Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Chp

    őstag

    válasz gabika1972 #73 üzenetére

    Végre! Köszönöm szépen!

    Pontosan erre akartam rávilágítani, de már "alattad" is félreértette a kolléga.

    [ Szerkesztve ]

  • anaqer

    veterán

    válasz gabika1972 #73 üzenetére

    Azért ez a fajta érvelés kicsit visszaüthet... pl. az "átlagfelhasználók" egy viszonylag hosszú ideig sulinetes p4 celeroncsosok voltak - akkor arra a szintre kellett volna lebutulnia a péhának...?

    And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

  • -Skylake-

    addikt

    válasz gabika1972 #73 üzenetére

    Mert az átlagfelhasználó elmegy és vesz egy ipadet , egy notebookot vagy neadjisten egy oem asztali gépet. Ti azt nem látjátok be valamiért, hogy ez a "felmegyek iponra azt összeollózóm a predátort féláron" ennek az égvilágon semmi köze az átlagfelhasználáshoz. Az átlag az, aki felcsap egy webshopot (jóesetben , mert rosszban megveszi a tescoba) , belövi, hogy neki 144ezer forintja van , megnézi hogy annyi pénzért melyik az amelyik tetszik neki és akkor vesz egy 17"laptopot i3-al , 4gb rammal meg 5400-es winyóval. Jó lenne végre megérteni és belátni azt, hogy már önmagában az , hogy natúrban psu-t veszel az egyáltalán nem általános. Akik gépet építenek leginkább nyilván valami költséghatékonyabb gaming/ költséghatékonyabb munka/ speciális igények alapján teszik. Akinek nem kell gpu, nem kell a teljesítmény az elmegy , vesz egy brand gépet , heló.
    Na most ti azon vagytok ki, hogy miért nem gyártanak egy olyan szegmensbe x+1 tápot , amiben kvázi nincs eladás ? Hát azért ,mert nincs eladás.

    Azért nem érti az egész topik amúgy, hogy miről van szó , mert nem mondjátok el, hogy miről van szó. Lehet kapni 250-300-350-400-as tápokat , nem is egy gyártótól , nem is egy modellt. Tehát mi a gond ? Az, hogy a gyártók és a piac sokkal nagyobb hangsúlyt fektetnek azokra a modellekre amiket el is tudnak adni ? Még ha arról lenne szó, hogy nincs 600 watt alatt táp , még akkor sem érteném a valós problémát , de erről szó sincs. Innentől kezdve mi itt nem értjük, hogy miért van itt fennakadás a kódban, tehát ha összeszednétek magatokat és elmondanátok , hogy valójában mi a gond , az nagy segítség lenne.

    Számomra ez az egész vita szürreális, mert egyfolytában arról beszélünk, hogy miért nem élen járnak a tápok és miért van bennük adott esetben sok tartalék. Nem azt kifogásoljátok, hogy a 400 wattos rendszeredre a 400as táp kevés , és miért nincs benne tartalék, ti azt kifogásoljátok, hogy a 400 wattos rendszeredre a 600 wattos tápban miért van tartalék. Lényegébe mondjuk ki, ha egy 600as tápról lekaparom a matricát, hardware-esen lekorlátozom 350re és rávésem , hogy 350 watt, akkor kvázi elégedettek vagytok. Jól értem ?

    "-- Igen, ez lehet a fent említett költséghatékony gyártás, de nem tetszik az arány, ahogy fogalmaztam.
    -- Végül pedig annyi, hogy majd én tudom mekkora tápot szeretnék venni. Ne erőszakoljátok rá a ti véleményetek másokra, mindenkinél más az anyagi helyzet."

    Ehhez meg annyit amúgy, hogy
    -most akkor wtf ? Azt mondod sikerül belátnod, hogy a költséghatékonyság miatt nincsen 300wattos titanium , de neked ez nem tetszik ? lol ?
    -szerintem nem, szerintem pont az a helyzet, hogy Te nem tudod mekkora tápot szeretnél. Mert ha tudnád, hogy mi alapján és hogyan vannak méretezve, akkor el sem indul ez a vita.

    "Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

Új hozzászólás Aktív témák