Új hozzászólás Aktív témák

  • {Zodiac}

    senior tag

    válasz swann #122 üzenetére

    Akkor valszeg ez is változott az elmúlt 6 évben, mindenesetre mi a szerzők és az előadók is voltunk egyben és a kötelező példányok elfogyása után többet kaptunk. Ez is tény. És hidd el rohadtul nem érdekelt minket, hogy hány részre volt bontva a díj.

    De ettől függetlenül az is tény, hogy a kötelező példányszám miatt semilyen szervezet, hivatal, kiadó, stb... bőrlenyúzó cég szinte semmit nem kockáztat, míg a szerző/előadó csak azt látja, hogy miután az ország főbb pontjain mindenhol lehet kapni a szaros lemezét, még mindíg nevetségesen alacsony összeg üti a markát. Miközben ha el sem fogy a (kötelező példányszámú) lemeze, akkor is megélnek vígan ebből a lóvéból azok a szervezetek, akiket az előbb említettem. Ilyenkor az üzlet nyeli be a veszteséget. Az elóadó/szerző meg örül, hogy komplett cégeket tart el. Minimum hármat. Kiadó-artisjus-terjesztő.

    Tulképp a terjesztőn kívül ki lehetne iktatni a másik kettőt. Semmi szükség rájuk. Csak a lemezeladásokból nyereségessé lehetne tenni egy nagylemezt. Bár ez 6 éve volt, nem tudom most mi a helyzet. Mindenesetre örökre a szívembe zártam ezt a triót. písz

    Öntörvényű Sünmalac

Új hozzászólás Aktív témák