Új hozzászólás Aktív témák

  • Teasüti

    nagyúr

    válasz #16939776 #75 üzenetére

    Még mindig nem beszélünk egy nyelvet.
    Pontosan melyik pontba is gondolod a puffert?

    3 Khz az nekem jó, 2Khz-re méreteztem az RC-t. A Nano PWM kimenete alapból 1 Khz körül dolgozik, Azt hiszem a programban sincs beállítva Fast PWM. De ez csak részletkérdés.
    Ami felkeltette a figyelmem az a tápfesz. megrángatása és a csillapítatlan lengések.
    Én abban a hitben voltam, hogy egy ATX tápban ezért vannak azok a bazi nagy pufferkondik a szekunder oldalon. (Vagy primer oldalon? Idáig nem terjednek ki az ismereteim...)
    Igaz mondjuk ez nem gátol meg abban, hogy a digitális szalagok elé pufferkondikat rakjak az ajánlás szerint.
    Analóg szalagnál még nem láttam erre utalást.

    És a meghajtó és a uPC GND-jét jó alaposan átgondolni, hogy ne tudjon az árnyékoláson zavar áram folyni.
    Milyen frekvenciájú PWM-et használsz? A cikkben csak annyi szerepelt hogy a 20Mhz nem vált be.(A kódot nem néztem át bocs)

    Uhm, lehet szakmabelieknek ez triviális dolog, de nekem fogalmam sincs mi jár a fejedben, mikor azt írod "alaposan átgondolni". :B
    Szerintem 20 Mhz-ről nem írtam a cikkben. Azt hiszem azt írtam, hogy "akár Mhz-es tartományban is képes kapcsolni" az a meghajtó. :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák