Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • donki

    aktív tag

    válasz Penge_4 #24 üzenetére

    Biztosan kajálhatok és sörözhetek is a kajmán szigeteken BTC-ért, de mi a helyzet Magyarországon?
    Látom, hogy valami fórumon lehet kereskedni vele, például valaki adott már el 5 BTC-t pár nap alatt, de mi van akkor, ha mondjuk 1000 BTC-t szeretnék váltani?
    Én teljesen hülye vagyok a gazdaság működésével kapcsolatban, de a bitcoin ára elég vadul változott az utóbbi időben, 200 felett is volt meg 100 alatt is. Még a forint is stabilabb ennél. Ez valahogy nem ösztönöz arra, hogy bitcoinba (a bizonytalanba) fektessem a pénzem.
    Most, hogy tranzakciós illetékkel szívatnak a bankok, akár jó ötlet is lehetne persze, csakhogy a tranzakciós illeték a bitcoin utalásnál is létezik.
    Az anonimitás miatt az adóoptimalizálás egyik eszköze is lehetne, na de valahol csak ki kell vennem a pénzem, és én egy pénzintézetet előnyben részesítek erre a célra egy sötét sikátorban bonyolított adásvétellel szemben. És az anonimitás akkor máris ugrott.
    Ami a biztonságot illeti, elég egy letorrentezett játék, amivel valami számítógépes kártevőt letöltesz, és valaki máris ráláthat a wallet-edre, márpedig egy pár bájtos saját kulcs minden, amire szüksége van ahhoz, hogy az összes pénzedet lenyúlja. Ennél azért nagyobb biztonságban van a pénz a bankban.
    De menjünk tovább. Tegyük fel, hogy pár év múlva mindenki ezt a pénzt használja, hogy a bankok ne nyerészkedjenek rajtuk. A fejlett országok, na meg a bankok ezt csak úgy tűrni fogják? Az anonimitást és a bevétel kiesést?
    Valami jogi szabályozás bizonyára lesz a bitcoinre, ami ellehetetleníti a működését.
    Befektetésnek tehát bizonytalan.
    Sajnos túlságosan tudatlan vagyok ahhoz, hogy lássam az előnyeit, na meg ritkán járok a kajmán szigetekre sörözni.

  • donki

    aktív tag

    válasz schawo #41 üzenetére

    "Nem. Ennek semmi köze semmilyen adóhoz."
    Dehogynem. A Bitcoin-ben tartott pénz láthatatlan, nem lehet megadóztatni. De a kivétel pillanatában már igen.

    "tranzakciós illeték a bitcoin utalásnál is létezik
    :F"
    Azt hittem, hogy legalább elolvastad a leírását. A Bitcoin utalás nem pár sor egy adatbázisban, hanem rengeteg számítási kapacitást igényel, amit te tranzakciós illetékkel fizetsz meg, (bő nyállal).
    Ami azt illeti a kivételkor is mélyen a zsebedbe kell nyúlni. Persze az utcán is válthatod, ha megbízol az alvilágban.

    Jogi szabályozás valóban nincs még rá.
    Majd csak lesz. Például az, hogy mivel a terroristák ezzel utalják a pénzt, mindenki terrorista, aki bitcoint vált.
    Vagy valami más. Amíg ki nem derül, addig elég kockázatos belefektetni... :)

  • donki

    aktív tag

    válasz randras #43 üzenetére

    Tudatlanságomban én csak a bitcoin honlapján leírtakra támaszkodhatok. A bitcoin utalásnál levon tőled a rendszer transaction fee-t (tranzakciós illetéket). Idővel ez az összeg magasabb lesz, mert megszűnik a bitcoin bányászat, és finanszíroznod kell a számítási kapacitást, ami a tranzakció mögött áll.

    "Nem csak illegális dolgokra lehet használni, nem is erre lett kitalálva (hivatalosan), így nincs azzal semmi gond, ha a kivételt már látják."
    Hivatalosan (azaz egy ismeretlen által titokban kitalálva) valószínűleg az anonimitás miatt lett.

Új hozzászólás Aktív témák