Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • alamuszi

    senior tag

    válasz doc #30 üzenetére

    Akkor még igazat is adnék neked, ha nem állítanák be a Safarit, valamint a MacOSX-et, a macesek, mintha a föld legfejlettebb operációs rendszere lenne, a maga Unix - Like alapjaival, ami már eleve nem lehet a legfejlettebb több oknál fogva sem, de jól hangzik. Törhetetlen rendszer nincs ez igaz, de olyan sem, hogy a legfejlettebb, na ilyen sincs.

    "Technológiai problémák nem fordulnak elő az Apple készülékeinél." - Ulkesh

  • alamuszi

    senior tag

    válasz rii #36 üzenetére

    Én használtam fél évig MacOSX-et, valamint Van a cégnek mostmár 3 MacMinije, egy MacBook Pro 13", valamint egy sima MacBook. Na most Én Linuxot használok, de ismerem a rendszerek felépítését is, nem csak kívülről. A MacOSX nem gyorsabb, vagy kényelmesebb, mint a Linux. Nem stabilabb, mint a Linux, és semmivel nem szebb, csak más. Ja és lehet, hogy a Windows picit lassabb, vagy nagyobb az erőforrásigénye, csak éppen mindennel kompatibilis, ami PC, mind hardver mind szoftver szinten. Így nem tudom miről beszélsz, mikor a Macosx-re azt mondod, hogy mennyire szuper miért is???
    Mert ezt szoktad meg? Az édeskevés ahhoz, hogy kijelentsd Te vagy Más Mac tulajdonos, hogy ez mennyire jó. Valamint ha a modernségről beszélünk akkor a Windows 7 mérföldkövekkel modernebb, mint bármelyik Unix/Linux like rendszer. És csak hozzátenném szerintem.

    Ha valami ennyibe kerül, akkor a tolerancia, megszokás, minimális legyen, a minőség, megbízhatóság, stabilitás, gyorsaság meg maximális, de ez nem így van. Az meg hogy szerinted..... Na az egy dolog. De kíváncsi lennék, ha 1000 átlagusernek odaadnál Windows után MacOSX-et mennyi mondaná, hogy ennél jobb nincs.

    [ Szerkesztve ]

    "Technológiai problémák nem fordulnak elő az Apple készülékeinél." - Ulkesh

  • alamuszi

    senior tag

    válasz doc #41 üzenetére

    Én ebben nem hiszek, mindenkinek az a használható, amit szeret használni, és amivel tud dolgozni, és ami minden kisebb/nagobb dologban megfelel az igényeinek. Az, hogy van akinek a MacOSX jön be jobban OK, ezzel nem is vitatkozom, mert ízlések és pofonok, Én most Fedora Rock It-et használok, és kijelenteném, hogy ez a legfelhasználóbarátabb, vagy a céges gépemen a Windows 7-re ugyanezt, az is bátor lenne, mert milyen alapon tenném.

    De van sajnos. Gondolj csak bele a Pam-ba, vagy a Microsoft kis apróságaiba, mint az RDP 7, vagy az smb2. De mondhatnám az MS újításait is, amik igencsak ismeretlenek a Unix Világban ami nem csak azért jobb, mert újabb, hanem mert biztonságosabb is. Szóval ez így ebben a formában nem igaz.

    "Technológiai problémák nem fordulnak elő az Apple készülékeinél." - Ulkesh

  • alamuszi

    senior tag

    válasz rii #44 üzenetére

    De lehet, mint mindenkinek, és pont ez az. De nem a Windows, Unix,, vagy Linux felhasználókra jellemző, hogy agyon ajnározzák a rendszert amit használnak. Hanem inkább a Macesekre, és ez akkor is igaz, ha nem így gondolod. És nem mindenkire mert általánosítani nem lehet/szabad.

    "Technológiai problémák nem fordulnak elő az Apple készülékeinél." - Ulkesh

  • alamuszi

    senior tag

    válasz doc #51 üzenetére

    Ebből erre válaszolok, hogy mire gondoltam, mivel a többi olyan dolog, hogy igazad van amit leírtál, de a használhatóságra nekem nem jött be a MacOSX, de ez az én véleményem, nekem jobban bejön a Linux, ha már ingyen van.

    "milyen ertelemben modernebb?"

