Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Chaser

    titán

    válasz #16939776 #70 üzenetére

    Ha jol ertem ez csak tavos dolognal okozhat zavart, dimmer mentes fix kapcsolos - 230v-ot kapcsolja - rendszerrel nem?

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Teasüti

    nagyúr

    válasz #16939776 #70 üzenetére

    Köszönöm a tanácsokat! :R

    Pontosítsunk! Mit értesz PWM fokozat alatt?
    A mikrovezérlőt vagy a mosfet meghajtót?
    Úgy sejtem utóbbit, mert az a meghajtó chip csak négyszögjellel működőképes.
    Módosítottam a NYÁK terven, raktam egy RC szűrőt a meghajtó bemeneteire, és kapott Gate ellenállásokat is. Mondjuk a múlt idő itt csak a tervezésre vonatkozik, mire megépítem és eljön az ideje a karbantartásnak, az majd csak nyár vége lesz.
    A FET-ek tövében pufferkondi? Miért? Ez egy low-side vezérlés, a szalagot kapcsolják GND-re. Miért kellene ide pufferkondi? Ha vhova, akkor azt a szalag elé kellene tenni, nem? Nem mögé.
    A hidegítés kifejezés sem annyira világos még egy gyors Google után sem. Angol zsargonnal vagyok csak képben, így élek a feltételezéssel, hogy bypass kondiról van szó?

    A cikkbe talán nem írtam bele, de ha szkópot rakok a mosfet meghajtóra, akkor a vibráció megszűnik.
    Nem tudom mérni a jelenséget, mert a szondával teljesen tiszta PWM jelet látok csak. Tudom, ez már egy igen erős utalás arra, hogy szűrni kell a bemenetet, ezért is terveztem RC szűrőt a második verzióra. Viszont sima 0,1u bypass kondikat raktam a bemeneti jumper-ekre ideiglenes megoldásnak, de ezek önmagukban nem oldották meg a problémát. Gondolom kell az ellenállás is, hogy működjön a szűrő. (Mondjuk ezt amúgy is illő lett volna raknom a mikrovezérlő GPIO portjaira. Bár attól nem félek, hogy túlterhelne a GPIO kimenet.)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák