Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • cairojack

    aktív tag

    Kva charm bart vegyék már ki, vagy oldják meg, hogy gombnyomásra aktiválódjon, mert ez a mostani megoldás egy LAPÁT XOA_R

    4 col fölött minden phablet... nekem 4 colnál nagyobb telefon, soha az életben nem kellene. Ha fizetnének se...

  • cairojack

    aktív tag

    válasz oO7 #77 üzenetére

    Nem az a bajom, hogy néha nem jön elő (na jó az is) hanem az, hogy néha akkor is előjön, amikor kvára nem akarom/kéne neki. :W :W :W :W

    (Amúgy meg szerencsére eddig csak kb 100-150 órát töltöttem a W8 használatával, így vagy úgy (mondjuk életem legbosszantóbb 100 órája), de hálisten már vagy 3 hete nem találkoztam W8-al. Nyugodt, kellemes 3 hét volt, rettegve várom, hogy mikor leszek kénytelen W8-al szenvedni)

    4 col fölött minden phablet... nekem 4 colnál nagyobb telefon, soha az életben nem kellene. Ha fizetnének se...

  • cairojack

    aktív tag

    válasz nyunyu #96 üzenetére

    Ezen felül nem kis macera minden nap, mindent elpakolni, lezárni, stb. Ha minden alkalmazott napi 2 percet elbaszakodik ezzel, (nálunk meg kb 20 alkalmazott van (igaz pc kevesebb)) akkor számold ki, egy év alatt mennyi idő megy el ezzel. Ha azt veszem, hogy ebben az időben dolgozhatnának is... ez bizony pénz, uraim. Az idő pénz...
    (Ezért sem lesz W8 az irodánkban soha, mert lassabban használható, mint a W7 (Legalábbis a kollégák nagy része lassabban tudja használni). Leteszteltük. Sajnos nem vicc.)

    [ Szerkesztve ]

    4 col fölött minden phablet... nekem 4 colnál nagyobb telefon, soha az életben nem kellene. Ha fizetnének se...

  • cairojack

    aktív tag

    válasz BomiBoogie #141 üzenetére

    Sorry, az én hibám volt, megkísértettem a lehetetlent.

    4 col fölött minden phablet... nekem 4 colnál nagyobb telefon, soha az életben nem kellene. Ha fizetnének se...

  • cairojack

    aktív tag

    válasz Set-Comment™ #144 üzenetére

    Gondolom, ha neked kerülne sok pénzbe, hogy átképeztesd a kollégáidat egy új rendszerre, már nem lennél ennyire lelkes.

    Amúgy meg szvsz. úgy kellett volna megírni a W8-at, hogy ösztönösen jobban, gyorsabban, produktívabban, könnyebben lehessen használni. Mert egérrel a metró felület borzalmasan ratyi.
    Az MS ne várja már el, hogy még külön arra szájak időt, energiát, pénzt, hogy az alkalmazottakat átképezzem egy úgy rendszerre, ha lényegi újítást, pluszt, töbletet nem képes hozni az új OS-ük. Sőt szerintem irodába kifejezetten káros, haszontalan az a sok "újítás"(nak hazudott haxolás) amit csináltak. Valószínűleg él olyan ember a földön, aki nem így gondolja, de én, az alkalmazottak, és kvázi majd minden ismerősöm igen. Bizonyára user error, de mikor a felhasználók 90%-a beleütközik a "user error" jelenségbe, akkor azért talán mégsem bennünk van a hiba.

    Teljesen sokat mondó tény, hogy immár vagy fél tucat ismerősöm újonnan vett laptopjáról töröltem a W8-at és tettem rá W7-et, mert megzakkantak a W8-tól, és hála a Secure Boot-nak és a Legacy Support default off-nak még csak azt sem tudták, hogyan lehet visszainstallálni a W7-et. Mert ugye berakod a lemezt, beállítja, hogy ODD-ről boot, és a win nem engedi onnan bootolni, amíg a BIOS (elnézést UEFI)-ben be nem állítgatod a dolgokat...

