Új hozzászólás Aktív témák

  • cairojack

    aktív tag

    válasz Set-Comment™ #144 üzenetére

    Gondolom, ha neked kerülne sok pénzbe, hogy átképeztesd a kollégáidat egy új rendszerre, már nem lennél ennyire lelkes.

    Amúgy meg szvsz. úgy kellett volna megírni a W8-at, hogy ösztönösen jobban, gyorsabban, produktívabban, könnyebben lehessen használni. Mert egérrel a metró felület borzalmasan ratyi.
    Az MS ne várja már el, hogy még külön arra szájak időt, energiát, pénzt, hogy az alkalmazottakat átképezzem egy úgy rendszerre, ha lényegi újítást, pluszt, töbletet nem képes hozni az új OS-ük. Sőt szerintem irodába kifejezetten káros, haszontalan az a sok "újítás"(nak hazudott haxolás) amit csináltak. Valószínűleg él olyan ember a földön, aki nem így gondolja, de én, az alkalmazottak, és kvázi majd minden ismerősöm igen. Bizonyára user error, de mikor a felhasználók 90%-a beleütközik a "user error" jelenségbe, akkor azért talán mégsem bennünk van a hiba.

    Teljesen sokat mondó tény, hogy immár vagy fél tucat ismerősöm újonnan vett laptopjáról töröltem a W8-at és tettem rá W7-et, mert megzakkantak a W8-tól, és hála a Secure Boot-nak és a Legacy Support default off-nak még csak azt sem tudták, hogyan lehet visszainstallálni a W7-et. Mert ugye berakod a lemezt, beállítja, hogy ODD-ről boot, és a win nem engedi onnan bootolni, amíg a BIOS (elnézést UEFI)-ben be nem állítgatod a dolgokat...

    Itt most egész egyszerűen arról van szó, hogy kitaláltak egy jó koncepciót, amit borzalmasan rosszul ültettek át a valóságba, teljesen figyelmen kívül hagyván az ergonómiát, és azt az egyszerű igazságot, hogy minél könnyebben, ösztönösebben, gyorsabban használható egy szoftver, annál jobb.
    Megpróbálták az asztali OS-es előnyüket átkonvertálni a tablet piacra, ehelyett az ottani 0%-os részesedésüket kezdték átportolni az asztali piacra.
    Két szék közül a földre ültek, hála annak, hogy szerintem sikerült megalkudniok minden idők legborzalmasabb OS-ét.
    Potenciál van benne, de jelen körülmények között szerintem ez egy hatalmas nulla, egy használhatatlan vacak.

    Lehet ekézni a véleményem, és elfogadom, hogy van akinek jobban megfelel az új OS, de ettől még az én véleményem nem fog megváltozni, köszönhetően a csupa-csupa rossz tapasztalatnak.

    [ Szerkesztve ]

    4 col fölött minden phablet... nekem 4 colnál nagyobb telefon, soha az életben nem kellene. Ha fizetnének se...

Új hozzászólás Aktív témák