Új hozzászólás Aktív témák

  • Chaser

    titán

    válasz Teasüti #65 üzenetére

    vagy én vagyok tájékozatlan, vagy az összes gyártó, akinél 6000k felett már csak hideg fehér ledet lehet kapni:) kínai esetleg árulhat 6000k-s természetes fehéret, de ő árulhat 20000k-s meleg fehéret is ((( :
    a régi izzószálas égők vannak kb 2800k körül, az egy erős meleg fény, 4500k ahhoz képest már ég és föld, 4000k-s paneljeim vannak, az a természetes fehér "közepe" talán, bár már az is hajlik a hidegbe
    itt egy wiki
    Néhány színhőmérsékleti adat:

    Gyertya: 1900 K
    Háztartási izzólámpa: 2800 K
    Stúdióvilágítás: 3200 K
    Reggeli, délutáni alacsony napállás: 4800 K
    Átlagos napfény, vaku: 5600 K
    Napos idő, árnyékban: 6000 K
    Nappal, kissé felhős égbolt: 8000 K
    Borult, ködös idő: 10 000 K

    Nyílt tengeren, illetve magas hegyekben a színhőmérséklet 10-20 ezer K-t is elérheti.

    a természetes fehér sztem nem is helyes, mivel elég nagy skálát lefed a napsütés, inkább középfehérnek hívnám, ha már van meleg és hideg elnevezés - langyos meg hülyén hangzana ( : -
    kismillió kép van neten a színskálákról, ezek elég szemléletesek persze nem atom pontosak meg nem szentírás, pl:

    hideg meg sok szempontból nem jó lakásba
    elhiszem h sok ledes témához értesz, de aki azt kérdezi h minek magas cri értékű led konyhába és hideg fehéret rak be, annak kellene olvasgatni kicsit a témában, a hideg akár káros is lehet, és ha fényforrásról beszélünk 6000k már erősen hideg

    szerk:
    egyébként kérdeztem pár kínai eladót, mit is takar náluk a "semleges fehér", hát mondtak érdekeseket..kb annyit takar, ahogy sikerül...( :

    [ Szerkesztve ]

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

Új hozzászólás Aktív témák