    Itt most egész egyszerűen arról van szó, hogy kitaláltak egy jó koncepciót, amit borzalmasan rosszul ültettek át a valóságba, teljesen figyelmen kívül hagyván az ergonómiát, és azt az egyszerű igazságot, hogy minél könnyebben, ösztönösebben, gyorsabban használható egy szoftver, annál jobb.
    Megpróbálták az asztali OS-es előnyüket átkonvertálni a tablet piacra, ehelyett az ottani 0%-os részesedésüket kezdték átportolni az asztali piacra.
    Két szék közül a földre ültek, hála annak, hogy szerintem sikerült megalkudniok minden idők legborzalmasabb OS-ét.
    Potenciál van benne, de jelen körülmények között szerintem ez egy hatalmas nulla, egy használhatatlan vacak.

    Lehet ekézni a véleményem, és elfogadom, hogy van akinek jobban megfelel az új OS, de ettől még az én véleményem nem fog megváltozni, köszönhetően a csupa-csupa rossz tapasztalatnak.

    [ Szerkesztve ]

    4 col fölött minden phablet... nekem 4 colnál nagyobb telefon, soha az életben nem kellene. Ha fizetnének se...

  • cairojack

    aktív tag

    válasz Set-Comment™ #147 üzenetére

    "Az a legnagyobb gond, hogy sok onmagat hozzaertonek tarto barbar frocsog a laikusoknak, hogy mennyire szar..."

    Nem az a baj, hanem az, hogy a nagy többség szerint tényleg szar. Ezért van az, hogy laikusok fröcsögnek a laikusoknak. Szakértő mindent tud használni, még holdra-szálló computert is, sőt egy abakusszal kiszámolja a Pí tízezredik tizedes jegyét, de a Win-t nem szakértőknek, hanem átlagusereknek (aka laikusoknak) kellene tervezni. Ugyanis ők használják. Itt baxta el az MS.
    Pontosan, hogy az vele a baj, hogy 10 laikus felhasználóból 9 leül elé azt csak néz ki a fejéből, hogy WTF. Aztán mikor pár perc, óra alatt beletanul, na akkor jön rá, hogy hohó, mindent szétbarmoltak rajta, nem csak azt, ami elsőre nyilvánvaló (értem itt a beállításokat, és a kicsit mélyebb lélektanát). Persze vannak pozitívumai is, főleg a motorház alatt, de ez az átlagusert, aki életében nem nyitja meg a vezérlőpultot, hol érdekli.
    Nekik az a fontos, amit látnak. És attól, hogy beletanul az új rendszebe, attól még a metro felület nem lesz semmivel sem használhatóbb a maga idióta, kretén korlátozásival, ami kb. olyan szinten mozog tudásban, mint amit 20 éve tudott egy OS. Vagy még annyira sem.

    "Mellesleg a 8 sokkal billentyuzetbaratabb mint a 7" - össze vissza 2 embert ismerek aki billentyűzettel vezérli a gépét, mindkettő XP-t használ. Átlag ember egerészik, azzal meg rohadt lassú a W8-at kezelni.

    "es a start screennel egy olyan kommunikacios feluletet dobtak elenk, amit k jo hasznalni" Ezt így azért ne jelentsd ki, mert szerintem pont hogy nem. Nincs rajta fájlkezelés (tehát tekerhetsz vissza az asztalra), 2 ablaknál többet nem kezel, azt sem tudod szabadon méretezni, a live tile csempék 90%-a nem tud (mert nincs értelme) élő infót közölni, konkrét fájl parancsikonját dafault nem tudod kirakni, csak haxolás árán, stb. stb. stb.

