Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • _Orbi_

    aktív tag

    Kb egy hete van Androidos telefonom (előtte sohasem volt és nem is nyomkodtam ilyet)
    Kiismerni könnyű, de ugyan ilyen rövid idő alatt az ember agyára tud menni, olyan apró hiányosságokkal, amiket a nem Androidos, hanem a zárt rendszeres telefonok tudnak.
    Sikeresen megutáltam...
    Dizájnos (sajnos) és sok alkalmazás van rá, és ezzel a végére is értem a jó tulajdonságainak.

  • _Orbi_

    aktív tag

    válasz edward2 #2 üzenetére

    Akkor pár alapvető probléma/példa:
    Bekapcsolod a Bluetooth-ot. Egész lassan, de azért végbe megy.
    A BT alapértelmezetten nem látható más eszközök számára és ezen az alapértelmezésen nem tudsz változtatni. Oké, hogy kipipálható a menüben, hogy legyen látható, de miért kell ehhez betúrni a menübe (elég mélyre)? Miért csak 120 másodpercig látható?
    BT-nél maradva:
    Párosított eszközök. Nem lehet beállítani, hogy a párosított eszköztől automatikusan fogadjon el bármit (elvégre ha párosítottad, akkor megbízol a másik eszközben, a BT meg nem megy non-stop).
    Fogadás sem egy kevés érintéses feladat, mert nem írja ki a képernyőre, hogy fájl érkezett mit szeretnél vele csinálni, hanem előbb le kell húzni a főképernyő tetejét, majd meg kell erősíteni a fájl fogadását és utána lehet elkezdeni vele valamit is csinálni.
    e-mail:
    A rendszer kiválóan jelzi, ha új emil érkezett (a gyári emil kliensről beszélek) ha rányomok, hogy megnézem, akkor kiválóan kilistázza az eddigi emiljeimet, de az újat nem jeleníti meg. Ehhez külön frissíteni kell a kliensben, hogy végre láthassam...
    Alapértelmezett program:
    miért nem lehet megmondani a rendszernek, hogy mit használjon egy fájl megnyitásakor (pl ha Bt-n érkezett) mert ugye ha egynél több olyan program van a telefonon, ami képes képeket megjeleníteni, akkor a telefon megkérdezi, hogy melyikkel szeretném megnyitni. Minden egyes alkalommal!!!

    Nem folytatnám tovább...
    droid 2.3.4

    szerk: nem érdekel, hogy ki mit mond, én ettől még nem fogom szeretni az Androidot.
    Nem azt mondom, hogy rossz rendszer, mert nem az, csak én nem szeretem... Ehhez meg jogom van.

    [ Szerkesztve ]

  • _Orbi_

    aktív tag

    válasz dnelb #7 üzenetére

    Kipipáltam, de nem érdekli a rendszert...
    Nem az a baj, hogy mélyen van, hanem az, hogy ha valaki szeretne neked küldeni valamit egy másik telefonról, akkor minden egyes alkalommal be kell mászni a menübe és pipálgatni kell...
    Nem szopok vele, mert működik, csak idegesítőek ezek a kis hibák. Nem csak ezért oltom a droidot, csak ezek jutottak először eszembe...
    2011-ben Bt. Azért van, hogy használjam nem? Ne hogy már egy 25kb-os kép miatt minden alkalommal USB kábelezzek. Jobb egérgomb/küldés és a telefonon meg megérkezés. Nem értem, hogy ez miért nem tud kérdezések nélkül végbe menni.
    Amúgy SE Live-ról beszélünk, nem régi support nélküli...

    Csakhogy tisztázzuk: nem szidom a droidot, mert jó rendszer, csak idegesítőek a hibái (vagy én vagyok túl maradi és egyszerű ember)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák