Új hozzászólás Aktív témák

  • mephi666

    nagyúr

    válasz szipipeti #560 üzenetére

    nem akarok én uszítani, sem vallás irányába terelni a témát... csak arra akartam világítani, hogy egyik oldalon van a megmagyarázhatatlan/bizonyíthatatlan, amihez hit kell... másik oldalon pedig a bizonyított tények... ahol felesleges hitről beszélni, mert ez semmit nem befolyásol és arra sincs szükség, hogy mindenki a saját bőrén kipróbálja, hogy a 220 tényleg agyonvágja-e... mérhető dolgokról beszélünk: olyanokról, mint feszültség és áramerősség... gyerekként is meg lehet tanulni, hogy nem érdemes az árammal szórakozni: rövidre lehetett zárni a 4.5/9v-os elem 2 pólusát nyelvvel és megérezte a gyerek a hatását... vagy gondolom sokan fogtak meg villanypásztort (az nem 220v, hanem több ezer... csak az áramerősség nagyon alacsony mellé, így nem veszélyes...), vagy szórakoztak öngyújtóval, ami kattanáskor ívet húz... meg lehet tanulni az áram alapjait és a hatását, ami hittől függetlenül mindenkire érvényes... pont ez a lényege a tudománynak, hogy bizonyítják ezer soron, majd világviszonylatban oktatják, így nem kell mindenkinek egyesével elvégezni a kísérleteket (a szerencsések mondjuk gyakorlati órákon láthatnak ezt-azt) ...ha meg valakinek nem tetszik és hibát lát benne, akkor támadja meg és bizonyítsa nyugodtan az ellenkezőjét... :) vagy vehetjük a hőmérsékletet: ott sem a hitem számít... ha rácseppentek egy csepp 30 fokos vizet a karomra, akkor az langyos... ha 50 fokost, akkor meleg... ha 70 fokost, akkor már nagyon forró... ha 120fokos olajat, akkor már éget és nyomot hagy... ha pedig olvadó fémet, akkor csontig fog égni a húsomba... nem hiszek ezekben a dolgokban, tudom hogy így fognak történni... :K

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

Új hozzászólás Aktív témák