Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Golyobis

    aktív tag

    válasz daninet #7 üzenetére

    Nekem úgy látszik, hogy ha bármilyen weboldalra fel akarok menni akkor el kell fogadni valami homályos adatvédelmi irányelvet. Ha az ember hajlandó elolvasni a néha sokszor tíz oldalas, esetenként idegen nyelven írótt anyagot, akkor kiderül hogy olyan adatokat is gyűjthetnek - néha egyértelműen kiderül, néha nem derül ki egyértelműen, de a szöveg megfogalmazásából akár lehetséges is - amiket az ember nem szívesen osztana meg amúgy, de mivel máskülönben nem lehet az adott oldalt (vagyis bármelyik internetes oldalt) meglátogatni, ezért az ember kényszerből elfogadja. Vagy reális elvárás a mai világban hogy az ember ilyen módon opcionálisan lemondjon, és internet nélkül éljen? Mi van ha a munkához is már szükség van az internetre, vagy a gyerek iskoláztatásához, mert számtech órán fel kell menni bizonyos weboldalakra.
    Sőt. Amikor új telefoncsomagot választottam a telekomnál akkor is alá kellett írni egy ilyen beleegyezést.
    Vagy az is egy választható út hogy az embernek ne legyen telefonja? Hogy fogják elérni a munkahelyén ha valamire szükség van?
    Amikor legutóbb tornára beiratkoztam már ahhoz is el kellett fogadni valamit.
    Már nem is olvasom el őket.
    Előbb utóbb már a sarki kisboltba sem mehet le az ember anélkül hogy beleegyezne abba, hogy az alsónadrágjába betekintést nyújtson mindenféle illetéktelennek.

  • Golyobis

    aktív tag

    válasz daninet #10 üzenetére

    Bocs az offért, bár talán bizonyos értelemben mégsem volt teljesen off: én valahogy úgy érzem hogy a valódi problémáról szándékosan keveset beszélnek a médiában, helyette a "kiberbiztonság" alatt a hacker támadásokról/vírusokról beszélnek.
    Persze vannak nagy cégek ahol gondolom jogilag is le vannak védve az adatok, de egy átlag ember szintjén egyáltalán nem szükséges védekezni az adatlopásra irányuló hackelések ellen, hiszen már amúgy is rég 600 féle külön helyen "beleegyeztél", hogy rólad - a felhasználói élmények javítása (akármit is jelentsen ez) érdekében, vagy csak úgy - kismillió cég adatokat gyűjtsön rólad.
    Itt nem csak a google-ről van szó.

    Elképzelhető hogy létezik olyan informatikai szolgáltatás, e-mail rendszer ahol CSAK pénzzel kell fizetni és cserébe megbizonyosodhatsz róla - értem ez alatt hogy ténylegesen és egyértelműen kiderül a saját leírásuk alapján - hogy csak a minimum adatokat gyűjtik be ami technikailag szükséges az adott szolgáltatás működéséhez, de ez nem jellemző.

    Általában az emberek nemigen foglalkoznak ezzel a kérdéssel. A hosszú felhasználási feltételeket egyből elfogadja mindenki "a szolgáltatás használatával", vagy az OK gombra kattintva anélkül hogy azokat elolvasná, igazából ez csak keveseket érdekel, és így nem nagyon törekednek a cégek arra, hogy pénzzel való fizetési alternatívát adjanak, a törvény pedig gondolom nem teszi ezt kötelezővé.
    Én talán csak egyszer láttam olyan weboldalt ahol a felugró adatvédelmi ablak opcionálisan felajánlotta hogy pénzzel fizethessem ki a szolgáltatásukat.

    Szerintem elég nagy baj hogy az ember személyes szféráját ilyen módon megosztani kényszerül, és jogos hogy amikor "kiberbiztonságról" van szó, de ezt a témát még csak meg sem említi a cikk, akkor szóba kerüljön.

    [ Szerkesztve ]

  • Golyobis

    aktív tag

    válasz JoshaJosh #33 üzenetére

    Szia, szerintem ha be akarod bizonyítani az ittenieknek hogy ez valóban a facebooktól van, akkor írj nekik egy levelelet vagy emailt (udvarias hangnemben) amiben leíród a történetet, és esetleg mellékeled hozzá azt a képet, és megkérdezed tőlük hogy valóban tőlük származik-e ez a dolog. Esetleg ugyan ezt a szolgáltatódtól is megkérdezheted. Ha nemmel válaszolnak akkor utána jogosan nem lehet már semmi követelésük.

    Esetleg kérd ki a többiek véleményét egy vírusos topikban, hogy hogyan lehet védekezni ez ellen, ha esetleg nem közvetlenül a szolgáltató csinálja hanem valami harmadik fél szivat téged.
    Ilyen módon megbizonyosodhatsz róla hogy vírus-e mert ha igen akkor valószínűleg el lehet valahogy távolítani.

    Nekem gyanús hogy egyszerű vírusról van szó, mivel:

    - Hétköznapi stílusban van megfogalmazva (a várható hivatalossal szemben)
    - Nem hivatkozik semmilyen konkrét törvényre vagy felhasználói szerződésre amit megszegtél, csak egy erősen vitatható indoklás van miszerint a szolgáltatásuk nem igénybe vételével kárt okoztál (?)
    - Az üzenetek megszűnéséért cserébe olyan dolgokat kér amiket normális esetben sohasem szoktak bekérni
    " személyazonosságod feltüntetésére alkalmas okiratod, szolgáltatód neve, ügyfélazonosító stb."

    Nekem egyszer volt ilyen vírusom, Mystarsearch néven futott, látszólag egy böngészős kereső volt, de azonnal kiderült hogy vírus. Mindenhonnan csak az a weboldal jött be.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák