Új hozzászólás Aktív témák

  • #16939776

    törölt tag

    válasz Teasüti #76 üzenetére

    1. és 6. pont közé.

    Kapcsoló üzemű tápegység 0 terhelésnél 0 kitöltéssel hajtja a tranzisztorokat, 0 energia kerül a szekunder oldali pufferkondenzátorokba. lassan esik a kimeneten a feszültség, erre a komparátor úgy dönt, hogy alacsonyabb a kimenet feszültség mint a beállított. Mivel kicsi a különbség, ezért a legkisebb beállítható kitöltést adja a tranzisztoroknak 1 ciklusig, ami átvisz valamekkora mennyiségű töltést a kondenzátorokba. Ha ez a töltés mennyiség nem elég kicsi, akkor a kimeneti feszültség túllő a beállított értéken, amire a komparátornak nincs megoldása, csak az hogy több ciklusra 0 kitöltést állít be, szélsőséges esetben aktiválódik az OVP ami leállítja-újraindítja a tápegységet.
    Ez a folyamat a kimeneti feszültség libegésével jár.

    Ha erre az instabil állapotra meredek felfutással névleges terhelésének 50%-át nyakába kapja, puffer kondenzátor ellenére is eltart pár kapcsolási ciklusig amíg beáll a névlegesre kimeneti feszültség.
    0 terhelésre váltásnál szintén lesz egy túllövés mert nem 0 ideig tart 50%-os kitöltésről 0 kitöltésre váltani.

    2% alapterhelés-t illik adni a tápnak.

    Azt a 20MHz-et nem tudom honnan vettem. 2KHz-hez használhatsz optocsatolót a teljes galvanikus leválasztáshoz. A bajhoz elég annyi ha az árnyékoláson keresztül folyik a uPC tápárama, vagy a mosfet rángatja a GND-t a túloldalon.

    (#77): Itt az látszik, hogy két csatornát használsz, erre a két terhelésre gondoltam. Ha ezeknél meg lehet tenni, hogy időben ne egyszerre kapják a PWM jel felfutó élét, hanem eltolva, akkor a kapcsoló üzemű táp szabályzása is kényelmesebben követi le a terhelésváltozást.

    Digitális (pixelenként címezhető) szalagból ha 5m-ert egyenesre szétterítesz, bekötöd a strip és jel árnyékolása nélkül és van a közelben mondjuk tűzjelző rendszer, borítékolható hogy villogni fog.

Új hozzászólás Aktív témák