Új hozzászólás Aktív témák

  • laposonly11

    senior tag

    válasz Sir Riccio #256 üzenetére

    "Azt mondjuk azért kifelejted az egyenletből, hogy ez a mitugrász előtte milliókat (forintban) költött a felszerelésére"

    - A milliós fényképezőgép + kiegészítők, nem szoktak egyetlenegy képnél elkopni, így irreleváns a munkakellékek árát említeni, ilyenkor jogilag talán a benzin, (áram), stb. árát lehet még belekalkulálni, de még azt sem nagyon.

    bejárta a helyszínt, megkereste a legjobb szöget, a legjobb időpontot, aztán fotózott,

    - 30 perc... egye fene 1 óra, azt hiszem elég világosan kifejtettem egy Natioanl Geographicnek készülő kép és egy városkép készítése között a különbséget, ha nem vagy szakmabeli, akkor inkább olvass utána a neten.

    de ezt tanulás előzte meg,

    - A képzettséget, diplomát már mióta nem számolják bele az ilyen szakmában az árba, jó képet csináltál: - Igen, tetszik, lehet hogy megvesszük. Szar képet készítettél: - Köszönjük, de nem tartunk igényt az ön képességeire.

    vállalkozást tart fent, hogy adózhasson stb...

    - Mélységesen elszomorít, és nagyon, nagyon, nagyon, nagyon, nem tudom sajnálni szegényt. Miközben nálunk (de máshol is ahol munka folyik) a grafikus helyett is bemagoltuk a photoshopot, hogy időre kész legyünk, te meg itt láblógató művészeket sajnáltatsz, mert szegény nem kap megrendelést, 1-3 évvel a soron következő nagy gazdasági válság előtt. :C :C

    Ezek fényében az említett ár még akkor is baráti ha megrendelésre készül a kép,

    - A jelenlegi nyugat-európai árak mellett valóban az, azonban kicsit magasabb etikai szintről próbáltam megközelíteni az ár/érték arányt, lásd a városkép vs. 7 fejű sárkány képe a N.Geographic számára.

    Van még ötleted, hogy kinek a munkája van túlárazva? :)

    - Természetes, de ez már erősen politikai színezetű vita lenne, amik folyamatosan zajlanak a megfelelő fórumokon.

    Ordo est anima rerum.

Új hozzászólás Aktív témák