Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Pete55555

    addikt

    válasz Béééla #2 üzenetére

    Túl van bonyolítva...

    Mért csak 4, ha 1 elég? Legyen 16!

    [ Szerkesztve ]

    ...Szeretem leracsniztatni...

  • TomMusic

    őstag

    válasz Béééla #2 üzenetére

    Lehet egy picit bonyolultabb. :U

    Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

  • dchard

    veterán

    válasz Béééla #2 üzenetére

    Igen, csak az egyetemisták zsebműholdja nem működik 30 évig, és a nanoszekundumos pontosságot sem hiszem, hogy elérte az órajel stabilitásuk.

    És nem csinálta össze magát, pontosan ez a redundancia értelme: hogy a kritikus elemekből több is van.

    És egyelőre szó sincs arról, hogy "gariztatni" kell. A legvalószínűbb valamilyen vezérlési hiba, amit szoftver frissítéssel meg lehet oldani.

    Dchard

    A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

  • #06658560

    törölt tag

    válasz Béééla #17 üzenetére

    Szerintem nagyon laikus vagy a témában. Mondjuk kutatás, fejlesztés téren. Nagyon látszik a kommentjeiden.

    "Ha a masat nem indul be, ciki, egy-két tanszékvezető mehet havat lapátolni, a résztvevők nem fogják olyan nagy betűkkel beleírni a CV-be hogy részt vettek a projektben."

    De, be fogják.

    "Ha folyamatosan halnak el (ahogy fentebb írták) akkor valami nagyon kimaradt az egyenletből.. Értem hogy négyszer annyi óra van benne mint kéne, de egyesekben már a fele elhalt."

    Ennek a mondatnak a valósághoz túl sok köze nincs, ha figyelmesen elolvasod csak az itteni hírt.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz Béééla #17 üzenetére

    Ha a masat nem indul be, ciki, egy-két tanszékvezető mehet havat lapátolni, a résztvevők nem fogják olyan nagy betűkkel beleírni a CV-be hogy részt vettek a projektben.

    Miért is? A műholdat akkor is megépítették, átment mindenféle, az indítás előtt kötelező tesztelésen, tehát még ha valami miatt a műhold nem is működött volna, akkor is tiszteletre méltó teljesítményt tettek le az asztalra.

    Ellenben ha egy Eu-GPS műhold lerohad, ott fejek kell hogy hulljanak.

    Vagy nem. Ez nem az a kategória, ahol két számot kell összeadni, vagy két szögvasat ponthegesztéssel összehegeszteni...

    Hogy némileg képet alkoss a helyzetről, esetleg gondold át, hogy a SpaceX első két Falcon-1 rakétáját a DARPA pénzelte úgy, hogy a cég előtte soha semmit nem indított, még csak kísérleti rakétája sem volt. A NASA úgy adott pénzt nekik Dragon teherűrhajóra és a Falcon-9 kifejlesztésére, hogy sikeresen valódi hasznos terhet nem állítottak pályára, az első három Falcon-1 indítása kudarc volt, a negyedik rakéta terhe már pályára állt, viszont az csak egy súlymakett volt.

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • dchard

    veterán

    válasz Béééla #17 üzenetére

    Kopival arra reflektáltunk (nem csak neked szól), hogy ez már a többedik olyan cikk, ahol valamilyen nagy komplexitású tudományos projekt kisebb nagyobb döccenőjéről olvashatunk, és rögtön megjelennek az önjelölt műhold mérnökök az olyan ostobábbnál ostobább kijelentésekkel, hogy "ménem tesztelték őket jobban", meg hogy a "maszat bezzeg diák projektként milyen faszán működik", vagy hogy "ha egy Eu-GPS műhold lerohad" és társai. Ezek olyan szinten gyermeteg összehasonlítások, amik komolytalanná teszik a kérdezőt. Ne alacsonyodjunk le ide.

    Még egyszer: semmilyen műhold nem rohadt le, jelenleg a fent lévő műholdak közül nulla darab esett ki a normális üzemből. Nyilván az órák ilyen ütemű meghibásodása nem jó előjel, de ha valaki a videót végignézte, elhangzik bennük, hogy nincs következetesség az órák hibájában, ezért sincs még meg az ok, ami sokkal inkább több különböző ok lesz ebből kiindulva. Van olyan műhold is (a legrégebben fent lévők közül), amin mindkét típusú tökéletesen ugyanilyen óra hibátlanul működik.

