Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Gargouille

    őstag

    válasz schawo #114 üzenetére

    Értem. Tehát minden károkozás lopás. Igazad van, kár ezt bonyolítani. :C

    Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

  • nemlehet

    őstag

    válasz schawo #114 üzenetére

    Nem, egyáltalán nem lényegtelen, mert külön jogi kategória, teljesen más következményekkel és büntetésekkel.

    A gyilkossági kísérlet-testi sértés nagyon jó analógia. Még testi sértésen belül se véletlen van könnyű és súlyos kategória.

    Nem hiszem el, hogy IT fórumon kell ezen vitatkozni és magyarázni a különbséget. Továbbá a potenciális elmaradt haszon kérdésköre megint nem olyan egyértelmű mint ahogy te és sokan mások megpróbálják beállítani.

    A korábban előkerült warez ugyan ez. Az, hogy valaki letölt valamit mert ingyen van nem jelenti azt, hogy ha nem lenne elérhető ingyen akkor megvette volna. Ettől függetlenül nem értek egyet a warez-el és tisztában vagyok vele, hogy illegális, de az amit a jogvédők és egy-két fórumtárs próbál tolni az egyszerűen nem igaz, és jelentős felnagyítása a keletkezett károknak.

    Továbbá tényleg nem értem, hogyha valaki nem haszonszerzésre használja a képeidet az neked miért fáj. Természetesen meghivatkozni meg kell, de neked ettől nem lesz se jobb, se rosszabb, sőt még közvetett reklámnak is be lehet tudni, akkor meg már te szereztél hasznot rajta, szóval légyszíves fizesd be utána az adót. Logikus? Persze hogy nem, de kb ti is pont ennyire kicsavartan álltok az egészhez.

    Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

Új hozzászólás Aktív témák