    Abban biztosan, hogy a felépítése sokkal hatékonyabb, könnyebb rá fejleszteni a Mikro azaz inkább hybrid kernel miatt. Nem véletlen az, hogy a gyártók sokkal szívesebben fejlesztenek Windows-ra, mivel egyszerűbb. (DNIS, TWAIN stb, stb). A Felépítésénél ki lehet emelni a TCP, IP megvalósítását, ami megint csak komolyan automatizált. Az ACL kezelését, ami, valóban létezik is (Amit az alatt értek, hogy valóban bekattintod és első kattra működik, még egy hoston is. Ott az SMB ami tulajdonképpen igen egyszerű kezelhetőséget ad.) a központosított házirend, ami minden egy helyen van típusú dolog (gpedit.msc), az utomatizált helyreállítórendszere. Az NTFS, amit még ma sem ért utol egyetlen desktop fájlrendszer sem fejlettség szinten és lehetne sorolni. A Windows 7-nél pedig a stabilitásra sem lehet nagyon panasz (Bár az XP is jó volt). Az Office DDE kezelése.

    Szóval modernebb, és ha ezt a User nem veszi észre ha elé ül, de konkrétan az egy kamu, hogy a MacOSX a föld legfejlettebb operációs rendszere. Nagyon hatékony, és van akinek tényleg logikus (nekem nem, de ez az én egyéni szociális problémém)

    (#54) doc :

    Napi szinten kezelet, adminisztrálok Linux szerver, Linux host, Wondows Server, Windows host nem natív hálózatokat semmi ilyesmi nem jött elő még eddig. Ha jól van beállítva, akkor működik. Ha pedig nem jól beállítva, akkor kérjenek meg egy rendszergazdát aki adminisztrálja azt.
    Abban egyetértünk, hogy host megosztás szinten sokkal stabilabb, a Linux,/Unix mint a Windows, de pl a Windows server már nem ilyen ingatag. Amúgy pedig nekem van egy 16 konkurens tcp/ip kapcsolatot uzemeltető Windows 7 munkacsoportos kiemelt gépes hálózatom, az natív Windows, és nincs vele komoly gond. A 4 - 5 napont újra kell indítani effektus benne van, de ez még mindig olcsóbb megcsinálni 4 - 5 naponta, mint venni 10* ennyiért. Mivel nem létszükséglet, hogy Windows server legyen, de ragaszkodtak a Windows legyen a kiemelt gép.

    [ Szerkesztve ]

    "Technológiai problémák nem fordulnak elő az Apple készülékeinél." - Ulkesh

  • alamuszi

    senior tag

    válasz doc #59 üzenetére

    "16 konkurens tcp/ip kapcsolatot uzemeltető Windows 7 munkacsoportos kiemelt gépes hálózatom, az natív Windows, és nincs vele komoly gond. A 4 - 5 napont újra kell indítani effektus benne van, de ez még mindig olcsóbb megcsinálni 4 - 5 naponta, mint venni 10* ennyiért. "

    16 konkurens tcp/ip kapcsolatot uzemeltető Windows 7 munkacsoportos kiemelt gépes hálózatom, az natív Windows, és nincs vele komoly gond. A 4 - 5 napont újra kell indítani effektus benne van, de ez még mindig olcsóbb megcsinálni 4 - 5 naponta, mint venni 10* ennyiért, egy Windows Server2008-at,

    Persze így akartam írni, csak béna voltam. :)

    ''az NTFS-t meg ne emlegesd, az elozo munkahelyemen nem egyszer zuhant ossze spontan a csodas NTFS... ilyet meg sosem lattam EXT vagy HPFS filerendszerrel"

    Na igen, de gondolj bele, ha az NFTS összezuhan, akkor egy ingyenes, vagy inkább sok ingyenes programmal bármikor vissza tudod állítani, ha nem nagy a baj, ha ez meg esik egy EXT3-al, és picit komolyabb a baj, akkor a Jó Isten legyen veled. Nem rosszindulatból írom, de az NTFS egy jóval robosztusabb rendszer mint az EXT3, ami nem azt jelenti, hogy én hypolom az NTFS-t, de akkor is így van.

