Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Busterftw

    veterán

    válasz Dr. Akula #646 üzenetére

    Aminek mennyi koze van a mobilpiaci versenyhez?
    Hogy ha nem csalnak adot, akkor nem iden erik el a 2 trillio market capet, hanem 5 ev mulva?

  • Giovan!

    addikt

    válasz Dr. Akula #646 üzenetére

    Törvénytelenségen alapuló wishlist (ezt hívod te ún. szerződésnek) alapból semmis.

    Amint a bíróság megállapítja ezt, akkor tényleg semmisnek lesz tekinthető a szerződés. De az Epicnek nincs ezt joga egyoldalúan eldönteni. Pont ezért megy a per, mert az Apple szerződése nagyon is érvényben van, annak a megsértése miatt vágták ki a Fortnite-ot a Store-ból, és ezt a lépést nem bírálta felül a bíróság az elmúlt két meghallgatáson TRO-el.

    Tolvajtól lopni nem bűn. Eddig bűntetlenül csalhatott adót az Apple, most meg visszanyalt a fagyi. Ígyjárás.

    Hálistennek az USA nem valami kőkorszaki törzs szintjén értelmezi a jogot, hogy "tolvajtól lopni nem bűn" :DDD
    Lopni nagyon is bűn, minden esetben.

    ... mondja ezt az a cég amelyik adócsalással kezdte, majd fejlesztői fiókok letiltásával folytatta a toporzékolást, mert szerinte csak neki szabad csalnia. LOL.

    Az, hogy az Apple dominálja-e a piacát vagy sem, nem függ attól a ténytől, hogy csalja-e az adót vagy sem, ezt még ennyi hozzászólás után sem sikerült felfognod látom. Márpedig a jelenlegi perben az Epic nem azt akarja kimondatni a bíróval, hogy az Apple adócsaló, hanem azt, hogy monopóliuma van.

    Ha most arra számítasz hogy majd hazafias érzésből megvédik az Applet, a kínaiakkal szemben, akkor eléggé tévedsz. Nem véletlenül nem tették meg ezt eddig soha. Arra ugyanis jön a kínai válasz is. Ha betiltanák a kínai importot, az amcsiknak kínai helyett amerikai áron kéne vásárolniuk, egyből lefeleződne reálértéken a fizetésük. Meg az előállított szajréjukat se tudnák hol elpasszolni. Trump is futott nemrég ezzel egy kört, a kínai válaszlépés után meg is állt a szájkarate.

    Láttál bármi erre (vagyis a kínai érdekekkel szembeni amerikai nacionalizmusra, mint a kérdésben meghatározó tényezőre) utaló jelet a hozzászólásomban? Ha nem, akkor minek szalmabábozol?
    Arra számítok amúgy, hogy a nagyvállalati lobbi ellenállásán (tudod ők azok akik a pénzükkel pl. támogatni szokták a különböző választásokon a két nagy párt jelöltjeinek a kampányát) meg fog törni ez a kezdeményezés. Szerintem max az adatkezelést illetően hoz majd néhány intézkedést a Kongresszus, de lényegi dologban nem lesz változás.

    Dehát az Epicnek amúgy sem a törvényhozókat kell most meggyőznie, hanem a bírót. Szerinte ugyanis a jelenlegi jogszabályok értelmében is törvénytelen az amit az Apple csinál, így az ő vélt sérelmének orvoslása törvénymódosítás nélkül is megoldható. Ha nem így gondolná, nem perelne.

    Trump is futott nemrég ezzel egy kört, a kínai válaszlépés után meg is állt a szájkarate.

    Ez a politizálás már nagyon off, de azért megkérdezem: erre van valami forrás? Én úgy tudom az összes amerikai szankció helyben van továbbra is a kínai hálózatfejlesztő cégekkel (pl. Huawei, ZTE) szemben. Mást nagyon nem is szankcionáltak eddig, mindenesetre én nem hallottam olyasmiről, hogy Trump hirtelen meggondolta magát és változtatni tervezne a kereskedelmi háborúban meghozott intézkedésein.

    [ Szerkesztve ]

    Speak softly and carry a big stick, you will go far.

  • pakesz

    aktív tag

    válasz Dr. Akula #646 üzenetére

    >> "Törvénytelenségen alapuló wishlist (ezt hívod te ún. szerződésnek) alapból semmis. Tolvajtól lopni nem bűn. Eddig bűntetlenül csalhatott adót az Apple, most meg visszanyalt a fagyi. Ígyjárás."

    :R :R :R

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés