Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Golyobis

    aktív tag

    válasz daninet #7 üzenetére

    Nekem úgy látszik, hogy ha bármilyen weboldalra fel akarok menni akkor el kell fogadni valami homályos adatvédelmi irányelvet. Ha az ember hajlandó elolvasni a néha sokszor tíz oldalas, esetenként idegen nyelven írótt anyagot, akkor kiderül hogy olyan adatokat is gyűjthetnek - néha egyértelműen kiderül, néha nem derül ki egyértelműen, de a szöveg megfogalmazásából akár lehetséges is - amiket az ember nem szívesen osztana meg amúgy, de mivel máskülönben nem lehet az adott oldalt (vagyis bármelyik internetes oldalt) meglátogatni, ezért az ember kényszerből elfogadja. Vagy reális elvárás a mai világban hogy az ember ilyen módon opcionálisan lemondjon, és internet nélkül éljen? Mi van ha a munkához is már szükség van az internetre, vagy a gyerek iskoláztatásához, mert számtech órán fel kell menni bizonyos weboldalakra.
    Sőt. Amikor új telefoncsomagot választottam a telekomnál akkor is alá kellett írni egy ilyen beleegyezést.
    Vagy az is egy választható út hogy az embernek ne legyen telefonja? Hogy fogják elérni a munkahelyén ha valamire szükség van?
    Amikor legutóbb tornára beiratkoztam már ahhoz is el kellett fogadni valamit.
    Már nem is olvasom el őket.
    Előbb utóbb már a sarki kisboltba sem mehet le az ember anélkül hogy beleegyezne abba, hogy az alsónadrágjába betekintést nyújtson mindenféle illetéktelennek.

  • JoshaJosh

    csendes tag

    válasz daninet #7 üzenetére

    Nos megtettem. Nem olyan régóta mint egyes ismerőseim, akik a facebook domainjeinek letiltása után ezt a szép üzenetet kapják internet szolgáltatás helyett:

    https://kepkuldes.com/image/MNgHe

    Úgy tudják kijátszani, hogy nem a saját internet hozzáférésüket hazsnálják, hanem ráakaszkodnak a szomszéd wifijére. Szóval mielőtt a szokásos "zsarolóvírus" és hasonló ötletekkel állna előbárki, ez bizony a facebook, nem más.

    És de sajnos sok helyen már kötelező a facebook, fel sem vesznek sok munkahelyre, ha nem tudják leellenőrizni facebookon, hogy milyen a világlátásod, a politikai elkötelezettséged stb.

    Ezen kívül a facebook tulajdonosa egy bűnöző, aki úgy lopta a facebook forráskódját is. Folyamatosan kapcsolatban áll bánözőkkel, ami a facebookra kerül azt mind eladja a maffiózóknak és a titkosszolgálatoknak. Az így szerzett ezermilliárdjait pedig gerincvezetékek kiépítésébe fektete az elmúlt éávekben így abszolút hatalma van az internet helyett.
    Ahogy Puzsér Róbert fogalmazott egyszer: "Már nem a facebook van az interneten, hanem az internet a facebookon"

    Ráadásul hiába tiltom fb domainjeit, hiába nem vagyok ott regisztrálva, elég ha egy rokonom ott van és mondjuk megjelöl egy fényképen... két nap múlva máris egy rakás adatot gyűjtenek be rólam. Szrencsére nincs okostelefonom se, de ha lenne még könyebb dolguk lenne, minden adatot lelopnának róla.

    De google se sokkal különb hozzátenném!

    Szóval igenis szoros az összefüggés a bűnözői hackerek támadásai és a facebook között, hiszen a facebook maga is egy bűnözői, adatlopó oldal, a bűnözők és hackerek paradicsoma! Korántsem annyira egyszerű a világ, amilyennek sokan hiszik.

Új hozzászólás Aktív témák