    [ Szerkesztve ]

    "Technológiai problémák nem fordulnak elő az Apple készülékeinél." - Ulkesh

  • alamuszi

    senior tag

    válasz ntomka #75 üzenetére

    A Desktop rendszerek fájlrendszerei közül igen ez a legfejlettebb. Mivel pontosan a mindennapos felhasználók hülyeségeire lett kitalálva, nagy hibatűrésű, és nem a reklám helye. Ellentétben a Unix, Unix - Like rendszerek I - Node fájlrendszer filozófiájától, aami minigépekre lett kifejlesztve, ahol a duplikállás alap volt, így nem is fejlesztették azokat, azaz elvileg nem képes annyira tolerálni a user error-t mint az NTFS, de ez más kérdés. Na nem akartam beleszólni itt a nagy vitába, de azért ez tény, még akkor is, ha illik szidni a Windows-t. :R

    "Technológiai problémák nem fordulnak elő az Apple készülékeinél." - Ulkesh

  • alamuszi

    senior tag

    válasz dabadab #89 üzenetére

    Láttam, olyan ponton érzem, mikor a Windows saját maga kijavítja a saját hibáit. Az i-node csak egyszer szakadjon meg és kb akkor az adataidnak lőttek, És nincs olyan, hogy ráeresztek akár egy GetDataBack-et, vagy egy recuvát és visszaad mindent. Valamint ott a jogosultságkezelése, ami igencsak keresztben hosszában megeszi bármelyik Unix/Linux rendszert úgy ahogy van. És erre képes egy host is. Valamint ha megnézed a Windows lemezkezelését végző kis segédpeogramot, akkor picit le van programozva. Gyakorlatilag oda csatolsz a fájlrendszert ahova akarsz, gyakorlatilag összekattingatsz egy szoftvveres raidet (serveren), bármikor ott és akkor formázol, mikor akarsz, és ezt egysuerű kattintásokkal megoldod. stb, stb. Ezzel csajnos nem annyira lehet vitatkozni, mert ott van. És ez mind a fájlrendszer miatt lehetséges, mert natívan benne van.

    Nem arról van szó hogy rossz lenne, az i-node, de akárhogy nézem azon részei, ami, pont a user szolgáltatásokra lett kifejlesztve nem lettek fejlesztve. Ellentétben az NTFS-el, amit erre találtak ki. Ennek alapvetően történelmi okai vannal.

    És persze tuti hogy vannak olyan esetek, hogy nem jött össze, vagy vannak ellenpéldák, de akkor is így van.

    [ Szerkesztve ]

    "Technológiai problémák nem fordulnak elő az Apple készülékeinél." - Ulkesh

  • alamuszi

    senior tag

    válasz rii #111 üzenetére

    Nem versenytársa, megmondom miért. Userfronton nem képes azt a szolgáltatás halmazt nyújtani sem hardver, sem szoftver szinten, amit a Microsoft (pl, az Apple szerint az MS office a legfejlettebb Irodai Programcsomag). Ha pedig a vállalati környezetet nézzük, akkor ott az Apple, nem hogy nem rúg labdába, hanem nincs jelen. Nem versenytársa, hanem a piac egy premium kategóriás szereplője, és az nem ugyanaz.

    "Technológiai problémák nem fordulnak elő az Apple készülékeinél." - Ulkesh

  • alamuszi

    senior tag

    válasz dabadab #114 üzenetére

    Már csak annyit kérdeznék, hogy az az LVM RAID is volt mert pont erről beszéltem. Ott igen jó teljesít bármelyik Unix, Linux rendszer ez tény.

    Itt nem is arról van szó, hogy mint naplózó fájlrendszerrel gond lenne. Hanem arról, hogy az NTFS könnyebben kezelhető. Nekem nem fordult elő 10 éves pályafutásomon, hogy szerveren cserben hagyott volna akár Linux akár Windows fájlrendszer szinten, de azért komolyan melyik az egyszerűbb bekattinkatni a jogokat, egy ACL-el, vagy szenvedni a hagyományos jogokkal Unix alatt. Ja van Linux alatt ACL, és gondolom ha már próbáltad, mert én igen, és hagy ne monjam a szenvedés az finom szó lenne erre az NTFS-hez képest. Lehet hogy az ACL nem jobb de hogy könnyebben kezelhető, hatékonyabb és többet nyújt az is tény.