    Várjuk ki a vizsgálat végét, addig semmi értelme nincs tippelgetni, meg fikázni főleg olyan figuráktól, akik a linkelt sajtótájékoztatón annyit kérdezhetnének legfeljebb, hogy ki kér még kávét vagy pogácsát...

    Dchard

    A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

  • #06658560

    törölt tag

    válasz Béééla #27 üzenetére

    "Bocs, ott dolgozom, nagyon laikus lehetek.."

    Akkor illene úgy megnyilvánulnod, mint akinek van tapasztalata.

    "Jó érzés funkcionális analfabétának lenni? "

    Kösz, nem vagyok az.

    "Ha nem, akkor egy melóhelyen magasról tesznek a hangzatos nevű "garázsprojektekre" és inkább az érdekli a munkáltatót, milyen hasznos tudást szedett össze (mondjuk verziókezelés, risk analysis, stb). "

    Dilettáns helyen igen, ahol normális, szakmailag kompetens a vezető, ott nem. Ahogy egy amúgy eléggé töltelék formula Student félresikerült fejlesztésével is lehet domborítani nagyot. A jelek szerint egyébként elég szar, dilettánsokkal teli helyen dolgozhatsz. egy projekt beírásakor annak sikerességét honnan tudja egyébként bárki is? Példa: Mennyire volt sikeres projekt a Ford C344 második sori ülése? Ha beírom az önéletrajzomba, hogy dolgoztam rajta, lett belőle szabadalmam, mennyire tudod megítélni, hogy sikeres, vagy elbukott volt-e?

    Két év alatt hetvenkettőből tíz állt le, egy újraindult. Nincs infó arról, mikor, esetleg valami földi utasítás feldolgozásakor, vagy máskor álltak le, két eltérő típus. Erre racionálisan gondolkodva, nem kocsma szinten böfögve sem a folyamatosant, sem a valami kimaradt az egyenletbőlt nem lehet rámondani.

    "Ennek ellenére veszélyesen gyorsan romlanak el az órák, ha ilyen ütemben folytatják akkor 15 éve múlva egyik se fog működni (mondjuk ez még benne van a tervezett élettartamban, de akkor is). EZÉRT fognak fejek hullani ha hibásan lettek felküldve."

    Mondd, milyen plusz információid vannak, hogy ilyen fantasztikus kijelentéseket mersz leírni?

    "Én "csak" az iparról tudok nyilatkozni, és az alapján a nagyon kevés információ alapján ami elérhető, lehet még az iparnak se felelne meg amit letettek az asztalra fellőttek az űrbe. Ez a bajom."

    És tökéletesen ismered milyen tesztfázisok voltak, milyen tervezési kritériumok, milyen gyártási követelmények, milyen komplexitása van a rendszernek, tökéletesen tisztában vagy egy atomóra működésével, bonyolultságával, érzékenységével? ugyanis mindent olyan hatalmas mellénnyel jelentesz itt ki, hogy lassan csodálkozom, mit keresel itt és nem a NASA Jet Propulsion Laboratoryban tengeted napjaid.

  • dchard

    veterán

    válasz Béééla #27 üzenetére

    "Én "csak" az iparról tudok nyilatkozni, és az alapján a nagyon kevés információ alapján ami elérhető, lehet még az iparnak se felelne meg amit letettek az asztalra"

    Ez igen. Kijelented hogy nagyon kevés az infó, ami alapján akár szar is lehet, vagy nem. Nagyobb semmit mondást csak vállalati meetingeken szoktam hallani.

    Megnyugodtam, hogy a kávés, pogácsás példám nem sikerült túl erősre :)

    A kedvenc mondatom mégis ez: " lehet még az iparnak se felelne meg"

    Annak az iparnak, ami az ilyen küldetések során/közben kifejlesztett új technológiából húz hasznot, amit önmagától piacai alapon sosem tudott volna kifejleszteni. Fordítva ülsz a lovon. "Az ipar" baromi boldog lesz, hogy az ESA által kifejlesztett technikát ők majd jól eladhatják amikor kész lesz a hálózat, pedig lóf@sz közük sem volt például az ehhez szükséges kutatások finanszírozásához.

    Dchard

    A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

  • moha21

    addikt

    válasz Béééla #37 üzenetére

    Katonai célra gondoltamés csak fricska volt . .-)
    Ám fura, hogy mennyi ilyen atomára van már használatban és azok tökéletesen működnek, itt meg ennyi probléma van.

    Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

Új hozzászólás Aktív témák