Új hozzászólás Aktív témák

  • SzaBIKA84

    csendes tag

    Sziasztok!

    Még július 2.-án vásároltam egy ilyen telefont. Szerettem is, mert végre megfelelt az elvárásaim 90%-ának. De aztán jöttek a gondok. :((

    Az első fontos dolog, hogy én RGB értesítési LED-re számítottam, de ez csak RG, vagyis piros/zöld. De ezzel még együtt tudnék élni...
    Aztán kiderült, hogy a sztereónak hirdetett hangás sem igaz, mert a beszédhangszóró tized olyan hangos, mint főhangszóró. Amolyan fél-sztereó effekt... Van is, meg nincs is... De még ezt is megbocsájtottam volna a remek hardver, a gyönyörű kijelző, és az embertelenül jó képek/videók miatt.

    Aztán jött a fekete leves. :O

    Mint mondtam, a telefonnal amúgy semmi gond, mert iszonyat gyors és visz mindent, mint a piros hetes. Már amikor működik... mert olyat sokszor nem csinál...
    Általában naponta egyszer becrashel, újraindul, majd megint újraindul, utána elfeketedik a kép (csak a háttérvilágítás megy) és egy nagyjából negyed órás procedúra, mire újra be tudod kapcsolni. Akkor is sokadik próbálkozásra hajlandó elindulni, aztán utána megy egy darabig.

    Rákerestem a hibára, és kiderült valami, amiről egyrészt a magyar Asus szerviz nem is tud, (vagy nem akar tudni) a viszonteladók meg mélyen hallgatnak: alaplaphibás egy csomó ilyen készülék, amit nemzetközi fronton már az Asus is beismert.
    A szerviz egyébként a megkeresésemre a gyári adatok visszaállítását javasolta, ami nem oldja meg a problémát. Most küldhetem vissza, lehetek telefon nélkül hetekig, mire majd ők is csinálni fognak egy visszaállítást, így elküldik nekem, hogy aztán elölről kezdődhessen az egész. Mert ugye jó magyar szokás szerint az hótziher, hogy nem fogják a legdrágább alkatrészt cserélni a garanciális telefonban - még ha a gyártó ezt is kéri... :W

    Úgyhogy azok után, hogy rengeteg Asus termékem van, (így szétnézve az asztalon is van pár, és nem éppen az olcsó kategóriából...) és nagy bizalmam volt a készülék felé, még én kerülök méltatlan helyzetbe a gyártó, és a hazai szervizük miatt. :(((

    Arról meg ne is beszéljünk, hogy mennyit veszít egy új készülék az értékéből, ha már szét kell szedni, és főalkatrészt is kell benne cserélni...

    Úgyhogy hiába a csicsás hardver, és a remekül kigondolt szoftver, ha az alaplap meg szar...
    És tudom, persze... nem mindegyiknek van ilyen baja... de Te megkockáztatnád a vásárlást ezek után?

    A semmi az a valami, ami azáltal van, hogy nincs.

Új hozzászólás Aktív témák