Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tecsu

    addikt

    válasz D.Laca #97 üzenetére

    Őszintén? Szerintem ennyiért nem kapsz rendes, új lemezjátszót.
    Általában nem az Olcsó Jánosok gyűjtenek manapság hanglemezt, úgyhogy az ár másodlagos szempont lehet illetve az emberben tudatosulnia kell, hogy ez is egy hobbi, aminek ára van. A jó minőséget MINDIG meg kell fizetni (egy fogyasztói társadalomban, ha még maradt "minőség").
    Tehát sokan lemondanak valami másról, hogy invesztáljanak az adott hobbiba.
    Nem őrültség jobb autó árát áldozni egy hi-fi cuccba (és teremakusztikára), hiszen hihetetlen élményt ad akár évtizedeken keresztül. Plusz a lemezek...

    Ha csak digitalizálni kell a régi lemezeket, akkor érdemesebb egy profi környezetben folyadékos berendezéssel feljátszani. Több stúdió és hangmérnök / hangmester vállal ilyen munkát (pl. a kollekcióból bizonyos lemezekért cserébe).

    Amellett, hogy a cikkben említett lejátszót konkrétan nem hallottam és komolyabb tesztet, kritikát sem olvastam róla, úgy gondolom, hogy a Rega RP1 lemezjátszó egy BIAS 2-vel, már jobb minőség, és persze a digitalizáláshoz kell egy ilyen. {Tehát így már jóval drágább, mint az USB-s AT, de határozottan jobb (talán már majdnem elfogadható :-D) minőséget kapunk.}
    Ezt most találtam, érdemes elolvasni.

    https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

Új hozzászólás Aktív témák