Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Habugi

    addikt

    Kösz a tesztet Oliverda! :R

    Ez a 8310es jókis cuccnak tűnik, az 1.43V-al elért 4.8 sem rossz, csak próba szintjén szívesen fogadnék egy ilyet a lapomban!

    Amúgy állati jók ezek a kis szeánszok amiket a flóra talajközelibb szegmenseiben élő fauna képviselői rendeznek 1-1 AMD CPU-s cikk/teszt alatt azzal, hogy összejárnak falepkéket csattogtatni! :C

    ..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

  • Habugi

    addikt

    válasz Ed3r_X_ #259 üzenetére

    A *-al jelölt résztől már nem personále neked címzem a mondondómat! :R

    "Na ez az, csak 5Ghz körüli FX már nem sok van, vagy húzott vagy valami FX 9xxx."

    Csak az FX topicban napi szinten beszélget kb féltucat, akiknél 24/7 az 5Ghz.
    Tekintve, hogy körülit említettél jó ha tudod a többség 4.7 körül használja, szerintem simán kijelenthető hogy sok van.
    *A lapom speciel most lesz 3éves, két évig ment benne egy 955BE, BIOSt frissítettem és beleraktam az újonnan 32K-ért vett 8320ast. Nem volt rossz a 955BE sem, de ahhoz képest az FX 4.5 fölött űrhajó kategória. Egy átlag hardverkedvelő keménymag PH-s milyen sűrűn is vált Intel procit, 1-2 évente? Lappal együtt..

    A TDP/fogyasztás/hőtermelés emlegetése egy bizonyos szellemi szintig igazolható gyakorlati tapasztalat hiányában. Azért nem prime/IBT-zik az ember naphosszat ahol maxon teker/fogyaszt, de még ha ezt napi 6órában meg is teszi valaki az év minden napján akkor is durván 2500ft difi jön ki egy húzott i7-hez képest. Leírtam a proci árát, lehet számolni hány évtized.
    Melegedés.., fél évig ment egy igencsak elavult házban a config (11éves lett idén), VGA kapcsán lecseréltem. CPU hűtőt is úgy vettem az FX mellé, hogy jópár évig ne legyen gond ha bármilyen CPU-t éppen rommá szeretnék húzni. Az új ház halkabb mint a régi (abban 9es ventik voltak :DDD), a CPU hűtő amúgy 2500rpm-re (benchmark ftw) képes ventijei a mindennapi használatban 1000rpm-re vannak korlátozva, játék közben is. A gép leghangosabb eleme egy DCII-s hűtés, játék közben fix 50%-os fordulatra állítva (2000rpm).
    Ilyen feltételek mellett/körülmények között az 1.5V-al (;]) 5Ghz-en klattyogó FX ennyire melegszik egy, a CPU-t/8 szálat rendesen megterhelő játékban (70-9*%): [link]
    Mégegyszer, ez 1.5V mellett, még egyáltalán nem hangos léghűtéssel, nem vízzel, nem delidelve, nem delidelve vízzel.

    Mondogatjátok az AMD lemaradást, de nekem aki i5-ökkel dolgozom főleg, fogalmam nincs miről beszéltek. Abba bele sem megyek, milyen érzés amikor hazajön velem egy 100+GB-os anyag és ráindítom a Premiert. Ez egy 2éve megjelent proci, egy 3éve használt lapban, játszom is elég sokat rajta 1680natívban mert a több kijelző+hangfalak kontra szűkös sarokasztal (pedig amúgy baromi nagy, csak nem elég nagy.. :D ) miatt. Tökéletesen kompromisszum mentesen, pedig a Tahiti sem egy mai gyerek.

    Nem értem miért várjátok el az AMD-től ilyen körülmények között,

    azt, hogy "minden" kiadott új Intel generáció után válaszoljon valamit ÚGY, hogy az egyetlen érezhető hátránya az, az Intelekkel szemben, hogy az 1-2 szálra írt játékok nem 80fps-el futnak a minden szempontból 2-3éves gépemen, hanem 60al?
    Amikor bármelyikötök vesz magának egy sportosabb 250-300lóerős ültetett autót, akkor Ti azzal foglalkoztok, hogyan megy földúton?
    Azt én értem, hogy van aki földúton/ról jár munkába és számít ott mit és hogyan produkál a gép, de amíg az idő előre halad és aszfaltoznak nem pedig aszfaltot bontanak, én aki aszfalton használom hadne érdekeljen már szerintetek miért szart földúton.. :R
    Hát komolyan, most is megy a Premiere és jöttök itt az i3-akkal, minden tiszteletem mellett, ehhez mit kell bevenni vagy hogyan? :B :R
    Multicore: [link]