    "És hol vannak a feature-ok? Vagy ezek már azok? Mert ennyi erővel azt is felsorolhatnád, hogy NTFS-en vannak könyvtárak. Ja, persze, de mindenhol máshol is."

    Csinálj már nekem öt - tíz kattintásból percek alatt bármilyen fájlműveletet Linux alatt. Nem fog menni. A HP-UX féle LVM rendszer átemelése nagy előrelépés volt a linux számára, de közel nem annyira egyszerű mint a Windows rendszere. Ja csináld már meg EXT3-al olyan egyszerűen szoftveres raid-et mint Win Server 2008, vagy 2003 alatt. Nem fog menni. Meg azért nézd már meg hogy az ACL-nek köszönhetően van kb 15 féle jog NTFS alatt Linux alatt, meg alapban van ennek a fele sem. Ja nem fejlettebb, sem a kezelhetősége, sem a szolgálatatások amit nyújt, szinte semmivel :) Na persze.

    "Bullshit. Az már önmagában vita tárgy lehetne,hogy az ACL mennyivel jobb (és egyáltalán jobb-e), mint a hagyományos UNIX-os user/group/other módszer, viszont aki ACL-t akar, az Linuxon is megkaphatja."

    Perszehogy az, akkor nézd meg mit tudnak ma a Windowsok, mert szerintem meg Te nem láttál ma Windows Server-t, mert akkor nem írnál le ilyen egyértelműen téves dolgokat. Nekem ez tűnek fel a te Postodban nem kicsit.

    De OFF

    ui: mindegy is nem vitatkozni jöttem.... :R

    [ Szerkesztve ]

    "Technológiai problémák nem fordulnak elő az Apple készülékeinél." - Ulkesh

  • alamuszi

    senior tag

    válasz dabadab #118 üzenetére

    Ok persze neked van igazad. Az NTFS csak azért terjedt mert MS nagy a tőke mögötte, a jogosultságoknak semmi de semmi köze a fájlrendszerhez, az U/G/O egyszerűbb és annyival butább is ott a multigrouping pl, aminek tényleg semmi köze az FS-hez, de a Unixok ma sem tudják, és ez mind mind azért van mert ott a csúnya nagy MS ,és mindenkinek sokkal jobb ha sz MS miatt dobálja ki az ablakon a pénzét. Minthogy Linux-ot használna, én ebben nem hiszek.

    De átlátom az U/G/O-t mert nem bonyolult, de nem is fejlődött sokat az elműlt 20 évben. Gondolom mert így jó, és nem is kell több. :) Nem hiszem. Ja mert úgy Windows alatt azért van vagy 15 jog, amit a fájlrendszer natívan is tud, mert az amúgy is felesleges.

    OK igazad van, amúgy meg annyi hülye van, aki belső hálózat kiszolgállásra Windows Server-t használ (úgy a föld 80 %), és belső hálózatra, mielőtt a Webszerverekre térnél át.

    Ja amúgy nem kell beszélgetnünk, ha csak minősítgetni tudsz szerinted ezek, amiket leírtam semmi, mert, amúgy az ACL bullshit, pláne ha Windows alatt megy, de igen jól működik, mivel, ha minden nap háromszor elszállna az összes adat, akkor a kutya nem használna Windows rendszereket, mielőtt felháborodnál tudom, hogy nem írtál ilyet. Én nagyon szeretem a Unix -Like rendszereket, mert logikusak, csak éppen, ha valami fejlettebb, akkor nem mondom, hogy az szar. :)

    A Feljettebb ebben az esetben nem azt jelenti, hogy megbízhatóbb is, hanem, hogy többet nyújt, mielőtt....

    OFFFF.... :)
    De OFF.

    (#119) doc :

    Nem kell kiforgatni amit leírtm, ha csak erre vagy képes kössz akkor nekem ne válaszolj, nem ezt írtam, mert b@sza@tod a GUI-dat, ha filerendszer nem tudja amit kellene. De figyu, neked is, ha nem ismersz valamit akkor nem kell lefikázni.
    Az ilyen egyértelmű baromságokat amit hirdetsz, hogy a MacOSX a legfejlettebb op rendszer felejts már el mert ilyen nincs. mint ahogyan olyan sem mint a MacOSX Unix. Nem az. De gondolom ez nem baj.

