Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • justmemory

    senior tag

    Sziasztok!

    Ahogyan látom, főleg jogi és morális oldalról megy a vita, viszont nekem olyan kérdésem/felvetésem lenne, hogy technikailag nem lehetne valahogyan jobban korlátozni/meghatározni/jelölni, stb. a dolgot? Mire gondolok: nem vagyok otthon a digitális képkészítésben, ezt előre bocsátom, de ahogyan írták is sokan, ugye meg lehet állapítani utólag is, hogy az a kép eredetileg azé a valakié volt és én módosítottam rajta, vagy láthatatlan vízjellel látta el, stb. Szóval amikor mondjuk szeretném kvázi publikussá tenni a "lopott"/"nem rendeltetésszerűen használt" képet, akkor mondjuk a weboldal jelez, hogy "hé, te majom, ez jogvédett; biztos publikálni akarod"? Nem lehetne mondjuk az EXIF adatok közé olyan jelölőket beépíteni már eleve az "elsütés"-kor, készítéskor, mely még a leggyatrább képbe is beleéget olyan alapvető jeleket, melyek azonosíthatóvá teszik? Mint mondjuk egy ujjlenyomat? Nem tudom értitek-e mire gondolok. Mert én most azt látom alapvető problémának, hogy ugye adott a net, rengeteg nyitott kapuval, de elvárjuk társadalmilag, hogy mindenki lesz szíves mindenféle témában naprakész lenni (értem én, hogy a webmester feladata lett volna, de na, most általánosságban értem), és betartani mindent. Azért azt tudjuk, hogy ez nincsen így, és amíg szerintem technikailag is vannak lyukak, akár a legnagyobb jó szándék (jogkövető magatartás) mellett is belefuthat az ember necces dolgokba. Értem én, hogy akkor nem kell kockáztatni, de na... Azért így sem teljesen oké szerintem a dolog, technikai oldalról.

    --- Imprisoned, inside this mind... --- Joined at the soul with a pair of headphones ---

  • justmemory

    senior tag

    válasz schawo #142 üzenetére

    Én pl. ezért kérdeztem, hogy nem volna-e egyszerűbb technikailag is olyan hátteret biztosítani, mely minden esetben megkereshetővé tenné az alkotót, adott esetben jelezne neki; jelezne a felhasználónak is, hogy "hello, ennek bünti lesz a vége", vagy simán csak nem is engedné felhasználni. Szerintem sokkal-sokkal könnyebb és egyértelműbb lenne mindenki élete, és nem mennének örökké ezek a viták, meg a perek, huzavonák, stb...

    --- Imprisoned, inside this mind... --- Joined at the soul with a pair of headphones ---

Új hozzászólás Aktív témák