Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #56573440

    törölt tag

    válasz Zirowe #28 üzenetére

    "Azért az nem úgy van, hogy egy cég beleír az ászf-jébe minden hülyeséget ami eszébe jut, aztán csendesen bólogatni kell."

    azt nem mondtam hogy azt kell, tisztában vagyok mennyit ér az eula.

    "Leírhat bmit, a user meg elfogadhatja, de ha az nem felel meg a törvényeknek, akkor beszopta, mármint a cég."

    mármint melyik törvénnyel áll szemben usában a saját felelősségre használd ha megszívod megszívtad bekezdés? értem én hogy HA van ilyen akkor kasza. legjobb tudomásom szerint fasorba sincs hasonló se.

    "Nem büntetőjogi, hanem polgárjogi."

    nincs jogi alapja sértett oldalról. ha lenne valami infobiztonsági törvény ami kötelezi a szolgáltatót bármire ilyen téren, előírja a felhőben tárolt adatok, belépési jelszavak, szerver-kliens kommunikáció titkosításának minimális követelményeit, vagy a hiba javítására vonatkozó szabályokat, akkor lenne mi alapján perelni. van? persze mehet a celeb a bíróságra hogy a képek ennyi meg annyi kárt okoztak neki. ezt alátámasztani nem fogja tudni alapvetően, az alma meg védekezik majd hogy a hiba nem volt kritikus, vagy már dolgoztak rajta de gyorsabban törték fel mint kiment volna a fix. akármi. azt mondja mindent megtett és sajnálja. megszegett valami törvényt? ha nincs azt nehéz. kárt okozott? lehet. ott az eula amit nem hobbijogászok írtak tehát vélhetően tudják hogy ami belekerült az bele is kellett hogy kerüljön és nem mond ellet semmiféle törvénynek. ha ezt elfogadjuk akkor meg megint ott vagyunk hogy mi mondtuk, saját felelősségre használd, ami oda felmegy az elveszhet, megsemmisülhet, akármi. bármi. valami történik mi szóltunk.

    " arról van szó, mint az történt a szivárogtatások hírének elterjedése utána, hiszen itt már próbálták menteni a menthetőt, előtte pedig csak simán nem érdekelte őket."

    azért lapátoltak utána erősen almáék mert nem túl jó reklám nekik hogy ilyen széles körben elterjedt a hír. ha felnyomnak 400 fiókot és ellopnak pár apróságot akkor az egy dolog az nem kap semekkora sajtót. viszont arra ők se számítottak hogy celebek képeit lopják el, és az viszont mindenhova a fizika törvényeit meghazuttoló sebességgel terjed el a magyarázattal hogy honnan vannak és miért. az meg úgy már cink.

Új hozzászólás Aktív témák