Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • VladimirR

    nagyúr

    válasz Penge_4 #40 üzenetére

    nem tudom, tortent-e szerkesztes, de meg most sem korrekt, foleg nem teljesen

    "Tekintettel arra, hogy a felhasználók finoman szólva nem vetették rá magukat a március 19-én megjelent Internet Explorer 8-ra..."
    tekintettel arra, hogy eddig nem volt automatikus frissites, de meg csak figyelmeztetes sem, s mindossze azok tudhattak az uj verziorol, akik kovetik az ilyen temaju hireket, az a 3-4% (vagy mennyi) szerinterm igencsak jonak nevezheto ennyi ido alatt

    "...a Microsoft főhadiszállása úgy döntött, itt az ideje bevetni a nehéztüzérséget: április utolsó előtti hetében már a Windows Update segítségével..."
    lasd #29

    "...igyekeznek „megtéríteni” a korábbi verziókhoz ragaszkodó népességet."
    az, hogy egy regi, elavult bongeszot frissitenek, ezzel szamos biztonsagi hibat javitva, raadasul a szabvanyok koveteseben is elorelepes tertenik, miert kell teritesnek nevezni?
    (es miert csak ms hireknel jon elo ilyeten bulvar faszsag a hireknel? egyaltalan miert jon elo barhol is?)

    es ez meg csak az elso mondat volt a hirbol....

  • VladimirR

    nagyúr

    válasz Penge_4 #44 üzenetére

    "Magadnak is ellentmondtál a következő beidézéseddel. Az IE7-nél is volt frissítés, majd balhé, utána benne maradt, de csak opcionálisan."
    miert, minek mondtam ellent?
    az ie8 par het alatt elert 3-4%-os reszesedest, annak ellenere, hogy semmifele automatikus frissitesi kiserlet, vagy figyelmezteto uzenet nem volt
    ezt ugy megfogalmazni, hogy "...a felhasználók finoman szólva nem vetették rá magukat a március 19-én megjelent Internet Explorer 8-ra..." s ebbol egyertelmu kovetkezteteskent levonni, hogy "...a Microsoft főhadiszállása úgy döntött, itt az ideje bevetni a nehéztüzérséget...", ami nem mas, mint hogy "...a Windows Update segítségével igyekeznek „megtéríteni” a korábbi verziókhoz ragaszkodó népességet..." legjobb esetben is felreinformaltsagbol fakado pontatlansag, rosszabb esetben szandekos rosszindulatu ferdites

    "ezt bárhogy szépítheted, de a Windows Update-be opcionálisan berakott cuccok (mint a WMP11, meg ilyesmi) nem ugyanaz, minthogy ismét agresszív frissítéshez folyamodnak, aminek újfent lehetnek következményei."
    olvasd el legy szives, mire, minek kapcsan reagaltam
    emellett probald megerteni, hogy ezesetben nem egy opcionalis szoftverrol van szo, amire esetleg szukseged sincs (ie-re van, sokminden hasznalja, mint azt mar millio helyen leirtuk), hanem egy szamos biztonsagi frissitest is tartalmazo, mar telepitett szoftver ujabb verziojarol

    "Azért, amiért gyakran elhangzanak olyan mondatok is, hogy "A Vista egy erőforrászabáló szar, az XP-vel mindent meg lehet csinálni, a haverom sógorának még a DX10-es játékok is mennek." vagy "A Vista egy bughalmaz, hülyeség az UAC, a SuperFetch, az indexelő meg minden, az XP sokkal jobb, ezért is támogatják 2014-ig."
    Ha a hülyék gondolatmenetét bárki képes lenne megérteni, akkor már lehetne őket gyógyítani is."

    ezt a reszt ugy egeszeben nem ertem (azt meg sem probalom feltetelezni - pedig elso olvasatra ez jott le -, hogy szerinted teljesseggel elfogadhato, hogy egy szakmai lap tizeneves hulyegyerek szintjen fikazzon)

    "Részletesebben le van írva a dolgok menete, de a megfogalmazás hasonló, csak a szóhasználat különbözik. De ott érdekes módon a cikkeket nem is lehet kommentálni, így nincs, aki bármelyikbe beleköthetne. Így könnyű."
    a megfogalmazas nem hasonlo, ott targyszeru, itt rosszindulatu (de legalabb pontatlan)
    ott amugy a hireket csak igen ritka esetben lehet kommentezni, ez evek ota igy van
    ebbe viszont nem kivanok jobban belemenni, csak meg kivantam mutatni, lehet egy ilyen hirt normalisan is lekozolni, nem pedig arra utazva, hogy minel nagyobb flamewar keletkezzen utana (ha barkinek van mas otlete, miert ilyen stilusban kell hireket irni, jelezze)

  • VladimirR

    nagyúr

    válasz floatr #49 üzenetére

    "Amellett egy rakat cég belső rendszere IE6-ra készült el..."

    nekik keszult ie8 automatic delivery blocker toolkit, mint ahogyan mar ie7-hez is volt hasonlo

  • VladimirR

    nagyúr

    válasz Penge_4 #53 üzenetére

    te sem a hirt, sem a post-okat nem olvasod, csak irogatsz random hulyesegeket?
    egyfelol nem kotelezo frissiteni, s az ie8 telepitoje meg "automatikus telepites" beallitas eseten is megkerdezni, hogy telepuljon-e most, kesobb, vagy hagyjon beken teged a jovoben
    emellett valallalti kornyezethez fentebb linkeltem is (de mar korabban is esett rola szo) az ie8blockertoolkit-et

    szerk.: meg mielott megint jonnel gizikevel, megemlitenem, hogy aki meg ezek (egy mezei felugro telepito ablak, 3 gombbal; illetve egy 3 parameterrel mukodo, jol dokumentalt script) kezelesere nem kepes/hjlando, annak edesmindegy, hogy ie6, ie8, vagy mas egyeb bongeszo van elotte