    Az, hogy páran folyamatosan ezen hiperventilláltok számomra tökéletesen felfoghatatlan, fordított esetben nekem kéne minden K nélküli i5 tulajjal közölnöm, hogy nálam jobban futnak a játékok? Vagy minden 90K-s i7-el rendelkezőnek az arcába röhögni, hogy hé ombre, a 30k-s FX-emen pont olyan jól megy a C3 mint nálad mert ez egy "normálisan" optimalizált játék 2014ben? (igen, az idézőjelet gesztusból kaptátok)
    Ez nekem miért lenne jó vagy miért nem csinálom? Nem értem a csíziót. :N
    Húzott K-s i5-el már talán jobb a játékok nagy része vagy 5-10%-al azonos VGA mellett, de tudok kivételeket is. Ugyanakkor ha dolgozom akkor órákat nyerek, nem perceket.
    A "súlyos lemaradásban lévő AMD"-vel. Tisztára úgy nyilatkoztok meg róla mintha egyszer is ültetek volna egy normálisabban beállított FSB,NB tunningos FX előtt és elmondjátok mindennek.
    A barátok közt Magdi nénijének is biztos határozott véleménye van róla milyen lehet a súlytalanság állapota, csak ez nem feltétlen van köszönő viszonyban a valósággal. Attól mert sokszor hangoztatja ezt a véleményét még nem lesz igaza. Nem elítélendő, emberből van ő is, de ha ezt hangosan és/vagy egyre hangosabban teszi az szerintem már egy kicsit gáz, Magdi néninek és a hallgatóságnak is egyaránt.

    Szerintem bátran állíthatom, hogy sok AMD-s és/vagy FX-es társammal együtt képes vagyok együtt örülni azzal, akinek elég egy i3 vagy akármilyen i5/i7 bármire is használja az adott configot és szereti/elégedett vele! :K
    Esetleg megpróbálhatnánk egy olyat, hogy ezen örömötöknek nem úgy adtok hangot, hogy telefossátok az összes AMD CPU-s cikk topicját a gyakorlati tapasztalat és/vagy egyéb híján elburjánzott agyrémetekkel?
    Pusztán gesztus szinten, fogjátok fel erőpróbának! :K
    Ugyan csak egy éve vagyok jelen aktívan ezen a fórumon, de ezen időintervallum alatt kivétel nélkül az összes AMD cpu cikk/teszt alá behánytátok ezt a sok hülyeséget, ahogy fentebb is írtam számomra rejtély miből/honnan jöhet ez a kényszer..
    Mindegy, amellett hogy éppen megkérlek titeket valamire nem akarok bosszantani senkit..

    Na mit szóltok, próba? :R

    [ Szerkesztve ]

    ..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

  • Habugi

    addikt

    válasz Ed3r_X_ #279 üzenetére

    Persze érthető, i5 alá közel sem kell 60K-s lap.
    Ahhoz pedig, hogy egy erősebb FX kifussa magát tunningban bizony kell egy 25-30K-s lap, ez egy olyan érv amivel nem lehet vitába szállni. Megjegyzem, az AM3+ már akkor sem volt mai gyerek amikor megvettem ezt a lapot 3éve, mégis bőven ellehet még lenni vele, sőt.

    (#283) nubreed:

    Nagyon köszönöm!
    Ezzel most olyan mélységben és minőségben válaszoltál schawo nekem címzett kérdése, ahogy nekem nem sikerült volna!

    ..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

  • Habugi

    addikt

    válasz megmondomAZT #301 üzenetére

    Értem/megértem amit mondasz, teljesen jogos is. A probléma az, hogy nem szenteltem elég karaktert annak hogy átmenjen a mondandóm lényege ami nem más, mint hogy mindezen tények ellenére ez a 2éves arhitectura a mai napig is bőven elég játékra és minden másra is.
    Abba direkt nem mentem bele, hogy a Mantle által generált hullámok hátán lovagló jövőbeli DX12 mellett még kevesebb lesz a CPU-k terhelése, feltéve ha kicsit is aképp valósul meg addigra, ahogy most tervezik.
    Igen tudom, megint az "akkor" , "majd" és "feltéve", tök jogos, de annak fényében, hogy ismétlem még az 1-2 szálra írt játékok is nagyon frankón mennek egy tunningolt 8 "magos" FX-en (mert a cikk ugye egy ilyenről szólt..), ennek igazából nincs sok jelentősége. :N

