Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Rickazoid

    addikt

    válasz Shad0w #55 üzenetére

    Ebben a fórumban is ki lett tárgyalva például, hogy ki mit miért hogyan értelmez, hogy mi legális és mi nem. Szerintem nem szabad legálisnak értelmezni semmilyen letöltés, amiért nem fizetsz a hivatalos terjesztőnek/kiadónak/viszonteladónak, esetleg nem ingyenesen letölthető, csak épp nem fognak megbüntetni érte. Ezt csak egy illetékes ügyvéd (talán egy bíró) tudná megmondani.

    Amúgy a lopással pont arra céloztam, hogy értelmetlen a kifejezés. Az internet meg előrébb jár, mint a rá vonatkozó törvények és jogszabályok.

    [ Szerkesztve ]

    Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

  • dabadab

    titán

    válasz Shad0w #55 üzenetére

    "Igaz, a törvény következménye az artisjus. De mivel a jogdíjat megfizeted mehet a letöltés."

    Pont fordítva. A kettő közül az Artisjus által szedett "üreskazetta díj" az újabb, az a hetvenes évek óta létezik csak (a letöltés legalitása meg úgy általában a szerzői jog hagyományaiból következik, az elektronikus másolást csak abban a korlátozásban említik, hogy elektronikusan az ember csak saját magának készíthet másolatot). Szóval volt a kezdetektől fogva ingyenes szabad felhasználás, ami azóta azzal változott, hogy az Artisjus és társai elkezdetek pénzt szedni.

    "Arról sztm lemaradtam ahol a p2p nem volt törvénysértő, esetleg tudnál linket adni?"

    Diablo hub ügye: "és még ha tényként fogadjuk el, hogy a szerveren döntően szerzői jogvédelem alatt álló műveket osztottak meg, a nyomozás akkor sem tárt fel olyan bizonyítékot, hogy ez bárkinek a jövedelemszerzését vagy jövedelemfokozását szolgálta volna, tehát hogy a művek megosztása túllépte volna a szabad felhasználás kereteit".

    "A történetből annyit tudok amennyit meséltek"

    Akkor én hozzáadtam a hiányzó részt :)

    DRM is theft

Új hozzászólás Aktív témák