Új hozzászólás Aktív témák

  • bgyarm

    újonc

    válasz Sándi86 #35 üzenetére

    Szai!
    Nézd meg az Armoury Crate-ben, a következő beállításokat:
    Profil legyen Silent, a GPU Power setting (MSHybrid mode) legyen eco (Ez teljesen kikapcsolja a dedikált gpu-t, így nem fogyaszt egyáltalán. Persze ha olyan alkalmazást futtatsz ami ki tudja használni a dgpu-t akkor az időre állítsd vissza), ha telepítve van a gépedre a refresh rate service, akkor kellene olyan opciónak is lennie, hogy panel power saver, ezt is érdemes bekapcsolni (Akkumlátoros működés esetén leveszi a képernyő frissítési sebességét 60hz-re). Valamint érdemes a fényerővel is eljátszani, az is nagyon sokat jelenthet fogyasztásban. (Én van hogy 35-50% között használom, és így is tökéletesen látom a képernyő tartalmát.) Ezek amiket viszonylag gyorsan be lehet állítani, és így már biztosan kellene bírnia egy 5+ órát.

    A következő már egy olyan tanács lesz, amihez jóval többet kell kutakodni, és kattintgatni:
    A windowsos energiasémák szerkesztésével optimalizálni, valamint korlátozni lehet a processzor teljesítményét. Ezeknek a paramétereknek a pontos beállításához érdemes egy nagyobb kutakodást csinálni, nehogy valami olyat állíts el, ami negatív irányban befolyásolja a gép működését. Itt van néhány paraméter amire érdemes lehet ránézni:
    Processzorteljesítmény-növelési küszöb
    Processzorteljesítmény - magok minimáis száma
    Processzor energiatakarékossági preferencia
    Processzorteljesítmény csökkentési/növelési házirend
    Maximális processzorfrekvencia
    Minimális processzorteljesítmény
    Maximális processzorteljesítmény
    Processzorteljesítmény-növelési üzemmód (turbó)
    + Még néhány processzorteljesítmény/magokkal kapcsolatos beállítás
    Egy link a témával kapcsolatban amit érdemes megnézni:
    Windows power plan settings explorer utility

    Ez pedig már nem tanács inkább csak érdemesnek láttam megemlíteni:
    Az Asus szoftverek finoman mondva nem éppen lettek optimálisan megírva, és rengeteg erőforrást használnak a háttérben. Emiatt jöttek létre olyan projektek mint például a RyzenController (vagy az AMD APU Tuning Utility), amik az Armoury Crate-et hivatottak leváltani. Sajnos nekem még nem adják meg azt a funkcionalitást, (legalábbis 3-4 hónappal ezelőtt még nem) amik miatt úgy döntöttem volna, hogy érdemes leváltani az asus szoftvereit. Például nem lehetet összekötni windowsos energiasémát, ventilátor profilt, valamint energia profilt, nem lehet ventilátor görbét állítani, (csak statikusan, hogy x fok esetén x%-ban pörögjön) nem lehet egy gombnyomásra kikapcsolni a dgpu-t, nincs panel power saver, valamint ezeknél is voltak kisebb stabilitás problémák, és a listának még nincs is vége.

    Egyelőre ennyi jutott eszembe, remélem tudtam segíteni, és szívesen veszem, ha visszajelzel, kíváncsi vagyok neked mit sikerül kihozni ebből a kis gépből.
    Csak egy végső megjegyzésként, nekem egy jobb napon van, hogy 10+ órát is kibír, szóval a 6-7 óra minimális terhelés mellet könnyen meg kellene, hogy legyen.

Új hozzászólás Aktív témák