    Végigjátszottam a Starcraftot kétféle kampánnyal, egyetlen röcc vagy pöcc nélkül.
    Lehet jönni a WoW és hasonló hulladék optimalizációs játékokkal, csak ez is egy MMORPG. Én mint aki 8évig toltam egyet az EVE-Online személyében, bátran állíthatom hogy akkora szenvedélyt és függőséget csinálnak, simán erős egyszálas Intelt használnék abban az esetben, ha hőn szeretett játékom 2014végén is akkora hulladék lenne optimalizáció terén, hogy igényelje.

    Ezen a pontom pedig megint megérkezünk az aszfalt / földút hasonlathoz, a kör bezárult.
    Az FX-ek jóval gyengébb egyszálas teljesítményének jelentősége és az ebből eredeztethető hátránya egy húzott K-s i5/i7-el szemben a továbbiakban már csak enyhülni fog, ergo nehezebb dolga nem lesz ennek az arhitectura/AM3+ nak, csak könyebb. Az, hogy milyen mértékben, hát ember legyen a talpán aki meg tudja mondani, nem én leszek az, az biztos. Annyit tudok, hogy momentán is elég mindenre, bőven a játszható élmény kategóriája fölött. A naaaagy-nagy lemaradás ilyenformán inkább elméleti síkon létezik, sem mint a gyakorlatban. Szerintem.., persze ez csak egy ember véleménye, de van gyakorlati tapasztalatom mindkét gyártóval. Ezek az FX-ek tunningra gyártott processzorok és ha az ember tunningolja is őket akkor a világon semmi gond nincs velük.

    Ahogy meséled is, amikor megjelent pl. a Vishera az ment, hogy oké-oké, de mikor lesz ez a 8mag/szál rendesen ki is használva, eltelt x idő, azért most már akad jópár alkalmazás/játék is ami frankón kihasználja. Én értem, hogy az x függvényében most meg azzal lehet jönni, hogy mennyi az annyi játék/alkalmazás szinten, csak ez sehova nem vezet mert a folyamat már láthatóan elindult. A jövőbeli API-k tervezett működése/tudása sem ad okot arra, hogy az ilyen jellegű vitákat érdemben megérje lefolytatni, megint csak szerintem és igen.., megint "jövőbeli".. ;] :R

    A Mantle ugyanakkor pedig már egy kézzelfogható valami, itt van, működik. Tudom Mantra by Nvidia tulajok.. :D

    (#309) AxBattler:

    Hamár nem átalottál űrtechnikát említeni a fogyasztás/hatékonyság téma/kérdés okán, ajánlom figyelmedbe a következő videót, ahol fórumtársunk akoska07 éppen gyakorlott kézzel feljavítja a vezető és technikai/technológia szempontból az AMD-től messze elhúzott másik gyártó legfrissebb, saját termékét/processzorát: [link]

    Mielőtt lámpavasra húztok, tudom nem nagy kaland, a garanciavesztésnek sincs túl nagy jelentősége mert ezek a procik kis túlzással az idők végezetéig mennek hibamentesen, csak azért mégis.., szóval na..! :R

    [ Szerkesztve ]

    ..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

  • Habugi

    addikt

    válasz Nwis86 #328 üzenetére

    Júúú, x+1-edik összehasonlító videó csomag, ahol csak desc-ben szerepel hogy azonosak voltak a beállítások! :C
    Nem véletlenül iktatom be azt a majdnem 10mp-et minden videom elején, node hagyjuk..
    Szóval FC4.., bájos látni az 1.0/1.3 közti különbséget, amit egyszem patch okozott, itt meg is állnék annyi időre, hogy megvakarjam a fejem búbját, vajon miért lehet az, hogy egy ilyen látszólag ezzel az összehasonlítgatással tartósan foglalkozó "gyakorlott" személy vajon miért engedi látni pl a WoT esetében, hogy az 1-2 szálat használó játékban a max fps húzott FX-el 90, míg Intelen 120 kikapcsolt v-syncel, a "felpatchelt" 1.3as FC-ben pedig, ahol azt lehet látni, hogy az annyi az semennyi, vajh miért került bekapcsolásra a v-snyc hogy lefejelje mindkét config a 60at?