    [ Szerkesztve ]

    "Technológiai problémák nem fordulnak elő az Apple készülékeinél." - Ulkesh

  • alamuszi

    senior tag

    válasz doc #122 üzenetére

    "te hoztad fel ervkent az NTFS mellett, hogy kattintasz parat, bezzeg ilyen Linux alatt nincs... ez nem kiforgatas, mas is fennakadt rajta :U"

    Igen ezt én írtam, és vállalom is. Nem az a Baj, hogy ilyen nincs Linux-ban, hanem az hogy alap fájlrendszert nézem, akkor nem is lehetne, mert nem tudja, ami nem baj, mert ez nem biztos hogy hátrány. De ami tény az tény az NTFS többet tud, és nem a GUI miatt.

    "legjobb desktop OS,"

    Szerintem ilyen sincs. Mert a legjobb az nagyon relatív. Nekem nem jött be. Ugyanúgy volt hogy megfagyott, mint a Win , vagy a Linux. ha sok alkalmazást indítok rajtaugyan úgy belassul. Sajnos nem véltem magam részéről felefdezni benne semmi különöset (persze szerintem). Nem, ez is reklám. Ha valakinek ez a legjobb, azzal nincs baj, én elfogadom, de ha nekem nem tettszik, akkor nem fogom rá azt mondani, hogy a legjobb. Bár ez csak egy vélemény.

    [ Szerkesztve ]

    "Technológiai problémák nem fordulnak elő az Apple készülékeinél." - Ulkesh

  • alamuszi

    senior tag

    válasz Polesz #125 üzenetére

    Desktopon én is sikeresen javítottam már ilyet szerveren még nem.

    "Számtech szervizes tapasztalataim alapján az NTFS képes önmagától összezuhanni."

    Ez igaz, mint minden más is, ha sikerül jól eltalálni a reset gombot :D
    De az nagyon ritka, és nehezen reprodukálható. Nagyon de nagyon sok Windows fut, és ahhoz képest az NTFS nagyon szépen teljesít.

    "Technológiai problémák nem fordulnak elő az Apple készülékeinél." - Ulkesh

  • alamuszi

    senior tag

    válasz Polesz #129 üzenetére

    Na igen én ilyen cipőben járok, szervizben kezdtem, majd rendszergazda lettem. Nekem a kedvenc, hogy 5 - 8 másodperc a Power gombon, ha már laptop. Más valóban nem nagyon van. Már ha valóban annyire megfagy, hogy nem lehet vele mit kezdeni.

    [ Szerkesztve ]

    "Technológiai problémák nem fordulnak elő az Apple készülékeinél." - Ulkesh

  • alamuszi

    senior tag

    válasz eziskamu #131 üzenetére

    :D Igen ilyen is lehet, ez a HardReset. ;]

    "Technológiai problémák nem fordulnak elő az Apple készülékeinél." - Ulkesh

  • alamuszi

    senior tag

    válasz bambano #140 üzenetére

    "hagy kérdezzem már meg ennyi ökörség láttán:"

    Figyelj már ha valami nem a te véleményeg, akkor az ökörség, na ezért möondják a Linuxosokra amit mondanak, nekem is vannak Linux szervereim, amit üzemeltetek, de nem fikázok mást. Ennyi a különsség küztünk.

    "minek nevezzük azt a rendszert (oprendszer gyártótól függetlenül), amelyiket 4-5 naponta újra kell indítani? hint: fostalicska."

    "- linuxon nem lehet oda mountolni egy fájlrendszert, ahova akarod? Hint: de"

    Ki írta, hogy nem, én csak annyit írtam, hogy ezt az NTFS is tudja, nem azt, hogy a Linux nem, de forgasd ki aszavaimat ez legalább megy.

    Aha Te ember nem szerver, hanem Windows 7 érted egy kiemelt gép, nem szerver, csak kevered a szezont a fazonnal, nem kell kiforgatni amit írtam, csak ez megy akkor menny vissza a terminálodhoz szenvedni.....
    Szerver nekem is megy 4 hónapja, hogy nem kellett újraindítani.

    "van-e linuxra kattingatós raid kezelő gui? hint: van, de minek. mire te előkotrod a grafikus rendszerfelügyeleti eszközeidet windows gui-n, addigra én régen összeraktam kézzel karakteres terminálon a raidemet, amilyet akarok. de ettől a tény még tény marad: linuxra is van mdadm gui."

