Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • .mf

    veterán

    válasz Medocsabi #4 üzenetére

    Szerintem nem kicsit túlreagálod ezt is, és a más tagoknak címzett hsz-eidet is. Etikailag ugyan kifogásolható, de a másik is hunyó, az iskola felelőssége, hogy nem járt utána, hogy mit tesz ki az oldalára, a képhez volt-e forrásmegjelölés. (Mondjuk a Reuters azt írja, hogy nem az iskolát, hanem a várost perelte, ezért is "C‑161/17 Land Nordrhein-Westfalen v Dirk Renckhoff" a per; valószínűleg városi tulajdonban van az iskola - egy gazdag német városnak 400 EUR semmi)

    Valószínűleg azért volt "komolytalan az összeg", mert ennyiért adta el az utazási irodának (már amennyiben utazási iroda volt az, mert a Reuters "travel website"-ot ír, és a fotós is egy "travel website"-ot üzemeltet, és Bulvárcafén kívül nevesebb források mind travel website-ról beszélnek, nem travel agency-ről). És már bocsánat, egy fotós ezzel keresi a kenyerét, neki is x év tanulás x százezernyi költséggel, x milliónyi felszerelés, aztán az ottani utazásának költségei - ezek mégis miből térülnének meg, ha mindenki csak ingyen vinné a fotókat?

    Kopi: "És itt jön a következő lépés, miért nem lehet okosan vízjelezett képeket a netre pakolni? Ami nem zavaró, de látszik, így ha kell, akkor lehet utána menni."
    Egy utazási irodának (tfh, ld fent) készítette, oda nem szokás vízjelet rakni :) Az iroda oldalán jó esetben pedig volt apróbetűs az oldalon található anyagok tulajdoni- és szerzői jogaival kapcsolatban

    Cifu: "azért az én szememet megütötte a cikkben az a kifejezés, hogy exkluzív jog. Ugyanis ha igaz amit írnak, akkor a fotós az exkluzív jogokat eladta az utazásszervező irodának. Innen kezdve nekem az lenne a logikus, hogy az utazásszervező iroda pattoghatna, mert az övék az exkluzív felhasználási jog."
    Ezen a részen én is megakadtam. De minden nevesebb forrás travel website-ot ír, nem travel agency-t. Másrészt azt sem tudhatjuk, mit tartalmaz a szerződés.

    Male: "...vagy simán copyright infó elérhetőséggel, nem láthatóan, amire a képformátumok lehetőséget adnak..."
    Ld. fent, egy irodának készült, ezért nincs vízjel, sem egyéb. A kép metaadataiba pl. bele lehet írni, standard része a Copyright mező - csak sok oldal feltöltéskor egyből kigyomlál mindenféle metaadatot.

    NandoXXL: "Önző mocskos világ van, gratulálok a fajtádnak"
    Figyu, hallom betonoztál már korábban. Nem jössz át hozzánk is betonozni, persze ingyé, mert az a másik ház már felépült, és azért már kaptál pénzt? ;]
    Még csak nem is úgy csinálta, mint a RIAA, ami dollár-milliókra perelt egyszerű embereket pár warezolt mp3-ért, hanem az iskolától kérte el a fénykép árát, ha már használják és nem távolítják el.

    Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

  • .mf

    veterán

    válasz Medocsabi #49 üzenetére

    Visszavonom, bocs, az egyik hsz-t összeolvastam a mellette lévővel, ahol más esik neki a többieknek

    Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

  • .mf

    veterán

    válasz Hopkins95 #58 üzenetére

    "Szerintem régen nem volt ilyen és senkit sem zavart..."

    Jah, régen doktori címet is lehetett kapni 2-3 másikból összeschnittelt diplomamunkával. ;]

    Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

Új hozzászólás Aktív témák