Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • {Zodiac}

    senior tag

    pár éve még aktívan zenéltem. jelent meg a zenekarral lemez (cd) a hungarotonnál, ment is szépen. de az a szánalmas összeg, amit utána kaptunk...

    szóval az a művész, aki kiadóval dolgozik, majd rábízza a jogdíjasdit a cikkben említett szervezetre, az hülye. mi is azok voltunk, eleve csakis saját terjesztésben szabad csinálni bármilyen alkotói/művészi munkát.

    Az artisjus küldött nekünk egy vaskos számlát, egy koncertünk után, hogy fizessünk jogdíjat az eljátszott zeneszámok után!!!!!! Bakker, azokat a számokat mi írtuk!!!!

    tetves rohadt banda. maguknak szedik a lóvét, nem nekünk (azaz nekem már nem, mert abbahagytam az egész szarságot)

    Öntörvényű Sünmalac

  • {Zodiac}

    senior tag

    válasz Vargnatt #78 üzenetére

    igen, ahogy mondom. nem tudtuk, hogy sírjuk-e vagy nevessünk. persze nem fizettünk végülis, mert elmagyaráztuk, hogy a "zenekarunk" bt. az maga a zenekarunk, aki fellépett a színpadon. :D paraszt banda.

    Öntörvényű Sünmalac

  • {Zodiac}

    senior tag

    válasz -kdM- #85 üzenetére

    jól valószinűsítesz ;) amúgy ebből az artusjus játékból nem szabad kihagyni a kiadókat. párban járnak. ha nem lenne szükség kiadóra, akkor csak simán adóznál a jövedelmed után, mint rendesen és slussz. mehetne mindenki lapátolni, aki eddig az irodájában védte a jogaimat, de főképp a sajátját, hogy legyen joga aston martinra ;)

    Öntörvényű Sünmalac

  • {Zodiac}

    senior tag

    A megoldás: az iskolák támogassák a sulizenekarokat és amikor előadják a bulikon, már minden tanuló ismeri a szöveget. Együtt éneklik a zenekarral, így az artisjusnak csak azt kell mondani, hogy ők a kórus, vagyis mindenki zenekari tag. Csak azoknak kell fizetni jogdíjat, akik nem énekelnek. De ha dobogtak a lábukkal, akkor lehetnek még a ritmusszekció tagjai... nagyzenekar. :)) És nem is feltétlenül kell saját számokat írni, csak jó alaposan átdolgozni ismert számokat és akkor lehet arra hivatkozni, hogy véletlenül hasonlít más előadó zenéjére, de ez nem AZ. Az artisjus maximum plagizálásért pattoghatna. De szerintem ezért csak a mű eredeti szerzője pattoghat peres úton, miután bebizonyította, hogy ez az Ő száma. És nem hiszem, hogy a Metallica, vagy Madonna megtenné ezt a Kispiricsizmai Gumináziummal... :))

    Öntörvényű Sünmalac

  • {Zodiac}

    senior tag

    válasz swann #119 üzenetére

    Lehet hogy sokat változott azóta a helyzet, de mikor még aktívan zenéltünk, csak a baj volt azzal, hogy "hivatalos" magyar zenekar voltunk. Már az első pár hónap után rájöttünk arra, hogy egy weboldalon saját magunknak kellett volna intézni mindent... Ez tapasztalat, a többi duma. Semmi előnyünk nem származott a jogvédelemből, ill. a kiadó és a terjesztő közreműködéséből. Sőt, a hihetetlen bürokrácia és aprópénzek folyamatos csepegetéséből a számok által nyereségesnek tűnő eladások után ötünkre visszaosztva kimondottan veszteséges volt az egész balhé. De azért jó buli volt. :) Ha másra nem is, arra jó volt, hogy papírom van arról, hogy "igazi zenekarom" volt. :)) Komolyan mondom, hogy próbáljátok ki ennek az egésznek az útvesztőjét és sikítva fogtok őrjöngeni itt a topicban, vagy bárhol, hogy mekkora átverés ez az egész. ;) Písz.

    Jaaaa és akkor még arról az összefonódásról nem is beszéltem, ami a kiadók-terjesztők-üzletek (mert nem a bolt a terjesztő!!!) triumvirátusról szól... Gyerekek, tudtátok, hogy az üzleteknek elő van írva "kötelező példányszám"? Ami után a szerző egy fillért sem kap, csak az e felett eladott (utánrendelt) példányok után. Na, ebből a pénzből le van tudva a kiadónak a befektetése, ill az összes többi regisztrációs díj. Ezek után már torrenten is fent van a cucc, magyarul a hivatalok nem kockáztatnak valójában semmit. Csá. Köszi, nem kérek belőle. :)) písz.

    [ Szerkesztve ]

    Öntörvényű Sünmalac

  • {Zodiac}

    senior tag

    válasz swann #122 üzenetére

    Akkor valszeg ez is változott az elmúlt 6 évben, mindenesetre mi a szerzők és az előadók is voltunk egyben és a kötelező példányok elfogyása után többet kaptunk. Ez is tény. És hidd el rohadtul nem érdekelt minket, hogy hány részre volt bontva a díj.

    De ettől függetlenül az is tény, hogy a kötelező példányszám miatt semilyen szervezet, hivatal, kiadó, stb... bőrlenyúzó cég szinte semmit nem kockáztat, míg a szerző/előadó csak azt látja, hogy miután az ország főbb pontjain mindenhol lehet kapni a szaros lemezét, még mindíg nevetségesen alacsony összeg üti a markát. Miközben ha el sem fogy a (kötelező példányszámú) lemeze, akkor is megélnek vígan ebből a lóvéból azok a szervezetek, akiket az előbb említettem. Ilyenkor az üzlet nyeli be a veszteséget. Az elóadó/szerző meg örül, hogy komplett cégeket tart el. Minimum hármat. Kiadó-artisjus-terjesztő.

    Tulképp a terjesztőn kívül ki lehetne iktatni a másik kettőt. Semmi szükség rájuk. Csak a lemezeladásokból nyereségessé lehetne tenni egy nagylemezt. Bár ez 6 éve volt, nem tudom most mi a helyzet. Mindenesetre örökre a szívembe zártam ezt a triót. písz

    Öntörvényű Sünmalac

  • {Zodiac}

    senior tag

    válasz dabadab #125 üzenetére

    Ezt az artisjus-kiadó-terjesztő dolgot nem igazán lehet külön kezelni, mivel rendkívül komoly összefonódások vannak. Nem összeesküvés elméletről van szó, ne értsen félre senki, nekem ezek voltak a személyes tapasztalataim ezzel a hármassal. Nem tudom és nerm is akarom külön kezelni őket. De ezek csak az én élményeim, hangsúlyozom. Lehetne erről még hetekig beszélni, akkor is az lenne a vége, hogy több olyan szervezet is működik a világban, akik a szerző-előadó-fogyasztó hármas lehetetlen helyzetén élősködik.

    Még egy fontos dolog a történetben, hogy az egyik tagunk közgazdász végzettséggel bírt már akkor is és egy komoly pénzügyi cégnek volt az igazgatója, de amikor beleásta magát ebbe a szövevénybe, akkor csak nézett, hogy ezt miért nem ő találta ki! :)) Písz.

    Öntörvényű Sünmalac

Új hozzászólás Aktív témák