Új hozzászólás Aktív témák

  • DudeHUN

    senior tag

    2011 augusztusában vettem a lapomat egy Phenom II 965-tel, majd 2013 szeptemberében 35 ezer forintért bele tudtam tenni egy FX 8320-at 4,2-re rántva a Phenomra vett Arctic hűtővel. És most 2014 végén még mindig elég tartalék van a platformban, hogy legalább egy évig ne nyúljak hozzá. Powerdirector, Photoshop, Corel Draw és játék. Full-HD-ban egyedül a Crysis 3 egy(!) részénél éreztem kevésnek.
    Új platformot építeni egy FX-re racionális döntés? Nem. Hacsak nem kell valami speciális felhasználásra olcsón sok szál. De a meglévő AM3+ fejlesztésére jó megoldás lehet? Naná!
    3 éves alapokra építkezik a CPU! Az AM3+ platform 2011 elején jelent meg!
    Jobb választás az Intel? Az esetek 90%-ban persze. De ott az a maradék, ahol az FX-nek van létjogosultsága. Vannak programok amikre egy 8***-as FX jobb választás egy i5-nél. Ahol a meglévő procit jobban megéri lecserélni, mint platformot váltani jóval több pénzből feleslegesen. És az új 95W-os megoldásoknak hála talán többen válthatnak.

    Ismétlem FX tulajként 2014 végén én sem építenék új gépet az AM3+ foglalatra. De az az alapok és tapasztalatok nélküli kereszteshadjárat, amit sokan művelnek megmosolyogtató.

    Gamer for Life

Új hozzászólás Aktív témák