    Érdekes dolgok ám ezek.. :D
    Eleve bekapcsolt v-snycel tesztelni, nade mindegy is.., amúgy biztos kompetens az úriember, csak rossz napja volt!
    Két hete 1.3-al csináltam magam is egy rövid videót, gameplayről, nem pedig a sciptelt félintró autókázásról: [link]
    (Igaz nem egy pelenkázón fekvő GTX 970, hanem egy 3éves Tahiti..)

    Nyilván másnak is feltűnt már aki néhanapján monitorozza a gépét OSD-vel vagy másik kijelzőn HWInfóval, hogy ezek a scriptelt "félvideo" jelenetek játékfüggetlenül szeretik akár egészen 50-60%-on járatni a GPU-t, aztán amikor vége a "jelenetnek" felcuppan 99%-ra. Megvan a maga diszkrét bája annak, milyen sokan érzik úgy hogy ezt/ezeket egy adott config teljesítményét bemutató videoanyagba belevegyék mint értéket amivel számolni/kalkulálni kell/lehet. A legjobb arra felhasználni, amikor akármilyen AMD/Nvidia VGA összehasonlítása van éppen folyamatban, csak hogy az egyes arhitecturák közti dimenzionális különbségek miatt méginkább röhejes legyen. ;)

    Azért köszönöm hogy linkelted ezeket, egy ideje nem néztem hasonlót mert köbgyök kategória sajnos.., ahány feltöltő annyi féle eredménnyel, persze ez az enyémekről is elmondható lenne abban az esetben ha mellétennék valamit, nem teszek. Mindenki összehasonlíthatja a sajátjával ha akarja.

    ..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

  • Habugi

    addikt

    válasz Ed3r_X_ #339 üzenetére

    Igazad van csak nekem nincs szükségem rá, hogy profilájon belőle, szerintem látható miért, erről szóltak az eddigi hsz-eim is.
    Amíg tökéletesen játszható azzal együtt is, hogy nem használja ki azt amit egyébként lehetne, addig nekem édes mindegy. Játékra/ban legalábbis, amikor pedig pl. ezeket a videoanyagokat konvertálom, pont kijön az aminek kikell jönnie. Ezt az összehasonlítgatós mókát YT-on űző úriember sem az i5-ökön konvertál biztos vagyok/lehetsz benne.

    Nem fétisem, hogy egy 32K-s procin jobban fusson minden játék mint az Inteleken, amikor éppen jobban fut valami azt pont ugyan olyan gördülékenyen veszem tudomásul, mint azt amikor nem. Nagyon más a két arhitectura, sokan leírták már/tudják.
    Azon címekből amik vagy ugyan úgy futnak, vagy kicsit jobban pedig egyre több van, míg az 1-2szálas címek maradtak ugyan azok, bár jött nemrég az AC Unity is.. ;]
    De mint írtam is, ottvan pl az SC2, azzal is minden volt csak probléma nem.

    Szóval még csak reménykedni se kell semmiben.
    A gépházból/CPU hűtőből gondolom látható, hogyha az egyszálas teljesítényből és/vagy kihasználatlan "8magból" származó hátrány zavaróan/rendszeresen/érezhetően jelentkezne játékok alatt, nem igazán okozna gondot egy i7 építése (4magra azért már tuti nem váltanék vissza..), csak ami érezhető/kézzelfogható, az nekem 5K hufot nem ér meg. :N
    Persze i7-nél meg ottvan a HT, amiről megoszlanak a vélemények, játék terén legalábbis.

    A magam részéről kíváncsian várom mit tud majd a Broadwell/Zen.
    Az integrációs vonalat tekintve pedig a Skylake, az eddig kiszivárgott adatok alapján egész jónak tűnik! :K

    ..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

  • Habugi

    addikt

    válasz Ed3r_X_ #341 üzenetére

    Nem próbáltam még a Unityt, az AC nem az én világom bár jópár ismerősöm mondogatja, hogy próbáljam már ki végre. Még a nyár elején azt hiszem, egy kedves PH-s ismerőssel összenéztük, hogyan fut a GTA4 egy 4.6-ra húzott 4690K-n és az 5ös FX-en, csont azonos beállításokkal. Ugye ha valami, na a GTA4 nagyon igényli az erős egy szálas teljesítményt és maximum 3 szálig, a mai napig érezhető még egy durvább i5-ösön is, amikor az ember akár csak 2-300Mhz-et ad a procinak! :K

    Mivel az FC4-et lassan befejezem, lehet ránézek majd a Unityre és hamár homár, szolgáltatok róla anyagot is.

    ..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

Új hozzászólás Aktív témák