Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Peat;)

    veterán

    Reménykedtem benne hogy Grippen akciót fogok látni a cikk megnyitásakor, de csalódnom kellett. Majd talán az Argo 3-ban.

    Függetlenül attól hogy ez az eset épp bugyuta mert egy stadionnál készült többnyire ami egyébként is be van kamerázva gondolom és nincs értelmes szabályozás, engem mint magánszemély a közterületen reptetett (nemhogy esetleg az én magánterületemre belógó, vagy benéző) drónok igenis zavarnak. Aki egy kis kritikával végigméri társadalmunk szerény intelligencia szintjét szerintem az belátja hogy valamiféle korlátozás kellene ezen eszközökre.

    Majd ha pár magas kvalitású egyén esetleg autópályán, kis magánreptereken stb helyen szórakozik ilyenekkel, akkor nem hinném hogy ne lenne balhé.

    Tóparton esküvői fotót, videot készítő drónt már én is láttam, ezt ugye értelmes ember irányította, munkaeszköz, konkrét, mondhatni értékteremtő célzattal. Ennek ellenére még ez is alkalmazkodást igényelt hogy addig a horgászoknak seggelni kellett, mert hát ugye az úgy az igazi ha megreptetik messziről és úgy közelítenek az ifjú párra.

    De a nyári üdüléskor is lefogadom és pár év múlva (a sörösdobozok mellett) ezeket az olcsó kínai szarokat kell kerülgetni majd a tengerfenéken...vannak eszközök amik egyszerűen meghaladják az társadalom szintjét. Ezeknek a nagy része meg hamar szenny lesz az akksigyilkos működés miatt is.

  • Peat;)

    veterán

    válasz Tikakukac #160 üzenetére

    Azt tegyük hozzá hogy mind az autó, mind a drón egy olyan eszköz, ami a tulaja önhibáján kívül is okozhat kárt. Én olyat még nem láttam hogy egy bicikli ráugrott volna egy öreg nénire. De, igaz a régebbi időkben, nem egy storyt meséltek nekem hogy ment el a dacia vagy kispolákban a fék, hogy ragad be a sebességváltó...de manapság is hallani kigyulladó autókról. Szerintem az ilyen jellegű eszközöknél ezért nem hülyeség a kötelező, mivel egy drón ha éppen meghal benne a vevő akkor a legbecsületesebb használónál is lezuhanhat és ha egy kicsit is komolyabb gép akkor már az az 1-2 kiló is olyat tud ütni ami kényes helyzetet teremt.

  • Peat;)

    veterán

    válasz gyuribácsi88 #337 üzenetére

    És te mindenkinél is még jobban tudod hogy bólogató birkát kellene játszani ha jól értem. :DDD

Új hozzászólás Aktív témák