Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Necroman_Mk2

    őstag

    A helyzet már korántsem olyan katasztrofális töltő fronton, mint kb. 10-15 éve, de az e-szemét csökkentése egy kívánatos pont. (Pláne, hogy sok ember továbbra is a normál kukába dobja az e-szemetét, és nem csak kábeleket, hanem pl. képcsöves tévéket is.) Megoldás lehet, ha a gyártók ezentúl nem adnak töltőkébelt az új telefonhoz és egyéb hordozható, elektronikus készülékhez (pl. e-könyv olvasó, borotva), bár ennek akár egy "indokoltlan" árdrágulás is lehet az eredménye az amúgy filleréekből előállítatott kábelekre. Nem beszélve arról, hogy ha ismét lesz egy micro-USB => Type-C szabványcsere, akkor az embereknek ismét kell egy új töltő vagy átalakító. (Írja mindezt egy olyan eember, aki egy előbb említett, Huawei márkájú átalakítő fejért kiadott kb. 2000 Ft-ot :B )

    "Élő gondolkodó lény vagyok, aki az információ tengeréből született!"

  • Necroman_Mk2

    őstag

    válasz somogyib #168 üzenetére

    A tudományos megalapozottság szerintem nem gond, inkább a tényleges tenni akarás hiánya az. Bár vannak erre megfelelő szervezetek (pl. GreenPeace, zöld pártok), akik tudnak rájuk hatni e téren.
    De inkább ezt tűzzék ki, mint bármilyen "nemzetieskedő" lózungot, amily utóbbiak mögött többnyire még kevesebb valós tenni akarás áll, mint a környezetvédelem mögött.

    "Élő gondolkodó lény vagyok, aki az információ tengeréből született!"

  • Necroman_Mk2

    őstag

    válasz somogyib #174 üzenetére

    Józan paraszti ésszel gondolkodva: egységes töltő esetén több készülék (nem csak telefonok) használja ugyanazt a típust, azaz nem lesz kötelező melléjük csomagolni a dobozba. Ez persze eleinte kellemetlenségeket szülhet, de idővel meg lehet szokni - szóval ebben az EU-nak van igaza :K

    Az Apple-nek ez ugye a "licencdíj" miatt lehet kellemetlen, abban viszont igazuk van, hogy ez a felülről jövő egységesítés visszavetheti az innovációt.

    (#172) nyisziati Mondjuk e téren én a Coca-Colának adok igazat, főleg, hogy ezen PET palackok újrahasznosítható anyagból készülnek. Az, hogy a buta fogyasztó nem képes kilapítva a szelektíve dobni, az egy más kérdés - de itt egy jó lehetőség egy GreenPeace-szel való együttműködésre a jobb világra nevelés jegyében :)

    (#177) T_chris Meglássuk a jövőben, bár, mint azt a kis magyar valóság bizonyítja, nem csak(?) a zöldek megvehetőek ;)

    "Élő gondolkodó lény vagyok, aki az információ tengeréből született!"

Új hozzászólás Aktív témák