Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • opr

    veterán

    válasz Chp #28 üzenetére

    Es... Ha mondjuk lenne benne rgb es ugy hivnank, hogy gamer? ;] :DDD

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

  • anaqer

    veterán

    válasz Chp #28 üzenetére

    Mint a cuccosaimnál látod, én is egy viszonylag öregecske 460W tápot hajtok. Csak éppen azért azt, mert az az én kis igényeimre elég, és ezt felvállalom - és nem akarom hirdetni, hogy akinek annyi kevés, az valami buta agymosott lenéznivaló. (Meg nem akarok nettó hazugságokat terjeszteni, ha az esetleg számít még valamit.)

    Bakker, ha nincs rá szükséged, akkor nincs. Örülj neki! Nekem sincs - én is örülök ennek a ténynek, mert az én véremnek ez drága. De ha valakinek szüksége van rá, őrá mi a faszért kell irígykedni...? :F

    And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz Chp #28 üzenetére

    Pedig nem nehéz meglátni a logikát abban, hogy bőven vannak olyan mainstream hardverkombók, amikhez 3-400 watt édeskevés. Van, hogy csak a VGA benyel 300-at, oda meg nem csak a nyers wattérték kell, hanem a combos 12 voltos ág is (ami nem lesz egy ilyen 3-400 wattos tápon).

    Mellé proci + minden egyéb, esetleg tuning, netán multi GPU, oszt máris nem olyan ördögtől való az a kilowatt, főleg, hogy kell egészséges headroom is, arról nem beszélve, hogy a hatásfok általában 50 % környéki terhelés esetén a legmagasabb.

    Közel sincsenek csúcs gépeim, de a játszós vasamba egy 3-400 wattos izének még rektális implantként is több hasznát venném, mint PC-t hajtó tápegység gyanánt. Ide alsó hangon jóféle 650-es kell, hogy komfortos legyen a történet és a hatásfok se legyen a béka ülepe alatt, pedig a hardverelemeket még bőven lenne hová fokozni.

    [ Szerkesztve ]

    SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

  • mormota79

    tag

    válasz Chp #28 üzenetére

    Mielőtt hánynál esetleg vegyél figyelembe 2 dolgot. Lehet neked nincs szükséged rá de másnak lehet.
    1. Fogyaszt a a gépe 5-600 W-ot és nem akar egy 650 W-os tápegységet határon járatni.
    2. Nem fogyaszt a gépe csak 3-400 W-ot és egy 1000-es táp elvan paszívan ezzel a fogyasztással.
    Neked mi károd van belőle, hogy nekik is csinálnak tápokat?
    Vannak nagyon jó 4-500 W-os tápok vegyél és ne itt hányjál.

  • Viktor81

    senior tag

    válasz Chp #28 üzenetére

    Neked is azt tudom javasolni, mint a kollégának: mielőtt idejössz tájékozatlanul és butaságokkal leégeted magad, olvass utána annak, amit nem tudsz. A táp hatásfoka a legjobb (legkisebb a vesztesége), amikor a terhelése 50%-os. Ez azt jelenti, hogy az 500 W-ot fogyasztó gamer konfigba 1000W-os tápot érdemes tenni, mert jelen esetben (Titánium) 96% a hatásfok. Magyarul 1000W-os tápot nem az 1000W-ot fogyasztó konfigba kell/érdemes venni.

  • -Skylake-

    addikt

    válasz Chp #28 üzenetére

    Egy:

    A tapok hatasfok-hitelesiteset 50% terhelesre szamoljak. Tehat egy 1000 wattos Titanium tap akkor mukodik Titanium hatasfokon (nemtudom fejbol, talan 94 v 96%) amikor 500 wattot fogyaszt. Ezt mar single cpu-single gpu rendszereken is nagyon konnyu eloadni.

    Ketto :

    Miert faj neked az, hogy 1000 wattra kepes nemcsak 300ra ? Komolyan, vazold fel kerlek hogy hol erint az teged negativan, ha a rendszeredet egy olyan tap szolgalja ki amiben van tartalalek ? Mit gondolsz, hogy 400 wattos helyett 600as tappal tobbet fogyaszt mer nagyobb a tap vagy mi ?? Kb olyan mintha valaki azon sirna, hogy az o kocsija miert tud 220at menni hiszen MO-n 130 a legmagasabb sebessegkorlat.

    Harom a magyar igazsag :

    Semmi ertelme belerakni a fejlesztest egy 300 wattos titanium tapba, mert egyreszt rohadt draga lenne office gepbe ilyet rakni (mashova meg ertelme nincs ilyet rakni) , masreszt akit kicsit is foglalkoztat ez a szam az meg pontosan tudja amit az elsobe irtam, 50% terhelesen szamoljak. Ha a geped 300 wattot eszik, akkor nyered a legtobbet egy titanium tappal ha az a tap 600 wattos.

    Kerdes ?

    Minden szerencsetlen psu hir alatt elojon ez a fszsag es minden egyes alkalommal csak meredten bamulok a kijelzore, mert egyszeruen nem tudom felfogni, hogy valojaban mi a problema.

    [ Szerkesztve ]

    "Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

Új hozzászólás Aktív témák