    Ja amíg össze "szereled" a raidedet egy Debianon telepítés közben, akb negyed annyi összekattinthatni egy Win serverben persze.

    "- lehet-e bármit bármikor linuxon formázni? hint lehet, ha nincs épp használatban (biztonsági kizárás, nem műszaki)"

    Ki is monddta hogy nem, csak megint annyi, hogy jobb gomb és format, ez mennyivel is szarabb, mint sorokat gépelni a terminálba, ja tényleg, ismét sikerült kiforgatni, amit írtam, de Te elmehetnél kereskedőnek sikeres lennél.

    (#145) bambano:

    Mit vársz egy Host rendfszertől, nagyon is jó teljesítmény ez, egy Sima Win 7 Profesionaltól, de gondolom, hogy szerinted ennek is 30 éves up to time kellene, mint a PDP 11-es Unix-nak mi? Gonolkozz el ilyenen vitatkozni gyerekes, de gondolom, hogy nem gond, hogy ez nem server, hanam host.

    (#149) Sanyix :

    Persze, csak akkor gondolom 15 user számára osztottál meg fájlokat rajta, úgy, hogy mindenki a sajátját lássa, nyomtató megosztás, Intranet stb pár kattintással, értem. Tudom, hogy Linux alatt is meg lehet csinálni. Én is üzemeltetek ilyet, csak nehogy jöjjön valamelyik sokkal jobban tudom Linux Guru és elmagyarázza, hogy ebben a postban olvasta, hogy ez Linux alatt nem megy és én ezt is írtam le.

    [ Szerkesztve ]

    "Technológiai problémák nem fordulnak elő az Apple készülékeinél." - Ulkesh

  • alamuszi

    senior tag

    válasz doc #182 üzenetére

    "az elejen meg komolyan vettelek, de azota tettel rola hogy ez teljesen eltunjon :)"

    Én értem ezt nem azt mondom amit hallani szeretnél ás ezért komolytalan vagyok, csak más a véleményem, de ami legrosszabb, hogy olyan dolgokat magyaráztok bele, amit nem, vagy teljesen másra írtam, de mindegy is.

    "a felsorolt jellemzoket te hoztad fel, az NTFS felsobbrenduseget igazolando, most meg kitalalod hogy nem is mondtad hogy mas nem tudja. akkor meg minek kellett emlegetni oket? "

    Akkor kezdjük előről, nem én nem ezt mondtam, hanem azt, hogy fejlettebb és jobban tűri a User errortk, erre, Te és a többi "guru" mindenféle komolytalanaak hordjátok le aki nem azt mondja amit ti ennyi. És mielőtt megint sikerül kiforgatni amit írtam nem nem azt modtam, hogy nem képes arra Linux mint a Windows., de van amiben a Windows feljettebb, és ezt a fájlrendszerének is köszönheti ennyi, de most gyorsan hordjatok le hogy ez hülyeség sőt ökörség, és tilajdonképpen a Világ 92 % idióta, mert Windows-t használ sőt egyenesen azért van mert az MS nagytőke ezt diktálja, na na na :P

    "lenyegi kulonbseg nincs a ketto vegrehajtasi ideje kozott (mindketto ugyanugy 2-3 masodpercig tart, a parancssoros megoldas biztosan nem tovabb), szoval ezen felesleges megint cirkuszolni :U"

    Ebben egyetértünk, de azért, sajnos egyértelműbb helyzet, a Windows GUI-ja, az emberek úgy igen nagy %-ának, és igen ezen nincs értelme vitázni.

    De részemről OFFF (tudom nem értek hozzá, mert csak :DDD) Sziasztok...

    "Technológiai problémák nem fordulnak elő az Apple készülékeinél." - Ulkesh

  • alamuszi

    senior tag

    válasz bambano #266 üzenetére

    Tényleg, annyira, de annyira besz@rtak, hogy a Windows 7 elkezdett szárnyalni, a Microsoft, meg bevételi rekordot döntött. Valóban... ;)

    "Technológiai problémák nem fordulnak elő az Apple készülékeinél." - Ulkesh

Új hozzászólás Aktív témák