül).

    Tehát a lényeg az, hogy az elkövető legyen tudatában, hogy reális esélye van a felelősségre vonásra, és onnantól nem fog baromkodni, mert egy kicsinyes bosszú, vagy viccesnek szánt szopatás-megalázás nem ér meg pár évi hűsölést és maradandó megbélyegzést.

    szerk.: Másrészt meg nem az a lényeg elsősorban, hogy kegyetlen és végleges megtorlást hajtsunk végre valami kreténen, aki ilyet akar csinálni (mert akkor végülis egyszerűbb lenne a Dunába lőni), hanem az, hogy visszatartó erő legyen. Nyilván egy ideális világban az emberek nem is gondolnának a bűn elkövetésére, de ebben a kis tökéletlen univerzumban beérhetjük szerintem annyival is, hogy az egyén fontolóra veszi, hogy mit nyerhet és mit veszíthet egy bűn elkövetésével - ehhez pedig az kell, hogy a lebukás és felelősségre vonás esélye magas legyen.

    [ Szerkesztve ]

    Sectumsempra - For Enemies

Új hozzászólás Aktív témák