    [ Szerkesztve ]

  • VladimirR

    nagyúr

    válasz fordfairlane #55 üzenetére

    valoszinuleg olyan modositasokat hajt vegre (pl file felulirasok), melyekhez nem ment visszaallitasi infot (pl nem menti el az ie7 file-jait)

  • VladimirR

    nagyúr

    válasz fordfairlane #58 üzenetére

    nem hiszem (bar moonman gyanakvo az egesz "nincs uninstall" dologgal kapcolatban, en szemelyes tapasztalat hijjan egyelore elhiszem, amit a hiroldalak lekozoltek)
    bar ha van system restor, valoszinuleg azzal le tudod zuzni

  • VladimirR

    nagyúr

    válasz Penge_4 #57 üzenetére

    "Szerintem meg a nem informatikai irányultságú emberek számára is érthető hangnemben fogalmazott cikk, amit Gizike is megért."
    1: gizike velvetet, meg noklapja online-t olvas, nem itcafe-t
    2: szokj mar le a gizikezesrol, meg a szokasosnal is hulyebbnek tunsz tole

    "Egyébként meg az, hogy egy ekkora részesedésű szoftverre rávetik magukat én is legalább 15-20%-os piaci részesedésben értelmezem, WU ide, vagy oda."
    meg szerencse, hogy senkit nem erdekel a velemenyed

    "Lásd: Opera. Ott is csak a 10-esben van (lesz) autoupdate, mégis mindenki szinte azonnal frissít."
    fanboy-ok vs atlaguser? ugyanmar, ezt te is csak viccnek szantad, igaz? (koltoi kerdes, tudom, hogy annak szantad)

    "És itt most nem csak a Gizikékről van szó, hanem a cégekről is, ahol a rendszergazdának illene tisztában lenni vele, hogy kijött az IE8."
    ok, most mar 100%, hogy nem tudsz olvasni
    itt is (mint millio mas helyten is) szo esett rola, miert nem frissit minden vallalati rendszergazda egybol - sok helyen vanak olyan szoftverek hasznalatban, melyek minden szabvanytol es egyebtol fuggetlenul kimondottan ie6-ra lettek irva
    emellett vallalalti kornyezetben nem ugy megy, hogy "basszuk fel, oszt meglatjuk mi lesz", mert nem engedhetik meg maguknak, hogy esetleg egy update osszeakadjon valamilyen meglevo szoftverukkel es ettol ne adj' isten osszessen az egesz rendszeruk

    "Nem, de köznyelven 10-ből 9 ember szintén térítésnek nevezi a dolgot. Egy cikknek meg érthetőnek is kell lenni, mert nem attól jó egy szakmai lap, hogy csak az IT irányultságú emberek értik, hogy mit akar a cikkíró, hanem úgy fogalmaz, hogy az átlagemberek is könnyebben megértsék."
    az ertheto es a bulvar, igenytelen, ferdites, hazugsag nem ugyanaz
    es ismet, az atlagember nem olvas it portalt (az mediaajanlatban megnezheted, kik teszik ki az olvasokozonseg nagyjat - nekik illene megerteni egy osszetett mondatot...bar neked lathatoan nehezseget okoz)

    "De összehasonlításképp olvasd el az eredeti MS közleményt. Melyik a bulváros?"
    nem, es most is csak a kiemelt reszekre reagalnek (mellesleg lathatoan arrol suincs fogalmad, mi a bulvar)

    "olyan biztonsági védelmet nyújt, amellyel egyetlen más böngésző sem versenyezhet."
    melyik masik bongeszo fut homokozoban? (hint1: nem; hint2: ne gyere nekem a 8 eves xp-vel)

    "Más hasonló szoftverekhez képest a program legalább kétszer, de akár négyszer annyi rosszindulatú támadást képes visszaverni"
    bar nem neztem utana, ez valoszinuleg a phising filter-rol szol, s ezesetben telejsen ertheto ilyen eredmeny elerese
    meg nem mondom hol neztem errol cikket, azt sem, hogy melyik bongeszo nyert, de 100-bol a legjobb teljesitmeny sem volt 20 felismert oldal folott
    ezen nem olyan nehez javitani, hogy hihetetlennek tunjon az eredmeny (ebbe melyebben akkor koss bele, ha tenyekkel tudsz szolgalni, mire is utal az ms pontosan, illetve cafolni tudod az allitasukat, addig csak ures doballozas)

    "A magasabb szintű biztonság és a személyes adatok fokozott védelme mellett az Internet Explorer 8 egyúttal az egyik leggyorsabb böngésző is"
    tesztje valogatja, ebbe ne menjunk bele (p.s.: mielott megeroltetned magad a keresessel es linkelessel, teszek a szintetikus tesztekre)

    "Mert mondjuk a PH az olvasóiból él, és ha csak a szakmához kötődő userek olvassák és az átlag Gizikének az lesz az első gondolata, hogy "WTF?", az úgy nagyon kevés."
    ha gizike valoban olyan hulye, mint ahogyan beallitod, akkor mar ott elakad, hogy "internet eskpl...expol...internet ize nyolc"
    mellesleg ez meg mindig nem magyarazat a ferditesekre, rosszindulatu fogalmazasmodra - olykor rosszindulatu, gonoszkodo megjegyzesekre

Új hozzászólás Aktív témák