Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • aginor

    addikt

    válasz lev258 #9 üzenetére

    Jogos felvetés, én is erre gondoltam, ahogy szerintem a beadványt előterjesztő tudósok is. Igazából a munkajogban már félig megvan a válasz a kérdésre, mivel ott úgy szabályozzák, hogyha munkaidőben, céges eszközökön, és/vagy megbízásra hozol létre valamit, akkor a jogok a munkáltatót/megbízót illetik a szellemi termék gyakorlati létrehozójával szemben. Itt is valami ilyesmit látok életképesnek. Tehát az birtokolja a jogokat, aki vagy tulajdonosa, vagy jogszerű bérlője/felhasználója az azt létrehozó programnak.
    Ugye az tiszta mindenkinek, hogy jelenleg még nincs szó valódi mesterséges intelligenciáról, így sem annak személyiségi jogai, sem a tulajdonhoz fűződő jogai nem lehetnek kérdésesek. A jelenlegi programok pont annyira mesterséges intelligenciák, mennyire egy okostelefon okos.. Ezek egyelőre nem többek egy eszköznél, és úgy is kell őket kezelni. Ez vélhetően nem marad mindig így -bár ha van eszünk, akkor mégis- de akkor kell majd a jogaikkal foglalkozni, amikor „méltók” lesznek rá (bár mondjuk készülni már akár most is lehetne rá).

    Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

Új hozzászólás Aktív témák