Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • válasz Penge_4 #24 üzenetére

    Az mondjuk nekem se tiszta, hogy milyen számításokra kell az erőforrás? Az egyik prezentáló videóban ugye az volt, hogy matematikai problémákat oldanak meg vele. De kik? Lényegében bérbe adod a géped erőforrását, hogy adott esetben kódokat törjenek fel vele?

    Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

  • MageRG

    addikt

    válasz Penge_4 #24 üzenetére

    Az egyetlen különbség, hogy a pénzed bankok nélkül akkor is gyarapodni fog (mármint az értéke), ha kuporgatod.
    Vagy nem. Ahogy az arany ára semcsak felfele megy. (1980-ban volt a csúcson, azóta folyamatosan csökkent. A válság hatására megint nőni kezdett.)

    Továbbá: Az is különbség még, hogy pénzből nem lehet majd többé pénzt csinálni, hanem bizony a nagytőkéseknek be kell forgatni a tőkét, hogy pörgessék a gazdaságot.
    :W Mit gondolsz a nagytőkések mibe fektetnek? Oké, vannak tisztán pénzügyi tranzakciók, de mind mögött üzleti vállalkozás van. Aki nagy profitot akar, az saját vállalkozásba nyomja a pénzt - vagy részvényeket vesz, ami sok tekintetben ugyanaz.
    Hint:ha egy ország gazdaságába nem jön a pénz, akkor vagy nincs miért, vagy túl nagy a kockázat.

    "What is bravery, without a dash of recklessness!"

  • donki

    aktív tag

    válasz Penge_4 #24 üzenetére

    Biztosan kajálhatok és sörözhetek is a kajmán szigeteken BTC-ért, de mi a helyzet Magyarországon?
    Látom, hogy valami fórumon lehet kereskedni vele, például valaki adott már el 5 BTC-t pár nap alatt, de mi van akkor, ha mondjuk 1000 BTC-t szeretnék váltani?
    Én teljesen hülye vagyok a gazdaság működésével kapcsolatban, de a bitcoin ára elég vadul változott az utóbbi időben, 200 felett is volt meg 100 alatt is. Még a forint is stabilabb ennél. Ez valahogy nem ösztönöz arra, hogy bitcoinba (a bizonytalanba) fektessem a pénzem.
    Most, hogy tranzakciós illetékkel szívatnak a bankok, akár jó ötlet is lehetne persze, csakhogy a tranzakciós illeték a bitcoin utalásnál is létezik.
    Az anonimitás miatt az adóoptimalizálás egyik eszköze is lehetne, na de valahol csak ki kell vennem a pénzem, és én egy pénzintézetet előnyben részesítek erre a célra egy sötét sikátorban bonyolított adásvétellel szemben. És az anonimitás akkor máris ugrott.
    Ami a biztonságot illeti, elég egy letorrentezett játék, amivel valami számítógépes kártevőt letöltesz, és valaki máris ráláthat a wallet-edre, márpedig egy pár bájtos saját kulcs minden, amire szüksége van ahhoz, hogy az összes pénzedet lenyúlja. Ennél azért nagyobb biztonságban van a pénz a bankban.
    De menjünk tovább. Tegyük fel, hogy pár év múlva mindenki ezt a pénzt használja, hogy a bankok ne nyerészkedjenek rajtuk. A fejlett országok, na meg a bankok ezt csak úgy tűrni fogják? Az anonimitást és a bevétel kiesést?
    Valami jogi szabályozás bizonyára lesz a bitcoinre, ami ellehetetleníti a működését.
    Befektetésnek tehát bizonytalan.
    Sajnos túlságosan tudatlan vagyok ahhoz, hogy lássam az előnyeit, na meg ritkán járok a kajmán szigetekre sörözni.

Új hozzászólás Aktív témák