Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #92253184

    törölt tag

    válasz sh4d0w #56 üzenetére

    "Kiderül, hogy mindenkinek van olyan dolga, amit nem akar mások orrára kötni, de közben válltig állítja, hogy számára nem fontos a magánélet."

    Értem a logikai menetedet vagy legalábbis remélem, hogy jól értem. Viszont tisztázzunk valamit, amikor sokan azt mondják, hogy őket nem érdekli a magán élet, akkor sarkositanak. ( Bár teszem hozzá, nem azt kérted, hogy küldjék át a személyes levelezésüket. Hanem, hogy adjanak teljes hozzáférést. Értsd olvasási és írási jogot. Itt már van egy külömbség.) Ezt persze számon kérheted, még jogosnak is érzem. Viszont ez nem kulcsa a mondandójuknak, a tényre akarják ráirányítani a figyelmet, hogy nem minden adat őrülten szenzitív. Van a levelezésemben, talán tíz levél a több százból, amit nem kötnék más orrára. Függetlenül attól, hogy üzleti vagy magán. Most így bele gondolva talán annyi se.
    Ráadásul amikor az adatbiztonság mellett érvelnek itt néhányan, akkor legalább olyan durván sarkositanak. Így viszont kicsit problematikus ezt számon kérni másokon.

    "Sokan elkövetik azt a hibát (többek között te is), hogy azt hiszitek: a hatóságok megbízhatók, ellenőrzött körülmények között kezelik a személyes adatokat és nem élnek vissza velük, pedig ők ugyanolyan emberek, mint te vagy én. Ettől lesz illogikus az érvelésetek."

    Tehát mert az NSA-nál emberek dolgoznak vagy mert az automata helyesírás ellenőrző átírt egy szót az érvelésem eleve hibás? Miért is hiba? Mert nekem más a nézőpontom, mint neked? Vagy mert a Snowden kiszivárogtatott információkat? Amire amúgy elég kiváncsi lennék, hogy hányan olvastak bele abba az anyagba ténylegesen. Főleg azok közül, akiknek ez minden ilyen topiknál érv.
    Ezek szervezetek, céllal jöttek létre. Nem tökéletesek, de elég szigorú többszintű ellenőrzés van. Ráadásul a botrányok kapcsán még többen figyelik őket és a munkájukat. Abból ki indulni, hogy anyagi haszonszerzésre használják föl a te személyes adataidat, picit talán szélsőség. Főleg, hogy az itt jelenlevők között van, aki azt hiszi, hogy az ő algoritmusára pályázik az NSA, a Microsoft és mindenki.
    Vagyis, nem követünk el hibát hanem szerinted tévedünk. Hatalmas külömbség.

    "A hackertémáról: akár a Logouton is körülnézhetsz, kik azok a hackerek (nem crackerek), lesz találat."

    Ez egy elég tipikus hozzáállás, amit hiszek az tény. Ha nem értesz egyet, akkor tájékozatlan vagy. Tehát a helyes válasz nézz utána és majd rájössz.
    Hogy mi minősül egy fogalom körébe tartozónak az egy vélemény. Az is, hogy mit fed le pontosan egy fogalom. Szakmai körökben erről elég komoly viták folynak még olyan régi és letisztult területeken is, mint a matematika vagy a fizika. Az olyan fogalmak, mint a hacker meg főleg erősen vitathatóak. Függetlenül attól, hogy esetleg itt a prohardveren van egy közfelkiáltásos megegyezés róla.
    Érdemes nem ki nyilatkoztatni egy mondatban. Hanem érvelni vagy véleményezni. Bár akkor nyilván vitára lenne lehetőség és nem tűnne úgy, hogy eredendően igazad van.

Új hozzászólás Aktív témák