    "ha levetkozi az ember a valtozastol valo undorodasat. Mert pusztan errol van szo..."
    Nem, egyáltalán nincs baj a változással, én szeretem a változást, mindig igyekszem a legmodernebb technológiát használni, HA ÉS AMENNYIBEN, az könnyebben, jobban, hasznosabban, produktívabban használható, mint az előd. A W8 nem ilyen. Sokkal fárasztóbb, bosszantóbb, nehézkesebb, lassabb használni, mint a W7-et. Tableten szintén rengeteg-rengeteg gonddal küszködik.

    Én csak arra váltok, ami jobb, és szerintem a W8 nem jobb (sőt kifejezetten rosszabb, idegesítőbb, és rondább), mint a W7, ettől függetlenül nagyon keményen javaslom mindenkinek, hogy próbálja csak ki. Majd ő maga eldönti, hogy kell-e neki, tetszik-e neki, vagy sem. Én úgy tapasztaltam, hogy 10 emberből 8-9 baxottul utálja.
    "Az a legnagyobb gond, hogy sok onmagat hozzaertonek tarto barbar frocsog a laikusoknak, hogy mennyire szar"

    Nem az a baj, hanem az, hogy tényleg szar. Ezért van az, hogy laikusok fröcsögnek a laikusoknak. Szakértő mindent tud használni, még holdra-szálló vektorszámítógépet is, sőt egy abakusszal kiszámolja a Pí tízezredik tizedesjegyét, de a Win-t nem szakértőknek, hanem átlagusereknek kellene tervezni. Itt baxta el az MS.
    Pontosan, hogy az vele a baj, hogy 10 laikus felhasználóból 9 leül elé azt csak néz ki a fejéből, hogy WTF. Aztán mikor pár perc, óra, nap alatt beletanul, na akkor jön rá, hogy hohó, mindent szétbarmoltak rajta, nem csak azt, ami elsőre nyilvánvaló. És attól, hogy beletanult, a metro felület nem lesz semmivel sem használhatóbb a maga idióta, kretén korlátozásival, ami kb. olyan szinten mozog tudásban, mint amit 20 éve tudott egy OS. Vagy még annyi

    "Mellesleg a 8 sokkal billentyuzetbaratabb mint a 7" - össze vissza 2 embert ismerek aki billentyűzettel vezérli a gépét, mindkettő XP-t használ. Átlag ember egerészik, azzal meg rohadt lassú a W8-at kezelni.

    [ Szerkesztve ]

    4 col fölött minden phablet... nekem 4 colnál nagyobb telefon, soha az életben nem kellene. Ha fizetnének se...

  • cairojack

    aktív tag

    válasz Tamás88 #156 üzenetére

    Sorry, igazad van. Általában a fórumban kezdem el írni a véleményem, de ha menet közben hosszú lesz, átdobom Word-be, nehogy valamiért elszálljon a net, mert akkor kezdhetem elölről. Úgy fest rosszul (de ahogy nézem, talán egyáltalán nem) töröltem ki a megkezdett kommentem, mielőtt újra beillesztettem Word-ből. Sorry!

    [ Szerkesztve ]

    4 col fölött minden phablet... nekem 4 colnál nagyobb telefon, soha az életben nem kellene. Ha fizetnének se...

  • cairojack

    aktív tag

    válasz KillBorn #160 üzenetére

    "Nem akarok beszólni, de meg kell nyomni egy windows jeles billentyűt a keyboardon és máris olyan mint a win 7."

    Természetesen, ha ez az állítás igaz lenne, az ég egy adta világon senkit nem zavarna a W8. Mindenki happy lenne, nagy lenne a "bodogsá" és senki nem szidná, hogy mekkora egy hulladék. Sőt, talán még vennék is a népek. Így viszont felejtős. Nem fogok pénzt adni valamiért, amit rondának, idegesítőnek, és végletesen elbaxottnak tartok, és elég sokan vannak még így ezzel, az MS legnagyobb bánatára.

    [ Szerkesztve ]

    4 col fölött minden phablet... nekem 4 colnál nagyobb telefon, soha az életben nem kellene. Ha fizetnének se...

Új hozzászólás Aktív témák