Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • leviske

    veterán

    válasz dajkopali #3 üzenetére

    Lehet, hogy rosszul látom, de ebben az esetben nem biztos, hogy a Windows megmaradna piacvezetőnek. Sőt, abban sem vagyok biztos, hogy egyáltalán megmaradna és a MS-nak nem lenne érdeke inkább teljesen összeolvadni a Novell-lel és erőltetni a SUSE-t.

    Egy kernelért kevesen adnának annyit ki, mint amennyibe kerül egy Windows - akár egy OEM, akár egy BOX. Bár lehet, hogy rosszul látom... Lehet, hogy a Windows-ra írt programok a továbbiakban is fenntartanák a Windows uralmát.

  • leviske

    veterán

    válasz =Mentor= #114 üzenetére

    Ezzel nagyon nem tudok egyet érteni.

    Itt nem csak a választásról van szó... Miért kéne nekem elviselnem kötelezően, kitörölhetetlenül a tárhelyemen az IE-t, ha nem használom? És a rendszeremet miért nem telepíthetem rögtön Firefox-al, ha én azt használom?

    Én inkább arra nem mernék nagy összegben fogadni, hogy a továbbiakban is lehetne szidni a Vista-t, hogy sok helyet foglal alapból, ha ki lehetne szedni az összes, felesleges extra programot, amire az adott felhasználónak semmi szüksége...

    A versenyhelyzet pedig tényleg nem érvényesül, mert Mo.-n pl jó eséllyel pont azért használnak már többen FF-ot, mert tavaly többen értesültek róla, hogy létezik... (Ugyebár a 3.0 kapcsán a rekordkísérlet.) Használgatok Operát is, nem annyira rossz/használhatatlan, hogy ne hódíthatná meg a felhasználók bő 20%-át(minimum).

    A Safarira meg szerintem addig ne hivatkozzunk, míg az is hasonló helyzetben van, mint az IE. Inkább kellemetlen, hogy még 10%-os OSX részesedéssel sem képes gyakran mérhető eredményeket produkálni.

    Én is azt mondom, hogy "HAGYJUK MÁR A FELHASZNÁLÓKRA A DÖNTÉST!", csak én komolyan is gondolom és a döntéshozási lehetőség ott kezdődik, hogy eldönthetem, hogy mi a rákot akarok telepíteni a merevlemezemre.

    Nem állok e mellett a megoldás mellett sem, de sajnos az "oktatás megreformálása" lehetőség után ez az egyetlen járható út... Márpedig az oktatás várhatóan nem most lesz megreformálva, így marad ez. Úgyis a Blu-Ray lemezek korát éljük. :)

    (#14) dajkopali: Kicsit átgondolva változtatnék a fogalmazásmódomon: Ha a Windows elveszti a paci versenyelőnyét, abban az esetben egyenes úton fog haladni a megszűnés felé. Mert amint a Linux-ra is illik majd a programok nagy részét megírni, abban az esetben a Windows hajója egyre inkább elkezd majd süllyedni, míg a MS ki nem ad egy ingyenes OS-t, vagy át nem helyezi erőit az Office-ra és a Novell-re.

    [ Szerkesztve ]

  • leviske

    veterán

    válasz TazLeacher #117 üzenetére

    Igen,de ha bemegyek a 'bótba", akkor akár melyik TV-t veszem, mindegyiken nézhetem ugyan azt a csatornát, a Windows meg nem egy olyan OS, amit csak úgy le lehet cserélni, mi folytán CSAK arra lehet friss játékokat kapni, a legtöbb nagy cég "driverkészítés" alatt csak Windows-ra írt driverek írását érti.

    Akkor lenne jogos a felvetés, ha Pali felvetése valósulna meg és Windows kernellel lehetne kapni még Mozzilla OS-t, Opera OS-t és egyebeket.

    Megjegyezném: egy böngészőt nem lehet egy távirányítóhoz hasonlítani. Attól még egy csatorna nem lesz lassabb, nem lesz kevésbé tele reklámokkal, ha más távkapcsot használok.

    (#121) Jim Tonic: Linuxot használok egy ideje, de kösz a javaslatot, megfogadom. :)

    Na jó, dual boot-ban, mivel egyelőre a Windows kell a játékok miatt...

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák